Küçük balkonları keyifli mekanlara dönüştürmenizi sağlayacak öneriler

Yaz yaklaşıyor ve şehirde sıcak yaz günlerinin keyfi balkonda çıkıyor. Şehirde yaşayan birçok kişinin hayali, yaz akşamlarını geniş bir balkonda geçirmek, sabah kahvesini balkonda yudumlamak. Ancak birçok kişi küçük veya manzarası olmadığı için balkonunu kullanmıyor. Eğer siz de onlardansanız, eski eşyaları koymak için depo gibi kullandığınız balkonunuzu dönüştürmenin zamanı geldi. İşte küçük balkonunuzu keyifli bir yaşam alanına dönüştürmenizi sağlayacak öneriler:

1. Ufak bir masa koyun.

Sabah kahvenizi balkonda yudumlamak, belki arada bilgisayarınızı alıp maillerinize bakmak istiyorsanız ihtiyacınız olan ufak bir masa ve bir sandalye. Katlanan masa ve sandalyeleri tercih ederseniz, hem daha az yer kaplar hem de sonradan muhafaza etmesi kolay olur.

2. Bitkiler yerleştirin.

Şehir görüntüsünün içinde kendinize ufak bir bahçe ortamı yaratmak istiyorsanız, balkonunuza bitkiler yerleştirin. Renkli çiçekler de balkonunuzu çok neşeli gösterecektir.

3. Renkli minderler atın.

Eğer masa sandalye istemiyorsanız, renkli minderler koyarak da keyifli bir ortam yaratabilirsiniz.

4. Kilim serin.

Balkonunuzun zeminini beğenmiyorsanız, masrafsız bir çözüm olarak balkona bir kilim serebilirsiniz. Böylelikle hem daha sıcak bir atmosfer yakalayabilir hem de dekoratif bri tercih ortaya koyabilirsiniz.

5. Balkon duvarlarını kullanın.

Balkonunuzun duvarları boş kalmak zorunda değil. Duvara saksılar yerleştirebilir, dekoratif objeler asabilirsiniz.

6. Işıklandırın.

Özellikle yaz akşamları için balkonunuzun aydınlatmasını da düşünmelisiniz. Renkli, dekoratif lambalar koyabilirsiniz. Bambudan yapılmış abajurlar da güzel bir seçenek olabilir.

7. Kendinize özel bir alan yaratın.

Eğer balkonunuz çok açıklıktaysa veya karşı apartmana çok yakınsa uzun bitkiler veya bambu çubuklar kullanarak balkonunuzu biraz daha size özel bir alan haline getirebilirsiniz.

8. Renklerin gücünden yararlanın.

Balkonunuzu renklendirerek dekorasyonu değiştirebilirsiniz. Balkon duvarlarınız için farklı renkler seçebilir, belki duvara ufak bir resim de düşünebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Bahar mevsiminde bitki bakımının püf noktaları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!