En iyi bilim kurgu filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 bilim kurgu filmi

Zihninizin sınırlarını zorlamaya hazır mısınız? Geçmişin sırları, geleceğin karanlığı, her yeri sarmış yapay zeka, akıl almaz olaylar, inanması zor tesadüfler, zaman kavramının biçim değiştiren algısı… Etkileyici sahneleri, başarılı oyuncuları ve sürükleyici kurguları ile sizi merak dolu gözlerle ekran karşısına kilitmeyi başaracak en iyi Netflix bilim kurgu filmleri yazımızda. İşte Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 bilim kurgu filmi:

Inception

Başrolünde ünlü aktör Leonardo DiCaprio’yu izlediğimiz başarılı bilim kurgu filmi: Inception. Yetenekli bir hırsız olan Cobb’un uzman olduğu alan rüyalardan sırları çekip çıkarmaktır ve bu yeteneği sayesinde aranan biri haline gelmiş; aynı zamanda da sevdiği her şeyi kaybetmiştir. Alışılmışın dışında kurgusu ile soluksuz izleyeceğiniz bu film sizi çok şaşırtacak.

Inception (2010) Official Trailer #1 – Christopher Nolan Movie HD

IMDb: 8.8

Interstellar

İnsanlığın yok olma tehlikesiyle yüz yüze geldiği bir zaman diliminde dünyayı kurtarma görevini üstlenen Cooper, yaşanılabilir başka bir gezegen bulup sevdiklerini kurtarmak için uğraş verir. Sizi şimdiki zamandan koparıp uzaklara götürecek bu filmi henüz izlemediyseniz, mutlaka izlenecek filmler listenize almanızı öneriyoruz.

Interstellar – Trailer – Official Warner Bros. UK

IMDb: 8.6

V for Vendetta

Alan Moore’un yazdığı çizgi romandan filme uyarlanan V for Vendetta, geleceğin İngiltere’sini konu alıyor. Film, terör olaylarında hazin kayıplar verdikten sonra geçen zamanda İngiliz halkının uyanışını gözler önüne seriyor. Küçük bir başkaldırı nasıl büyük bir olaya dönüşüp herkesi etkisine alabiliyor? 

V For Vendetta (2005) Official Trailer #1 – Sc-Fi Thriller HD

IMDb: 8.2

Edge of Tomorrow

Zamanın içinde sıkışmış, kendini sürekli aynı döngünün içerisinde bulan bir adam, bu döngüden çıkmanın yolunu keşfedebilecek mi? Başarılı oyuncu Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı, aksiyon dolu, sürükleyici ve bir o kadar da sınırları zorlayıcı “Edge of Tomorrow”,  izleyicilerini sürükleyici senaryosuyla etkilemeyi başarıyor.

Edge of Tomorrow – Official Trailer 1 [HD]

IMDb: 7.9

Matrix Reloaded

Matrix serisini baştan sona tekrar tekrar izleyenlere müjde: Yeni filmin 2021’in sonlarında seyircisiyle buluşması planlanıyor. Eğer önceki filmlerini izlemediyseniz kendinize uygun bir zaman yaratıp hepsini bitirebilirsiniz, zaten bir kere izledikten sonra etkisinden çıkamayıp hemen serinin diğer filmini izlemek isteyeceksiniz. Makineler, Zion şehrini keşfetmişlerdir ve seçilmiş kişi olan Neo, bir kez daha insanlığı kurtarmak zorundadır. Başarılı sahneleriyle “Matrix Reloaded”, sizi ekran karşısında tutmayı başaracak.

The Matrix Reloaded (2003) Official Trailer #1 – Keanu Reeves Movie HD

IMDb: 7.2

The Hunger Games

Her sene farklı ülkelerden seçilen iki gencin katılmasıyla düzenlenen “Açlık Oyunları”na Katniss ve Peeta katılır; yarı eğlence amaçlı olan bu etkinlik televizyonda da yayınlanır. Film, herkesin gözü önünde yarışmacıların hayatta kalma mücadelesini etkileyici sahnelerle izleyicilerine aktarıyor.

The Hunger Games – Official Trailer (2012) HD Movie

IMDb: 7.2

Cube

İsmiyle bağdaşan bir içeriğe sahip bu filmde nasıl bu duruma geldikleri hakkında hiçbir fikirleri olmayan altı kişi, kendilerini iç içe geçmiş küplerin içerisinde bulur. Cevaplara giden yolları bulmak ve sonuca ulaşabilmek için birbirlerini anlamaları gerekmektedir; çıkış ise hiç kolay değildir. Gerilim dolu Cube, izlerken sizin de zihninizin sınırlarını zorlayacak.

Cube (1997) – Trailer

IMDb: 7.2

Oblivion

Morgan Freeman ve Tom Cruise gibi başarılı oyuncuların başrollerinde yer aldığı etkileyici bir bilim kurgu filmi olan “Oblivion”, askerlerin artık terk edilmiş bir gezegen olan “Dünya”ya keşif için gönderilmelerini konu alıyor. Beklenmedik sürprizlerle dolu sahneleri ile filmin sonuna nasıl geldiğinizi fark etmeyeceksiniz.

Oblivion Official Trailer #1 Tom Cruise Sci-Fi Movie HD

IMDb: 7.0

Selfless

Birçok başarılı yapımın içerisinde yer almasına alıştığımız yapay zeka, bu filmde de karşımıza çıkıyor; fakat tamamen başka bir formda. Başka bir bedene, ölmekte olan bir bedenden çıkan ruhun ve zihnin aktarılmasını anlatan “Selfless”, gerçeklerle hiç uyuşmayan bir akışta ilerliyor. Sürükleyici sahneleri ile suçluları ve mağdurları ayırt etmekte zorlanacaksınız.

Self/less Official Trailer #1 (2015) – Ryan Reynolds, Ben Kingsley Sci-Fi Thriller HD

IMDb: 6.5

iBoy

Beklenmedik bir kaza sonucu beyninin içerisinde kalan telefon parçaları ile yaşamına devam eden Tom, elektronik cihazlar üzerinde etkisinin olduğunu keşfeder. Gücünü beyninden alırken, bu yeteneğini intikam almak için kullanmaya karar verir.

iBoy | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 6.0

İlginizi çekebilir: En iyi bilim kurgu dizileri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 bilim kurgu dizisi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!