Minimalist yaşam tarzını benimseyen sevdiklerinize özel yılbaşı hediyeleri

Yeni yıla sayılı günler kala birçok farklı kategoride sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz hediye önerilerimizi sizler için bir araya getirdik. Ancak, öyle bir kategori var ki hediye seçmesi çoook zor. Evet, doğru tahmin ettiniz: Minimalistlerden bahsediyoruz.

Az eşya ile yaşamayı yaşam tarzı haline getirmiş ve yılbaşı hediyesi olarak hiçbir şey istemediğini bildiğiniz minimalist sevdiklerinizi yeni yıla girerken mutlu edebileceğiniz hediye önerilerini bir araya topladık. Minimalist sevdiklerinize lezzetli bir yemek ısmarlamanız ya da biraz kahve biraz tatlı eşliğinde sohbet etmeniz onlar için güzel bir hediye olabilir; ancak yine de bir şeyler almak istiyorsanız klasik hediye fikirlerine biraz ara vermeniz gerekebilir. İşte size minimalist sevdiklerinize hediye seçme konusunda yardımcı olacak yılbaşı hediye önerileri:

Unutulmaz deneyimler

Minimalist dostlarınızın gardırobunda ve evlerinde daha az eşya barındırmayı tercih ettiklerini fark etmişsinizdir. O nedenle alacağınız çok şık bir kıyafet ya da kullanışlı bir dekoratif obje çok hoşlarına gidecek olsa da minimalist yaklaşımları ile uyuşmayabileceği için kullanıp kullanmamakta kararsızlık yaşayabilirler. Bu nedenle evlerinde yer kaplamayan ama onları çok mutlu edeceğinden emin olduğunuz deneyimleri hediye etmeyi düşünebilirsiniz.

En sevdikleri grubun konseri ya da uzun zamandır görmek istedikleri sergi için alacağınız bir bilet yılbaşı coşkusunu yaşamalarına yardımcı olabilir. Eğer son zamanlarda çok istedikleri bir eğitimden bahsediyorlarsa online kursları da seçeneklerinize ekleyebilirsiniz; kişisel gelişim eğitimleri ya da aşçılık, dostunuzu ne heyecanlandırıyorsa… Bu seçeneklerin uygun olmadığını düşünüyorsanız, en garanti hediye spa ya da masaj seansı olabilir. Sevdiklerinizin yeni yıla girmeden rahatlamalarına yardımcı olacak bir deneyim, onlara çok iyi gelecektir.

Enfes lezzetler

Minimalist dostlarınızın özel anlarına eşlik edecek yenilebilir, içilebilir, lezzetli ikramlardan hoş bir set hazırlayarak hediye edebilirsiniz. Farklı türde kahveler, rahatlatıcı bitki çayları, el yapımı çikolatalar, kuru meyveler, matcha tozu ya da sağlıklı atıştırmalıkları bir araya getirerek kendilerine ayırdıkları dinlenme zamanlarını çok daha iyi hissederek geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Sıcacık ve lezzetli bir çay eşliğinde sağlıklı atıştırmalarını yiyerek en sevdikleri diziyi izlediklerinde sizi gülen gözlerle anımsayacaklarından emin olabilirsiniz.

Akıllı teknoloji

Teknoloji, her geçen gün birçok açıdan işlerimizi kolaylaştırmaya, günlük hayatımızı iyileştirmeye devam ediyor. Evlerimizi temizleyen akıllı robot süpürgelerden istediğimiz an istediğimiz kıvamda çayımızı demleyen tam otomatik çay makinelerine kadar birçok günlük ihtiyacımıza hızla cevap veren teknoloji, herkes için olduğu kadar minimalistler için de etkili bir hediye seçeneği. Bir düşünün evinde mümkün olduğu kadar az eşyaya alan açan minimalist dostunuz için tüm kitaplarını küçük bir yerde toplayabileceği, çok az yer kaplayan bir e-okuyucu çok güzel bir yılbaşı hediyesi olmaz mı? Avuç içine sığan bir kitaplık, minimalistler için hayal edilemeyecek kadar mutluluk verici bir armağan. Öte yandan, giyilebilir teknolojinin de giderek artan kullanım alanlarını ve tarz yaratan şıklığını da düşününce minimalizme gönül vermiş dostlarınız için ideal hediyelere dönüşebilecek birçok seçenek daha karşınıza çıkabilir: Akıllı bileklikler, son teknoloji akıllı saatler, kendisi küçük işlevi büyük tabletler… Minimalist sevdiklerinizin gönlünü teknoloji ile çalabilirsiniz.

Dijital platformlara üyelik

Müzik dinlemeyi, videolar izlemeyi, film ve dizilerle dolu günler geçirmeyi çok seven minimalist yakınlarınıza premium üyelikler hediye edebilirsiniz. Dijital abonelikler minimalistler için en iyi yılbaşı hediyesi olabilir; çünkü hem yer kaplamazlar hem de çok kullanışlıdırlar. İstedikleri filmleri, dizileri istedikleri zaman izleyebilecekleri, müziklerini zevklerine göre düzenleyip dinleyebilecekleri sanal ortamlar onları çok mutlu edecektir. Günümüzde bu hediye türü için birçok seçenek bulabilmeniz mümkün; Netflix, YouTube, Amazon Prime, Spotify, Gain… Hediyenizi satın almadan önce dostunuzun en sevdiği dizilerin hangi dijital platformda olduğunu öğrenmeye çalışın.

Sürdürülebilir mutfak gereçleri

Minimalist yaşam tarzını benimsemiş yakınlarınızın kullan at ürünlerden hoşlanmadığını ve günlük yaşamlarında tercih etmediklerini çoktan fark etmişsinizdir. Özellikle mutfakta her gün onlarca plastik atığa sebep olan ve çokça yer kaplayan mutfak gereçlerini sürdürülebilir ürünlerle değiştirebilirsiniz. Balmumu keseler, gıda boneleri, bez saklama keseler, yıkanabilir pişirme kağıtları ve daha birçok seçenekten harika yılbaşı hediyeleri oluşturabilirsiniz.nAyrıca, alışveriş keyiflerini daha sürdürülebilir kılmak için file çantalar ya da kahvelerini, sularını gönül rahatlığıyla yanlarında taşıyabilecekleri mataralar, termoslar hediye edebilirsiniz. Hem doğa dostu tercihler yapabilir hem de minimalizmi yaşam tarzına haline getirmiş sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Bonus: İyilik yapın

Gerçekten hiçbir şey istemeyen bir minimalist için onu mutlu edecek hediye fikri bulmaya çalışıyorsanız, önemsediği, değer verdiği kurumlara onun adına bağışta bulunabilirsiniz. Hem sosyal sorumluluğu yerine getirir hem de gerçekten hiçbir eşyayı hediye olarak istemeyen minimalist dostunuza çok anlamlı bir yılbaşı sürprizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu seçeneği daha yaratıcı şekillerde de geliştirebilirsiniz. Minimalist sevdiklerinizin adına ağaç dikebilir, hayır kurumlarına gönüllü olarak kaydını yaptırabilir ya da onun adına bir sokak hayvanı sahiplenebilirsiniz.

Onun yaşam tarzına saygı duyarak seçeceğiniz her hediye, kendisine ne kadar değer verdiğinizi gösterecektir.

İlginizi çekebilir: Anlamlı yılbaşı hediyeleri ile sevdiklerinize verdiğiniz değeri hissettirin

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!