Louis Vuitton’un ikonlaşmış simgesi ”The Monogram” ve 2014 ”Celebrating Monogram” koleksiyonu

monogram

Louis Vuitton, 1854 yılında kendi adını verdiği markasını kurdu. Oğlu Georges Vuitton’sa, 1896 yılında Louis Vuitton markasının 160 yıl boyunca çizgisinden ödün vermeyen karakterini yansıtacak sembol olan ‘’The Monogram’’ı yarattı.

‘’The Monogram’’ın yaratılışı marka için devrimin başlangıcı oldu. Louis Vuitton markasına özel olarak tasarlanan bu imza, modern kültürün, modanın ve globalleşmenin simgesi haline geldi.

1965 yılında Georges Vuitton’ın oğlu Gaston-Louis Vuitto babasının markaya ait bu amblemi nasıl ortaya çıkardığını açıkladı:

monogram lv‘’The Monogram, Louis Vuitton isminin baş harflerinden ve bir elmas şeklinden oluşuyor. Elmasın şekline biraz karakter vermek ve markaya özel bir tasarım yapmak amacıyla kenarları konkav şekilde dizayn edilmiş ve içine dört yapraklı bir çiçek yerleştirilmiş. ’’

Monogram günümüzde küresel olarak Louis Vuitton markasını temsil ediyor ve görüldüğü her yerde tanınıyor. Markanın ilk ortaya çıkışından beri hiç değişikliğe uğramadan gelen Monogram, Louis Vuitton markasının yenilikçi, iş birlikçi ve yaratıcı yönlerini temsil ediyor.

‘’Celebrating Monogram’’ projesi de, Monogram’ın temsil ettiği Louis Vuitton markasının değerlerini hatırlamak için yapılmış bir proje. Monogram’ın temsil ettiği değerler baz alınarak yaratılan 6 özel tasarım çanta, dünyanın en iyi tasarımcılarından olan Christian Louboutin, Cindy Sherman, Frank Gehry, Karl Lagerfeld, Marc Newson ve Rei Kawakubo’nun elinden çıkmış.

Monogram’a özel hazırlanmış olan bu tasarımlar, Louis Vuitton’ın yenilikçi, yaratıcı, farklı ve elit havasını fazlasıyla ortaya koyuyor;

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!