Merkür ve Venüs’ün Yay burcuna geçişi burçları nasıl etkiliyor?

Sevgilimizi ifade eden Venüs 16 Kasım’da Yay burcuna geçiş yapıyor. Yeraltından gökyüzüne doğru yükselişe başlıyoruz. 10 Aralık’a kadar ilerleyen süreçte daha özgür, daha eğlenceli ve rahat bir zaman dilimine giriş yapıyoruz. dost sohbetleri, yeni ticari anlaşmalar, uluslararası organizasyonlar, seyahatler söz konusu olabilir, sosyal medyada daha fazla öne çıkabilirsiniz. Akademik çalışmalar gündeminizde olabilir. Her türlü bilgiyi almak ve öğrenmek açısından ideal zamanlar. Yalnız bu dönem ikili ilişkilerle ilgili iletişimde birtakım problemler yaşanabilir. Merkür Yay burcunda düşük pozisyonda olduğundan yanlış anlaşılmalar, duygu durumunu yanlış ifade etmeler gibi konular söz konusu olabilir. Tartışmaları büyütmemek gerekiyor. Bu zaman diliminde macera ön planda olacak. Enerjiniz yükselirken olumlu konuşmalarla, kendimizin ve çevremizin de enerjisini yükseltebiliriz. Fakat 10 Aralık’a kadar kibri bir tarafa bırakmakta fayda var. 1-6 Aralık arasında biraz daha dikkat etmek gerekiyor. Netleşemediğimiz konular, kandırılmalar, olası zehirlenmeler, gaz tehlikesi yaşanabilir, herhangi bir şekilde ani karar vermeden daha net bir pozisyon sergilememiz için iki kere düşünüp o şekilde karar almakta fayda var.

Venüs ve Merkür’ün Yay burcundaki seyrine gelirsek…

Koç ve yükselen Koçlar

Sevgili koçlar Yay burcuna geçiş yapan Venüs ve Merkür sizlere uluslararası konular, yüksek eğitim, akademisyenlik yolunu açabilir. Sosyal medyada daha fazla görünür olabilir, kendinizi gösteren bir pozisyon içerisinde olabilirsiniz. Sadece 1-6 Aralık dolaylarında sağlıkla ilgili sıkıntılar olası, kendinize biraz daha özen gösterme zamanları…

Boğa ve yükselen Boğalar

Sevgili Boğalar, Yay burcuna geçiş yapan Venüs ve Merkür, kredi, ödemeler, SGK gibi konularda size destek sağlayacak. Bu bağlamda aldığınız açılar doğrultusunda ek gelir kaynakları, ortak gelirlerde artış elde edebilirsiniz. Keza birtakım harcamalar sizi biraz zorlayabilir. Ayrıca 1-6 Aralık arasında arkadaşlarınızla aranızda birtakım yanlış anlaşılmalar olabilir. Bunlara dikkat etmekte fayda var.

İkizler ve yükselen İkizler

Sevgili İkizler, Venüs ve Merkür’ün Yay burcundaki seyri ikili ilişkilerinize dikkat çekmekte. Bu bağlamda çalışma hayatınızda iletişim problemleri baş gösterebilir. Mümkün mertebe daha alttan alarak izlemede kalın, 1-6 Aralık’a kadar yanlış anlaşılmalar olası…

Yengeç ve yükselen Yengeçler

Sevgili Yengeçler, Venüs ve Merkür’ün Yay burcundaki seyri çalışma ortamınızda yeni fırsatlar ve şanslarla sizi karşılaştırabilir. Bir taraftan da sağlıkla ilgili sevindirici haberler alabilirsiniz. Sosyal medya gibi konularda ön plana çıkabilirsiniz. Yüksek eğitimle ilgili gelişmeler yaşanabilir.

Aslan ve yükselen Aslanlar

Sevgili Aslanlar, Venüs ve Merkür’ün Yay burcundaki seyri keyif alacağınız, eğleneceğiniz bir sürece işaret ediyor. Yatırımlarınızdan sonuç alacaksınız. Kalbiniz boşsa yeni birileriyle tanışabilirsiniz. Sosyalleşeceğiniz arkadaşlarınızla iletişiminize özen göstermekte fayda var.

Başak ve yükselen Başaklar

Sevgili Başaklar, Venüs ve Merkür’ün Yay burcundaki seyri miras konuları, aile içi birtakım paylaşımlar, ev taşıma, sevinçli haberler, evliliğe yönelik yeni kararlar getirebilir size. 1-6 Aralık tarihleri arasında ikili ilişkilerde netleşemediğiniz, anlaşamadığınız konular olabilir. Bu zamanlara dikkat etmekte fayda var.

Terazi ve yükselen Teraziler

Sevgili Teraziler, Yay burcuna geçiş yapan Venüs ve Merkür’ün etkisi yakın çevre ve kardeşlerinizden yana alacağınız destekleri, yapacağınız yeni sözleşmeleri de beraberinde getirecek, iş birlikleri yapabilir, yeni kontratlar imzalayabilirsiniz. Bu bağlamda enerjinizin yükseleceği, güzel gelişmeleri deneyimleyeceğiniz bir sürecin içerisindesiniz. 1-6 Aralık tarihleri arasında yediğiniz, içtiğiniz şeylere özen göstermekte fayda var.

Akrep ve yükselen Akrepler

Sevgili Akrepler, yeni kazanç kapıları açılmakta… Bu bağlamda maddi olarak iyi kazançlar elde edeceksiniz. Aşk hayatıyla ilgili yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Özellikle 1-6 Aralık tarihleri arasındaki söylemlerinize dikkat etmekte fayda var.

Yay ve yükselen Yaylar

Sevgili Yaylar, Venüs ve Merkür’ün kendi burcunuza geçiş yapması, arzu ettiğiniz hayallerin gerçekleşmesine aracı yeni seyahatler getirecek size. Bu seyahatlerde karşınıza sürpriz şekilde birileri çıkabilir, hayatınıza yeni birileri girebilir; aşk kapınızda… 1-6 Aralık tarihleri arasında aile büyüklerinizle ilgili birtakım sıkıntılar yaşanabilir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Sevgili Oğlaklar, Merkür ve Venüs’ün Yay burcuna geçişiyle birlikte, manevi anlamda destek alarak dua meditasyonlarıyla enerjinizi yükselteceksiniz. Yalnız 1-6 Aralık tarihleri arasında yakın çevrenizdeki komşularınızla, kuzenlerinizle ve kardeşlerinizle ilgili problemler yaşanabilir, dikkat!

Kovalar ve yükselen Kovalar

Sevgili Kovalar, Venüs ve Merkür’ün Yay burcuna geçişi size çok iyi gelecek. Hayallerinizin gerçekleşmesi mümkün, sosyal çevrenizde mutlu olacaksınız ve ayrıca grup çalışmalarınızdan güzel sonuçlar alabilirsiniz. 1-6 Aralık tarihleri arasında finansal konularla ilgili aksaklıklar yaşanabilir, dikkat…

Balık ve yükselen Balıklar

Sevgili Balıklar, Venüs ve Merkür’ün Yay burcuna geçişi kariyerinizde yeni şansları ayağınıza getiriyor; yeni iş teklifleri, terfi durumları olası, ancak bu dönem daha gerçekçi kararlar almanızda fayda var. Özellikle 1-6 Aralık tarihleri arasında sakin kalmanızı tavsiye ederim.

İlginizi çekebilir: 2022 burç yorumları: Yeni yılda hangi burcu ne bekliyor?

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam