En iyi bilim kurgu dizileri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 bilim kurgu dizisi

Teknoloji, robotlar, DNA’lar, kıyamet, klonlar: Akıl sınırlarımız içinde anlam veremediğimiz bir çok farklı konu. Sürükleyici hikayeleriyle dizi seçimlerinde vazgeçilmez bir tür olan en iyi  Netflix bilim kurgu dizilerini sizin için bir araya getirdik. İşte Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 bilim kurgu dizisi:

Love, Death & Robots

En iyi kısa animasyon programı dalında 2019 Emmy Ödülü’nü kazanan Love, Death, Robots başarılı bir antoloji dizisi. Kısa öykülerden oluşan ve her bölümde farklı bir konuyu işleyen dizi, komediden bilim kurguya birçok türü de içinde barındırıyor. İzlerken bölümlerin nasıl geçtiğine şaşıracaksınız.

LOVE DEATH + ROBOTS | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.5

Orphan Black

Konusuyla, kurgusuyla, dikkat çekmeyi başarmış, aldığı ödüllerle adından söz ettiren başarılı bilim kurgu dizisi Orphan Black, uyuşturucu satıcısı Sarah’nın hayatını ele alıyor. Karanlık ve pis işlerle uğraşan Sarah, bir gün intihar eden bir kadının çantasını alır ve kendisine çok benzediğini fark eder. Bu benzerlikler başka insanlarda da belirir ve onların klon olduklarını anlar. Artık tek amacı vardır, o da klonları ortadan kaldırmak.

ORPHAN BLACK Trailer – New BBC AMERICA Original Series March 30

IMDb: 8.3

Travelers

Zamanda yolculuğu ve kıyameti konu alan Travelers, bilim kurgu, drama ve gerilim türündeki başarılı yapıtlardan; “Travelers” isimli bir grup insanın gelecekten geçmişe giderek kıyamete sebep olan olayları önlemeye çalışmalarını anlatıyor. Fakat, geçmişe giderken bedenleriyle değil, ölmekte olan insanların bedenlerinde kendi zihinleri ile var olarak zamanda yolculuk ediyorlar.

Travelers | Official Trailer [HD] | Netflix

IMDb: 8.1

The Umbrella Academy

“The Umbrella” isimli bir akademide yaşayan ilginç yeteneklere sahip süper kahramanlardan oluşan bir ailede, kardeşler ölen babalarının ölümündeki gizemi çözmek için bir araya gelirler. Babalarının neden öldüğünü araştırırken insanlığı tehdit eden yakın bir gerçeği keşfederler ve işler değişmeye başlar.

The Umbrella Academy | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.0

Living With Yourself

Başrol karakterini Paul Rudd’un canlandırdığı, eğlenceli bir bilim kurgu dizisi olan Living With Yourself, hayat koşturması içindeyken bir iş arkadaşından aldığı tavsiye üzerine gizemli bir merkeze giden Miles’ın yaşadıklarını anlatıyor. Miles, kendisinin en iyi haliyle tanışır: Klonuyla. Fakat işler planlanıldığı gibi gitmez ve klonuyla yaşamak zorunda kalır. Bu da onun için oldukça zordur.

LIVING WITH YOURSELF Trailer (2019) Netflix

IMDb: 7.2

Into The Night

Sıra dışı konusuyla sürükleyici bir bilim kurgu dizisi: “Into The Night”. Dünya, yaşanan kozmik bir olaydan dolayı büyük zarar görmektedir ve Güneş, artık öldürücü bir etkiye sahiptir. Brüksel’e giden bir gece uçağını kaçıran adamın tek amacı, karanlığa ulaşıp güvende kalabilmektir. Bunun üzerine uçak ekibi Güneş ile yarışa başlar.

Into the Night I Official Trailer I Netflix

IMDb: 7.1

Salvation

Dünya büyük bir gök taşının çarpacak olması gerçeği ile karşı karşıyadır. Başarılı bir yüksek lisans öğrencisi ile milyarder bir teknoloji ustası iş birliği yaparlar. Dünya’yı kurtarmak için gizli bir proje başlatırlar, peki başarılı olabilecekler mi?

SALVATION Official Trailer (HD) CBS Drama Series

IMDb: 7.0

Snowpiercer

Dünya buzlarla kaplanmış ve insanların çoğu hayatlarını kaybetmiştir. Hayatta kalan azınlık ise Dünya’nın etrafında dönen “Snowpiercer” adındaki trende yaşamaktadır. Zor olan ise trendeki insanların dengeyi bozmadan birlikte yaşamaları ve trendeki sosyal adaletsizlik ile savaşmalarıdır.

Snowpiercer | Official Trailer | Netflix

IMDb: 6.9

Biohackers

Almanya’nın en iyi üniversitelerinden birine giren başarılı tıp öğrencisinin asıl amacı aile trajedisi ile profesörün arasındaki bağlantıyı çözmek. Tıp eğitimine başlayan Mia, Profesör Lorenz’in bir sırrı sakladığını fark eder. Kendi aile trajedisiyle bir bağlantısı olduğunu ortaya çıkarmak için çalışırken kendini biyolojik hack dünyasının içinde bulur.

Biohackers | Official Trailer | Netflix

IMDb: 6.7

The One

İyi niyetli gibi görünen bir DNA testi ile eşleşmeyi konu alan bilim kurgu dizisi “The One”, ideal eş seçiminde kullanılan DNA eşleştirmesinin, kusursuz eşlerin sakladığı sırların doğurduğu ölümcül sonuçları konu alıyor.

The One | Official Trailer | Netflix

IMDb: 6.6

İlginizi çekebilir: Netflix fantastik dizileri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 fantastik dizi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!