Küçük kahramanların büyük mücadelesine destek: Prematüre bebeklere özel Türkiye’nin en küçük bebek bezi

Türkiye’de doğan her 10 bebekten 1’i dünyaya prematüre olarak geliyor ve hayata tutunmak için özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Prematüre, kelime anlamı olarak “erkendoğan” ya da “olgunluğa ulaşmamış” anlamına geliyor ve anne karnında gelişimini tamamlamadan doğan bebekler için kullanılıyor. Prematüre bebekler, kıyafetten temizliğe, beslenmeden sağlığa, pek çok konuda özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor.

Özel bakıma ihtiyaç duyan prematüre bebekler için, bebek bezi seçiminin de özel olarak yapılması gerekiyor. Prematüre bebek bakımında en büyük sorunlardan biri bebek bezi seçimi olurken; ebeveynler ve hemşirelerin, normal ölçülerdeki bezlerini prematüre bebeklerin ihtiyacına göre yeniden boyutlandırmak için kesmeleri veya katlamaları gerekiyor.

Prematüre bebeklere özel ilk “Prematüre Bebek Bezi” üretildi

Anne ve bebeklerin hayatlarını iyileştirmek için daima yenilikçi ürünler sunan Prima, prematüre bebeklere özel bebek bezini geliştirdi ve bezi hastanelere bağışlayarak bir ilke imza attı.

Yenidoğan yoğun bakım ünitesi hemşireleriyle birlikte tasarlanan prematüre bebek bezi, -1 (<2.7kg), -2 (1.8kg) ve -3 (<0.8kg) olmak üzere yeni doğan bebek bezlerinden daha küçük üç bedende üretildi. Prima prematüre bebek bezi, ikinci üç aylık dönemde doğan ve 500 gram gibi çok düşük bir ağırlığa sahip olan bebeklerin uyku, pozisyon alma, tıbbi bakım ihtiyaçları da göz önüne alınarak tasarlandı. Prematüre bebek bezinde bulunan esnek yan bantlar hem önden hem de arkadan kolayca bağlanabildiği için bebekler yüz üstü yatsa da bebek bezi rahatça değiştirebiliyor.

Prematüre bebeklerin ihtiyaçları düşünülerek, yenidoğan yoğun bakım ünitesi hemşireleriyle birlikte tasarlanan prematüre bebek bezini hastanelere bağışlayan Prima, El Bebek Gül Bebek Derneği ile bir sosyal sorumluluk kampanyasına da imza attı. Prima, ayrıca prematüre bebekler ve ailelerinin yanında olmak için El Bebek Gül Bebek Derneği’yle iş birliği yaparak Anne Bebek Fonu’na destek oluyor.

10 bin saati aşkın araştırmalar sonucu üretildi

Özel bir bakıma ihtiyaç duyan prematüre bebekler, gerekli sağlık koşulları sağlanamadığında hayata tutunamayabiliyor.

Hastanelere bağışlanan tek prematüre bebek bezi olduğuna dikkat çeken ve aynı zamanda bir prematüre annesi olan Prima Marka Müdürü Gözde Özkan 30 yıldır Türkiye’de bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine destek sağlamak için ilklere imza attık. Bu kez hayata geçirdiğimiz ilkimiz, bizim için çok özel. Prima olarak üç yıl boyunca yenidoğan yoğun bakım ünitelerinden 100 hemşireyle birlikte yapılan 10 bin saati aşkın araştırmalar sonucunda prematüre bebekler için özel bir bez tasarladık. Prematüre bebek bezi konusunda var olan ihtiyacı karşılamak için bu inovatif ürünümüzü hastanelere bağışlıyoruz. Dünyanın en küçük kahramanlarına desteğimiz bununla da kalmıyor, El Bebek Gül Bebek Derneği Anne Bebek Fonu’na da destek veriyoruz. Ben de bir prematüre annesi olarak onların ihtiyaçlarına özel tasarlanan bezi üretiyor olmamızdan ve küçük kahramanlara özel bir sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

Anne karnında gelişimini tamamlamadan önce doğan bütün bebeklerin; sağlıklı bir geleceğe kavuşmaları için gerekli çalışmaları yürütmek amacıyla, bu konuda deneyim sahibi ve uzman kişiler tarafından kurulan hasta ve hasta yakını derneği, El Bebek Gül Bebek Derneği kurucularından Yenidoğan ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülnihal Şarman ise şunları söyledi: “Öncelikle Prima’ya böyle önemli bir projeye imza atarak hem prematüre bebekler ve ailelerinin yanında olduğu hem de farkındalık yarattığı için teşekkür ediyoruz. Türkiye’de her yıl 150 bin, Avrupa’da ise 500 bin bebek prematüre olarak dünyaya geliyor. Biz de bu bebeklerin sağlıkla büyümelerini istiyoruz, bunun için de prematüre bebekler ve aileleri için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Ancak özel bir bakıma ihtiyaç duyan prematüre bebekler, gerekli sağlık koşulları sağlanamadığında hayata tutunamayabiliyor. Biz de diyoruz ki minicik ellerinden tutun ki hayata tutunsunlar.”

Prima prematüre bebeklere destek için çağrıda bulunuyor

Prima, #prematüregücü etiketiyle farkındalık videosunu paylaşanlar için Anne Bebek Fonu’na bağışta bulunacak.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü yaklaşırken prematüre bebeklerle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla bir basın toplantısı düzenleyen Prima, El Bebek Gül Bebek Derneği ile yaptığı bu işbirliğini de duyurdu. Prematüre bebeklerle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla sosyal medyada da bir kampanya başlatan Prima, prematüre bebekler için #prematüregücü ve #prima etiketiyle farkındalık videosunu paylaşanlar için bu fona bağışta bulunacak. Ayrıca Prima, CarrefourSa ile bir işbirliği gerçekleştirerek satın alınan her bir Prima paketi için ve prima.com.tr üzerinden Prima ailesine katılan her kişi için Anne Bebek Fonu’na katkıda bulunuyor.

İlk hazır bebek bezini 1986 yılında piyasaya sunduğu günden bu yana Prima, annelerin ihtiyaçlarında göre yenilikçi ürünlere imza atıyor. Bugüne kadar losyon bakım şeritleri, nefes alan pamuksu dış yüzey, tam koruma sistemi,  gibi ürünleri anne ve bebeklerle buluşturan Prima, 2005 yılı itibariyle de bebeklerin ihtiyaçlarına özel ürünler tasarlıyor. Prima New Baby Yenidoğan, Prime Premium Care ve yakın zamanda piyasaya sunulan Prima Külot Bez tüketicilerle buluştu. Prima Dünyası; Aktif Bebek, Kuru ve Hesaplı, Premium Care, Prima Külot Bez bebek bezleri ve Islak Mendilleri’nden oluşan geniş ürün gamıyla tüm beklentileri karşılıyor.

 

Daha fazla bilgi için:
www.prima.com.tr

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!