Londra Moda Haftası’nda Öne Çıkan 4 Trend

Londra Moda Haftası, 2017 ilkbahar – yaz sezonunun ruhunu en iyi şekilde yansıtıyor: Gençlik ruhu, punk etkisi, parti ruhu, DIY (kendin yap) kültürü ve 1980’li yılların coşkusu… Renkler oldukça canlı, desenler iddialı, kalıplar ise bizlere daha çok hareket ve kombinleme özgürlüğü sunacak kadar rahat. Koleksiyonlar ise tüm bu özellikleri ile -henüz kış gelmemiş de olsa- bizleri bahar ve yaz mevsimlerine yeniden ısındırıyor. Üzerinde titizlikle durulmuş her bir detay ise 2017 ilkbahar – yaz trendlerinin özgünlük beklentisini karşılıyor. İşte 15 – 20 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Londra Moda Haftası’nda en çok dikkat çeken trendler:

Canlı renkler in pastel renkler out

Geçtiğimiz birkaç sezon özellikle pastel renklerin hakimiyetinde geçmiş olsa da, önümüzdeki ilkbahar – yaz sezonunda canlı renkler, pastel renklerin egemenliğini elinden alacak gibi görünüyor. Yüksek oktanlı tonlar ve uç renkler birbirinden farklı parçalarda karşımıza çıkabildiği gibi diğer canlı renklerle de kombinlenebiliyor. Sarının turuncuya bakan bir tonu olan marigold rengi ise sezonun en popüler renklerinden biri olacakmış gibi görünüyor.

londra moda haftası trendleri - canlı renkler (2)

londra moda haftası trendleri - canlı renkler

Çizgiler, çiçeklerin popülaritesini solluyor

İlkbahar – yaz sezonu koleksiyonlarında öne çıkan desenlere göz attığımızda, çizgililer sezonun favorisi olacak gibi görünüyor. Bahar ve yaz ayları her ne kadar akla önce çiçekleri getiriyor olsa da, grafik desenler ve çizgiler önümüzdeki yıl gömleklerden elbiselere pek çok farklı tasarımda karşımıza çıkacak.

londra moda haftası trendleri - çizgiler (2)

londra moda haftası trendleri - çizgiler (3)

İlgili yazı: New York Moda Haftasından 2017’de kuralları yıkacak erkek kıyafetleri

Aksesuar dünyasının yıldızı büyük küpeler

Londra Moda Haftası’nda sunulan neredeyse tüm kombinlerin tamamlayıcı aksesuarları küpeler. Podyumda yürüyen modellerde kimi zaman çift, çoğu zaman da tek olarak kullanılan küpeler büyük ve statement tasarımları ile dikkat çekiyor. Statement küpeler, genellikle gece kıyafetleri ile ya da boynu açık bırakan üstlerle kullanılıyor olsa da 2017 ilkbahar – yaz sezonu trendleri ile bu parçaları her an karşımıza çıkabilir.

londra moda haftası trendleri - küpe modelleri (2)

londra moda haftası trendleri - küpe modelleri

Kombinler transparan elbiselerle renkleniyor

Transparan elbise trendi kulağa her ne kadar günlük kombinlerde kullanılamazmış gibi geliyor olsa da; sokak modasının da etkisiyle transparan elbiseler artık tek parça olarak kullanılmaktan çıkıyor ve kombinlerin parçası haline geliyor. Londra Moda Haftası’nda pantolonların, gömleklerin ya da diğer elbiselerin üzerine giyilerek kombinlenen transparan ya da yarı transparan elbiselerle siz de dikkat çekici kombinler oluşturabilirsiniz.

londra moda haftası trendleri - transparan elbiseler (3)

londra moda haftası trendleri - transparan elbiseler

Kaynak:

Whowhatwear

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!