Netflix aşk dizileri: Romantizm sevenlerin Netflix’te izleyebileceği en iyi 10 aşk temalı dizi

Duygusal, romantik, içinizi ısıtan sıcacık aşk hikayeleri ve entrika dolu akıl almaz olaylarla çevrilmiş ilişkiler ile her yaştan insanın ilgisini çekmeyi başarmış; Amerikan, İngiliz, Avrupa veya Asya yapımı aşk dizileri, Netflix’in en sevilen içeriklerinden. Romantizmi zirvede yaşamak, ilişkilerin sırlarını keşfetmek, biraz da eğlenmek için aşk dizileri iyi bir seçim olabilir. İşte sizin için derlediğimiz en iyi 10 Netflix aşk dizisi. Keyifli seyirler…

Crash Landing on You

Aşk dolu bir Kore dizisi olan “Crash Landing on You”; güzel, zengin bir Güney Koreli kadının, Kuzey Koreli bir adam ile aralarındaki aşkı konu alıyor. Yamaç paraşütü kazası sonucu Kuzey Kore’ye iniş yapmak zorunda kalan güzel kadın, Kuzey Koreli subay ile tanışır ve aşk macerası başlar.

Crash Landing on You | Official Trailer | Netflix

IMDb: 8.7

Lovesick

20’li yaşlarında genç bir adam olan Dylan, gerçek aşkını bulmaya çalışırken birçok kişi ile birlikte olmuştur. Aşk arayışının ortasında cinsel yolla bulaşan bir hastalığa yakalandığını öğrenir ve bugüne dek beraber olduğu sevgililerine tekrar dönerek hastalığından haberdar etmelidir. Bu sırada, en yakın arkadaşlarından da yardım ister ve eğlenceli süreç başlar.

Lovesick | Trailer: From Flatmates to Soulmates [HD] | Netflix

IMDb: 8.1

Girls From Ipanema

Feminizm, aşk, liberalizm, hepsi bir kadının hayatını nasıl etkiler? Başarılı kadın başrol oyuncularının hayat verdiği dizi, 50’li yıllarda kocası tarafından terk edilen kadının sonrasında Rio de Janeiro’da kalıp bir gece klübü açmasıyla değişen hayatını anlatıyor. Eğlenceli ve etkileyici diziyi bir oturuşta bitirmek isteyeceksiniz.

Girls from Ipanema Official trailer (HD) Season 2 (2020)

IMDb: 7.9

Jane the Virgin

Başarılı bir pembe dizinin uyarlaması olan “Jane the Virgin” dizisinde başrol Jane, hiç beklenmedik şekilde hamile kalır. Herkes şaşkındır, çünkü Jane daha önce hiç cinsel birliktelik yaşamamıştır. Evlenene kadar kendine söz veren Jane, şimdi ise geleceğini bir bebekle planlamak zorundadır. En ilginci ise babasının kim olduğunu öğrendikten sonra içine gireceği süreç olacaktır. Aşk, entrika, heyecan dolu bu dizi sizi ekran karşısında uzun süre tutmayı başaracak.

Jane the Virgin – Teaser Trailer

IMDb: 7.8

Love

Modern ilişkileri işleyen başarılı dizi Love, iyi bir çocuk olan Gus ve şımarık Mickey’in yakınlık, bağlılık, sevgi gibi kaçmak istedikleri konularda yaşadıkları neşe ve üzüntülerini eğlenceli, sürükleyici bir dille aktarıyor. İçinizde sürekli izleme isteği uyandıracak bu dizide hayatın içinden kesitler bulabilirsiniz.

Love | official trailer (2016) Netflix

IMDb: 7.7

Home for Christmas

Soğuk ve karla kaplı Norveç’i izlesek de aşk ve umut dolu kesitleriyle içimizi ısıtmayı başarmış bir dizi: “Home for Christmas”. Başrol karakteri Joanne, Noel’de aile yemeğine götürmek için bir erkek arkadaş bulmak zorundadır, fakat müzmin bekar haliyle birini bulmayı başarabilecek mi?

Home For Christmas | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.7

Crashing

Aşk, komedi, ilişkiler, para, absürt olaylar, hepsi Crashing’de var. İlginç karakterlerinin yaşadığı ilginç olayları konu alan dizi, yüksek kiralardan dolayı tek başlarına eve çıkamayacak olan bir grup arkadaşın devletin korumaları karşılığı düşük bir ücret ile oturmalarına izin verdikleri boş bir mülke yerleşmeleri ile başlıyor.

Crashing | Starts Monday 11th Jan | Channel 4

IMDb: 7.7

Chesapeake Shores

Başarılı, kariyer sahibi New York’ta yaşayan, eşinden yeni boşanmış iki çocuk annesi olan Abby, doğup büyüdüğü Maryland kasabasına yerleşmeye karar verir. Tüm geçmişini barındıran bu kasabada bir yandan unutamadığı lise aşkı, bir yandan aynı kasabada yaşayan babası ile uğraşmak zorunda kalır. Ayrıca diğer aile üyelerinin de kendi içlerinde dertleri vardır.

Chesapeake Shores – Starring Jesse Metcalfe & Meghan Ory – Coming Soon!

IMDb: 7.6

Love & Anarchy

Netflix’in en sevilen yapımlarından biri olan Love & Anarchy, sosyal normları yıkan, eğlenceli, sürükleyici, aşk dolu bir dizi. Bitirmeden duramayacak, bitince de çok üzüleceksiniz. Evli bir kadının, iş yerinde çalışan genç bir adamla olan ilişkisini ve bu ilişkinin hayatlarını nasıl kökünden değiştirdiğini konu alıyor.

Love & Anarchy | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.4

Love Alarm

Başarılı bir Kore dizisi daha: “Love Alarm”. Yakınınızda biri, sizin için romantik hisler beslediğinde sizi uyaran bir uygulama düşünün. Kulağa nasıl geliyor? Aşkı bulmaya çalışan bir grup lise öğrencisinin  yaşantısını konu alan sıcak, duygusal, aşk dolu bir dizi.

Love Alarm | Official Trailer | Netflix

IMDb: 7.2

İlginizi çekebilir: En iyi Netflix filmleri: Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 15 film

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!