Minimalist dekorasyon önerileriyle fazlalıklardan arınma zamanı

Evinize şöyle bir göz atın, tek tek odaları gezin, mobilyalara dikkatlice bakın. Duvarları inceleyin, objelere göz gezdirin. Gerçekten hepsine ihtiyacınız var mı? Yoksa bazılarından kurtulabilir misiniz? İşte minimalizm tam olarak böyle bir şey. Minimalist bir ev istiyorsanız ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, işin püf noktası en kolay bu şekilde açıklanabilir. Minimalizm, sadece ihtiyacınız olan kadarına sahip olup, fazlasını biriktirmeme, arınma anlamına gelir. Minimalizm, yaşadığınız mekanı daha ferah ve nefes alınabilir bir yer haline getirir. Minimalizm, doğayla uyum içindedir. Minimalist bir eve sahip olmak için dekorasyona bütçe ayırmanız, yeni eşyalar almanız, evinizi değiştirmeniz gerekmiyor. Birkaç ufak dokunuşla evinizi daha minimalist bir mekana dönüştürebilirsiniz ve evinizdeki fazlalıklardan arınabilirsiniz. İşte evinizdeki fazlalıklardan arınmanıza yardımcı olacak minimalist dekorasyon önerileri…

1. Fonksiyonelliğe odaklanın.

Evinizdeki eşyaların fonksiyonel olmasına özen gösterdiğiniz sürece daha minimalist bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Aynı işi görecek 3 eşya yerine tek bir eşyaya sahip olmak, evinizdeki fazla eşyalardan kurtulmak için ipucu olabilir. Unutmayın ki minimalist bir dekorasyonun ilk adımı, minimalist çizgisi olan eşyalara sahip olmak değil, daha az eşyaya sahip olmaktan geçer.

2. Duvarlarınızı sadeleştirin.

Duvarlarınızı sadeleştirmek, evinizin daha minialist ve sakin görünmesine yardımcı olur. Özellikle naturel tonlardaki duvarlar, minimalist dekorasyonun en önemli bütünleyicisidir.

3. Doğal ışık girmesini sağlayın.

Minimalist bir ev, her şeyden önce havadar ve ışıklı olmalıdır. Pencerelerinizin önünü kapatacak eşyalarla, kalın perdelerle vedalaşarak evinizin daha fazla ışık almasına yardımcı olabilirsiniz. Bu da daha havadar, daha ışıklı ve minimalist bir dekorasyona yardımcı olur.

4. Basit bir ışıklandırma tercih edin.

Eğer evinizin minimalist görünmesini istiyorsanız, büyük avizeler veya gösterişli lambalar yerine basit ve sade bir aydınlatma tercih etmelisiniz. Eğer büyük bir avizeniz varsa, ondan kurtulmak minimalist bir dekorasyonun önemli bir adımı olabilir.

5. Eşyaları göz önünden kaldırın.

Dağınık bir evin minimalist bir dekora sahip olması mümkün değildir. Evinizdeki ufak eşyaları sınıflandırıp dolapların içine kaldırın ve mümkün olduğunca göz önünde bulundurmayın. Bu aynı zamanda gereksiz eşyalarınızdan kurtulmak için de etkili bir yöntemdir.

6. Doğal renkler tercih edin.

Evinizin dekorunda veya mobilya seçiminde doğal renkler tercih ederek minimalist görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Eğer bazı eşyalarınızdan kurtulmak istiyorsanız, doğal renklerde olmayanları önceliklendirebilirsiniz.

Hemen tıklayıp Ev Düzenleme & Dekorasyon seçkimizi inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Renklerin enerjisi evinizde: Rengarenk ev dekorasyonu fikirleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!