İstanbul’da Japon esintisi: Hashimoto’nun eserleri izleyiciyle buluşuyor

Dünyaca ünlü Japon ressam ve sanat terapisti Meera Hashimoto’nun İstanbul’da ilk kez sergilenecek benzersiz eserleri sanatseverlerle buluşuyor. Ziyaretçiler, 22 Aralık Cumartesi günü açılışı yapılacak sergide Hashimoto’nun eşsiz çalışma biçimine tanık olacak.

Meera Hashimoto kimdir?

Hashimoto, kendi geliştirdiği meditasyon ve sanatı birleştiren eşsiz sanat terapisi yöntemiyle, 40 yıl boyunca sayısız insanın hayatına dokundu. İki yıl önce aramızdan ayrılan Hashimoto, “Sanat hayatla aramızdaki köprüdür” sözünden yola çıkarak, herkesin doğuştan sahip olduğu yaratıcılığı yeniden keşfetmesine yardımcı olmuştur.

Hala resimleri aracılığıyla insanların hayatına dokunmaya devam etmektedir. İzleyeni bazen coşku ve kutlama, bazen de berrak bir sükunetle anın içine çeken bu capcanlı resimler, salt bir görsel deneyim yaşatmanın ötesine geçer. 

Etkinlik detayları:

Cumartesi akşam 20.00’de bir araya gelip, Meera’nın eşi Svagito’nun sunumuyla, Meera’nın resim ve sanat terapisi eğitimlerinden kesitlerin bir araya getirildiği bir video izleyip, benzersiz çalışma biçimine tanık olmak için The Circle Beyoğlu’na davetlisiniz.

Sergi süresi: 21-23 Aralık 2018

Etkinlik hakkında: https://www.facebook.com/events/2457618164530196/
Joint Idea hakkında: https://www.instagram.com/jointidea/
Meera Hashimoto hakkında: https://meera-art-foundation.com/

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!