Lazer epilasyon hakkında doğru bilinen yanlışlar

Yeni bir teknoloji olan lazer epilasyon hakkında bilmediğimiz ya da yanlış bildiğimiz pek çok şey var. Kısaca istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bu yöntem, tüy folikülünde bulunan melanini hedef alarak tüyün büyüme döngüsünü bozuyor. Bu şekilde tüyün yüzeye çıkması engelleniyor ve uygulanan bölgede pürüzsüz bir görünüm sağlanıyor.

Lazer epilasyon, uzmanlar tarafından ilgili merkezlerde ya da evde uygulanabilmektedir. Her iki seçenek de benzer sonuçlara ulaşmanızı sağlıyor. Öte yandan vücudun farklı bölgelerindeki kıl yapıları da farklı olduğu için, her bölgede uyguladığınız seans sayısı aynı olmayacaktır.

braun

Yazının devamında lazer epilasyonla ilgili inanılan yanlış bilgilere ve bunların doğru açıklamalarına yer vereceğiz:

1- Lazer epilasyon ciltteki pigmentlere zarar verir

Eskiden lazer epilasyonun yan etkileri arasında yer alan bu durum, yeni cihazların geliştirilmesiyle artık tarihe karışıyor. Güzellik merkezlerinde kullanılan aletlerde, hala bu tür sorunlara rastlansa da evde kullanılan lazer aletlerinde artık renk sensörü mevcut. Bu sensör sayesinde ışık yoğunluğu otomatik olarak cildin optimal seviyesine ayarlanıyor.

2- Lazer epilasyon sadece güzellik merkezlerinde uygulanmaktadır

Son gelişmelerle birlikte lazer epilasyon teknolojisini artık eve taşımak mümkün. Bizim tavsiyemiz, klinik olarak test edilip onaylanmış Braun Silk Expert IPL; enerji yoğunluğuna bağlı olarak her 0.9-1.9 saniyede bir atım yaparak yüksek enerji seviyelerinde mevcut olan en hızlı IPL teknolojisini sunuyor ve tek bacaktaki uygulamanın 8 dakika içerisinde tamamlanmasını sağlıyor. Braun Silk Expert akıllı sensörü sayesinde otomatik olarak cildinizi saniyede 80 kere okur, ve cilt renginize göre en uygun enerji düzeyini vererek kullanıcı hatasına yer bırakmadan en güvenli epilasyon deneyimini sunar. Üstelik yakın temas sensörü sayesinde cilde % 100 temas etmediği durumlarda çalışmadığı için, koruyucu gözlük kullanımı da gerekmiyor.

3- Lazer ışınları doğurganlığı azaltır

Yaygın bir inanış olsa da bu doğru değildir. Lazer teknolojisinde kullanılan ışınlar sadece tüy foliküllerini hedef alır. Dolayısıyla cildin çok altındaki üreme sistemine ulaşması ve bu bölgeyi olumsuz etkilemesi söz konusu değildir.

4- Koltuk altına uygulanan lazer, meme kanserine yol açar

Bu konu da yine bir önceki maddeyle benzerlik taşıyor. Ayrıca lazer teknolojisinin meme kanserine yol açtığıyla ilgili herhangi bir bilimsel araştırma bulunmuyor.

5- Lazer epilasyon pahalı bir teknolojidir

Her ne kadar güzellik salonlarında ya da tıp merkezlerindeki uygulamalar, tüylerinden kurtulmak isteyenleri maddi açıdan zorlasa da, artık evde kendi kendinize lazer epilasyon yapmanız da mümkün olduğu için, bunun da bir doğru bilinen yanlış olduğunu söyleyebiliriz. Güzellik merkezlerinde kullanılan IPL ışınını evde uygulama olanağı sağlayan Braun Silk Expert IPL gibi aletler sayesinde, aynı sonuçları ev rahatlığında ve daha az bütçe ayırarak alabilirsiniz.

İstenmeyen tüylerde kalıcı çözüm için tek FDA onaylı IPL epilasyon aleti olan Braun Silk Expert’i öneriyoruz. Yakın Temas sensörü sayesinde cilde 100% temas etmediği noktada calışmadığı için koruyucu gözlük kullanımı da uygulama sırasında gerekmiyor. İki farklı mod seçeneği sayesinde hem geniş hem de hassas bölgelerde kolayca uygulanabilen Braun Silk Expert IPL, pürüzsüz bir cilt elde etmeyi neredeyse acısız bir şekilde mümkün kılıyor.

728x90-Back-up

Lazer epilasyon hakkında doğru bilinen yanlışları ele aldığımız bu yazı, Braun Silk Expert‘in katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!