Sağlıklı beslenmenin ne yediğinizden çok nasıl ve ne kadar yediğinizle bağlantılı olduğunu kanıtlayan fotoğraflar

Söz konusu sosyal medya olduğunda, görseller oldukça yanıltıcı olabiliyor; gerçekçi olmayan vücutlar, abartılı yaşamlar ve tabii yanlış bilgiler. 

Bu yüzden fitness blogger’ı Lucy Mountain sosyal medyada paylaşımlarını yaparken, gerçekleri konuşmayı, anlatmayı ve kendini insanlara en doğal haliyle açmayı seçmiş. Instagram’da The Fashion Fitness Foodie ve the FFFeed olmak üzere iki hesabı bulunan fitness blogger’ı, “sağlıklı” ve “yaramaz” olarak gördüğümüz yiyecekler arasında karşılaştırmalar yapıyor. Örneğin; sağlıklı ve sağlıksız atıştırmalıkların aslında aynı kalori değerine sahip olabileceğini kanıtlayan paylaşımlarıyla, yiyecek seçimlerinde üzerinde durulması gereken tek faktörün kalori değeri olmadığının altını çiziyor.

Yediğiniz şeyler yemek istedikleriniz, yemek istemedikleriniz, hayat tarzınız, amaçlarınız ve gelirinize göre şekillenebilirken, vücudunuza uygun porsiyon kontrolü yaparak yediğiniz şeyler, aslında sağlıklı, sağlıksız, düşük kalorili gibi kavramların altını dolduran faktörler oluyor. İşte Lucy Mountain’ın bu düşünceyi destekleyen şaşırtıcı kolajları.

Kaynaklar:
businessinsider.com
the FFFeed / Instagram