Milano Moda Haftası: Defileler, konuşulanlar ve Jennifer Lopez rüzgarı

Milano moda haftasında birçok çarpıcı olay yaşandı. Tüm defilelerden kesitleri sizler için bir araya getirdik.

Şaşırtan Fendi benzerliği 

Milano Moda Haftası’nın dünkü konuğu Fendi, geçmişe dönüş yaparak herkesi şaşırttı… 1960’lardan esinlenen koleksiyonuyla, yakın arkadaşı Karl Lagerfeld’i anmayı da ihmal etmedi ve defilesiyle herkesi kendine hayran bıraktı.

Bella Hadid, Gigi Hadid ve Kendall Jenner’ın benzerliği de defileye damga vuran bir başka olay oldu.

Jennifer Lopez esintisi 

Milano Moda Haftası​’nda podyum tarihinin en ikonik olayı olarak konuşacağımız bir an yaşandı. Versace​ podyumundan ​Jennifer Lopez​ geçti. Versace tasarımı “Jungle” adı verilen derin dekolteli, yırtmaçlı ipek şifon elbise ile podyumda yürüyen Lopez haftanın en konuşulan olayı oldu.

19 yıl sonra meşhur elbisenin güncellenmiş versiyonuyla Versace 2020 İlkbahar/Yaz defilesini kapatan Lopez, bu kez de Instagram’ın algoritmasını değiştirecek güçte bir dijital izdiham yarattı. Gerek defileyi Milano’da yerinde izleyenler, gerek sosyal medya üzerinden takip edenler, herkesin ortak noktada buluştuğu şey 50 yaşındaki Lopez’in özgüveni ve cesareti oldu.

İlginizi çekebilir: New York Moda Haftası: Öne çıkan sokak stilleri

Burcu Bayrakçı Moda Tasarımcısı & Moda Yazarı
1995 yılında Antalya'da doğdu. Antalya Konyaaltı Koleji eğitiminin ardından; İstanbul Altınbaş Vakfı Kemerburgaz Üniversitesi Moda Tekstil Tasarımı bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede İç Mimarlık ... Devam