‘Korona günlerinde aşk’: Karantinanın ilk sanal düğünü İstanbul’da gerçekleşti

İnstagram konserleri, canlı yayınlanan partiler, görüntülü toplantılar, sanal müze gezileri… Karantina nedeniyle sosyal yaşantımızda ve günlük alışkanlıklarımızda hızlı bir değişim yaşandığı şu günlerde ‘daha neler göreceğiz acaba’ diye merakla beklerken kurucumuz Eda Günay ve yetenek avcısı nişanlısı Kemal Şahin önce e-mail kutularımıza sonra da gündeme yıldırım gibi düşen Zoom linkleriyle hepimize şaşırtıcı bir sürpriz yaptılar.

İyi yaşam platformumuz Uplifers.com’un kurucusu Eda Günay ve nişanlısı Kemal Şahin, aylar önce üç buçuk yıllık birlikteliklerini evlilikle taçlandırma kararı almış, ailelerinin ve yakın arkadaşlarının katılımıyla gerçekleşecek bir törenle dünya evine girmeyi planlamışlardı. Aylar öncesinde planladıkları nikah törenlerini karantina nedeniyle iptal etmek yerine yaratıcı, yenilikçi, ilham veren ve biraz (!) da çılgın bir organizasyona dönüştüren çift, korona döneminin ilk sanal düğününü gerçekleştirdi!

İstinye’de yaşayan çiftimizin nikah töreni evlerinin balkonunda gerçekleşti. Yalnızca nikah memuru ve şahitlerin canlı olarak katıldığı törende evde bulunan herkes eldiven ve maske kullanarak korunmayı ihmal etmedi. Çiftin ailelerinin, akrabalarının ve yakın dostlarının Zoom uygulaması üzerinden sanal olarak katıldığı törende giyinip süslenerek kamera karşısından da olsa en mutlu günlerinde çifti yalnız bırakmayan davetliler, bir taraftan sevdiklerinin mutluğunu paylaşırken bir taraftan da heyecan verici bir deneyime tanıklık etmenin heyecanını yaşadılar.

İnstagram üzerinden de canlı olarak yayınlanan nikah törenine Zoom uygulaması üzerinden 100 kişi, İnstagram canlı yayını üzerindense 700 kişi olmak üzere tam 800 kişilik bir katılım oldu. Nikah töreninden sonra dünyanın farklı ülkelerinden törene katılan sevdikleriyle yaklaşık bir saat daha sanal platformlar üzerinden görüşen çift ve davetliler oldukça duygusal ve eğlenceli anlar yaşadı. Halay çekenlerden şampanya patlatanlara gerçek bir düğünü aratmayan bu sanal düğün, çok uzun bir süre hayatımın en ilginç deneyimleri arasındaki birinciliğini sürdürecek gibi görünüyor. Bu zor günlerde hepimizin içini ısıtan, umut veren ve mutlu anları paylaşmaya mesafelerin engel olamayacağını gösteren çılgın kurucumuz Eda Günay’a ve nişanlısı Kemal Şahin’e mutluluklar diliyor ve kendilerini bir kez daha tebrik ediyoruz!

Merve Dökmeci Uzman Psikolojik Danışman
Lisans ve yüksek lisans eğitimlerimi Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladım. Boğaziçi Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştığım 4 yıl boyunca uzmanlık deneyimimi üniversitenin rehberlik ve psikolojik danışmanlık ... Devam