KT Design: ”İyi bir tasarım önce doğal olmalı sonra da tasarımcısını mutlu etmelidir”

Biri iç mimar diğeri, orman mühendisi iki dünya tatlısı insan, eskileri yenilemek, yenileri eskitmek amacıyla çıktıkları yolda doğal ve el yapımı ürünleriyle yaşam alanlarımızı canlandırıyor. Üretici ve tüketicilerin fabrikasyonu tercih ettiği şu günlerde siz de eğer farklılık arayanlardansanız ve doğal olanı destekliyorsanız, KT Home Design’ı daha yakından tanımak isteyeceksiniz.

kolaj 2

1. Kimdir KT Home Design? İksiri nerde saklıdır?

KT Home Design, adından da anlaşılacağı gibi isimlerimizin baş harflerinden ( Kerem-Tuğba ) oluşan ve iki kişilik dev bir ekibe sahip olan ev dekorasyon markasıdır.

Kendine has koku ve renkleri olan ahşap malzemeyi KT Home Design makyajı ile yaşam alanlarınıza sunuyoruz. Tamamı el yapımı olan ürünlerimizde, mümkün oldukça yine kendi ellerimizle hazırladığımız organik boyalar kullanıyoruz. Mobilyalar, duvar panoları ve aksesuarların üretiminin yanı sıra  var olan emektar mobilyaları hem müşterilerimiz hem kendimiz için yeniden hayata döndürüyoruz.

kolaj 1

2. Tasarım yapmaya nasıl başladınız?

Tuğba: Aldığım iç mimarlık eğitiminden sonra ilk işim bir mobilya firması için koleksiyon hazırlamak oldu. Hemen ardından kendimi bir mimarlık ofisinde iç mekan tasarımları yaparken buldum. Bu süre zarfında sürekli mobilya ve aksesuar tasarımları yapıyordum. İlk başta kendi evim için sonra da yakın çevrem için. Beğeniler çoğalmaya ve talepler artmaya başlayınca Kerem’le yürüttüğümüz hayat arkadaşlığına iş arkadaşlığını da ekledik. Hazırlamış olduğum tasarımları atölyemizde hayata geçiriyoruz. Kendi zevklerimiz ve renklerimiz doğrultusunda tasarım yapma ve üretme fikri KT Home Design’ın doğuş sebebi oldu.

KT_home7

3. İyi bir gün sizin için nasıl başlar? En büyük motivasyon kaynağınız gün içinde nedir?

Bizim için güne iyi başlamak demek, erken saatlerde kendimizi Maçka Parkı’nda soluk soluğa koşarken bulmak demek. Dinamizm, bizim motivasyon kaynağımız.

4. Sizin için bir tasarım nasıl olmalıdır? Yurtdışında beslendiğiniz kaynaklar nelerdir?

İyi bir tasarım önce doğal olmalı sonra da tasarımcısını mutlu etmelidir. Tabi ki yurtdışında ve yurtiçinde ilgiyle takip ettiğimiz tasarımcılar ve bloglar bulunmakta..

Processed with Rookie

5. Geleceğe dair sizi heyecanlandıran projeleriniz neler? 

KT Home Design bizim için minik bir bebek ve önünde kocaman bir yaşam var. Her anı, bizi heyecanlandıran büyük bir proje.

KT Home Design ürünlerine http://shopthedesign.com/kt-home-design adresinden ulaşabilirsiniz.

Shopthedesign.com
Farklılıklardan ilham alan 150’den fazla tasarımcının adresi Shopthedesign.com, binlerce limitli ürünü sizin için keşfedip bir araya getiriyor. Özel tasarım arayanların adresi, tasarımcıların ilhamlarını ve ... Devam