Kundura Sinema’nın 80’ler ve 90’lar klasiklerini sunan ‘Pazar Sinema Kulübü’ 5 Şubat’ta başlıyor

Nostalji rüzgarları estirecek bir sinema keyfi harika olmaz mı! Yılın en aşk dolu zamanı 14 Şubat yaklaşırken, partnerinizle 90’ların romantik klasiklerinden birini izlemek için planlar yapmaya ya da en yakın arkadaşlarınızla Şubat ayında ikonik sahneleriyle nefes kesecek bir film şölenine gitmeye ne dersiniz? Güzel haber; Kundura Sinema’nın Pazar Sinema Kulübü başlıyor! Kundura Sinema’nın 80’ler ve 90’lardan klasikleri 4K kalitesinde restore kopyalarıyla izleme deneyimi sunan film programı Pazar Sinema Kulübü, 5 Şubat’ta bizlerle…

90’lar Türkiye’sinde Pazar akşamlarının en büyük eğlencesi olan film kuşağı ‘Parliament Sinema Kulübü’nden ilhamla yaratılan programın açılışını, zamanda yolculuk filmlerinin köşe taşlarından “Geleceğe Dönüş” serisinin ilk iki filmi yapacak. Michael J. Fox ve Christopher Lloyd’un ikonik performansları ve yenilikçi özel efektleriyle, bilimkurgu türünün eskimeyen ve rakipsiz iki klasiği “Back to the Future / Geleceğe Dönüş” (1985) ile “Back to the Future Part II / Geleceğe Dönüş 2” (1989), 5 ve 19 Şubat tarihlerinde sırasıyla art arda gösterilecek.

Dönemin en ayrıksı ve sıradışı yönetmenlerinden Tim Burton imzalı çılgın komedi “Beetlejuice / Beterböcek” (1989) ve gotik başyapıt “Edward Scissorhands / Makas Eller”, 12 ve 26 Şubat tarihlerinde izlenebilecek. Programın bir sürprizi de, “Unchained Melody” eşliğindeki ikonik çömlek sahnesi ile tüm zamanların en romantik filmlerinden biri olmayı sürdüren “Ghost / Hayalet”in (1990) 14 Şubat’a özel gösterimi olacak. İndirim fırsatı ve öğrencilere özel avantajlar ile biletler sınırlı sayıda ve beykozkundura.com’da!

Marty ve Doc ile geçmişe ve geleceğe dönüş

Pazar Sinema Kulübü, zamanda yolculuk filmlerinin köşe taşlarından “Geleceğe Dönüş” serisinin ilk iki filmi ile başlayacak. Robert Zemeckis ile Bob Gale’in dahiyane senaryosu ve Steven Spielberg’in geleceği gören yapımcılığıyla sinema tarihinin en başarılı üçlemelerinden birini yaratan “Back to the Future / Geleceğe Dönüş” (1985) ve devam filmi “Back to the Future Part II / Geleceğe Dönüş 2” (1989), 5 ve 19 Şubat tarihlerinde sırasıyla art arda gösterilecek. Eksantrik bilim insanı Doktor Emmett “Doc” Brown ile lise öğrencisi Marty McFly’ın, ilkinde 1950’lere, ikincisinde arabaların ve kaykayların uçtuğu 2015 yılına ışınlandıkları filmler; Michael J. Fox ve Christopher Lloyd’un ikonik performansları ve yenilikçi özel efektleriyle, bilimkurgu türünün eskimeyen ve rakipsiz klasikleri olmayı sürdürüyorlar.

Burtonesk fikirler, çılgın dünyalar

Tim Burton’ın kalın harflerle imzasını taşıyan, dönemin en özgün ve ayrıksı filmlerinden “Beterböcek” ve “Makas Eller” ise, 12 ve 26 Şubat tarihlerinde yine art arda gösterilecek. Burton sinemasının en karakteristik filmlerinden olan “Beterböcek”, trafik kazasında hayatını kaybeden Adam ve Barbara çiftinin, kendilerini New England’daki evlerinde hayalet olarak bulmalarıyla başlıyor. Evin yeni sahipleri ve şeytani hortlak Beterböcek’in de dahil olduğu çılgın bir eğlenceye doğru ilerleyen filmde, Michael Keaton, Winona Ryder, Geena Davis ve Alec Baldwin gibi yıldız isimler rol alıyor. “Beterböcek”, 1980’leri bir zaman kapsülüne dönüştüren gösterişli stili, sıradışı tasarımları ve grotesk mizahıyla 35 yıl sonra da ilhâm veren bir komedi klasiği.

Tim Burton’ın B türü korku sinemasına ve gotik edebiyata duyduğu aşkla yarattığı kült filmi “Makas Eller” ise, yaratıcısı olan mucidin ani ölümüyle yarım kalan ve ellerinin yerinde makas bıçaklar olan çocuk kalpli Edward’ın yaşadıklarını anlatıyor. Johnny Depp, Winona Ryder, Vincent Price ve Dianne Wiest’in rol aldığı film, ‘Notre Dame’ın Kamburu’ndan ‘Operadaki Hayalet’e, ‘Frankenstein’dan ‘King Kong’a ve hatta peri masallarına uzanan referanslarıyla da benzersiz.

14 Şubat’a özel ‘Hayalet’

Programın bir sürprizi de, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel gösterimi ile “Ghost / Hayalet” (1990) olacak. Jerry Zucker’ın yönettiği ve 90’ların en akılda kalan aşk filmlerinden olan “Hayalet”, sokakta uğradığı saldırıyla hayatını kaybeden genç bir adamın ruhunun ‘burada’ takılı kalması ve sevgilisini yaklaşan tehlikeye karşı korumak için gönülsüz bir medyumdan yardım isteyişini anlatıyor. En İyi Film dahil 5 dalda aday gösterildiği Akademi Ödülleri’nde En İyi Senaryo ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’larını kazanmış film, Demi Moore ve Patrick Swayze’nin çok iyi tutmuş kimyaları kadar, Whoopi Goldberg’in Oscar, Altın Küre ve BAFTA ödüllerini toplamış performansıyla da unutulmaz bir 90’lar klasiği.

Kundura Sinema’nın 80’ler ve 90’lardan klasikleri restore edilmiş kopyalarıyla seyirciyle buluşturan programı Pazar Sinema Kulübü’nü daha detaylı keşfetmek ve yerinizi şimdiden ayırtmak için: beykozkundura.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sezonun yeni oyunları arasındaki benzerlikler: Kadınlar Bölümü, Hu, Sınırlar, Feramuz Pis ve Eve Dönüşler

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!