Konaklamasını son dakikaya bırakanlar için en uygun fiyatlarla, beş yıldızlı otel fırsatları ”OtelSonDakika”da

Havaların ısınmasıyla birlikte çalışanlar, aylar öncesinden planladıkları tatillerini değerlendirmek için tatil beldelerine akın etmeye başladılar. Gün geçtikçe daha da sıcak hale gelen şehrin bunaltıcı havasında çalışmak zorunda olanlar ise, şehre daha yakın yerlerde, yalnızca hafta sonu için de olsa dinlenmek ve haftanın stresini üzerlerinden atmak istiyorlar.

son dakika

Bugün sizlere; yaz aylarında şehir dışına çıkamayanlar, işi nedeniyle sık sık seyahat edenler ya da sevdiklerine küçük sürprizler yapmayı sevenler için Otel Son Dakika adlı muhteşem bir uygulamadan bahsedeceğiz.

Türkiye’nin en iyi otellerinden son dakika yapılan rezervasyonlar için %70’lere varan indirim seçeneği sunan OtelSonDakika mobil uygulaması, yaz aylarında şehrin göbeğinde beş yıldızlı otel konforunu yaşamak ve şehrin tüm gürültüsünden, karmaşasından, bunaltıcı sıcağından uzaklaşmak isteyenler için muhteşem fırsatlar sunuyor.

OtelSonDakika ile ilgili merak ettiğimiz ve sizlerle paylaşmak istediğimiz her şeyi projeye yatırım yapan Foreks Genel müdürü Serra Berkol ve Otel Son Dakika Genel Müdürü Şevki Demir’e sorduk;

photo
Şevki Demir ve Serra Berkol

 1. Otelsondakika nedir? Uygulamanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Şevki Demir: OtelSonDakika, Türkiye’nin birinci sınıf otellerinde en düşük fiyatlarla konaklama olanağı sağlayan, ücretsiz bir mobil uygulamadır. Kullanıcılarına mükemmel bir konaklama deneyimini hızlı, güvenli ve en uygun fiyatlarla sunan OtelSonDakika’yı, Ios cihazlar için App Store’dan, Android cihazlar için Google Play’den indirebilirsiniz.

Hizmet vermeye başladığı günden beri 100.000 kullanıcıya ulaşan OtelSonDakika’da, Türkiye’nin 34 ilinden 300 en iyi otel seçeneği bulunuyor . Uygulama, teknolojik altyapısı ve kullanıcı dostu tasarımı ile otellerin o günkü oda seçeneklerine göz atma, oteller hakkında ayrıntılı bilgileri, son dakika fiyatlarını görüntüleme ve satın alma hizmetini keyifli bir mobil deneyime dönüştürüyor. Belirli bir bölgeyi seçerek, bulunduğunuz konuma en yakın otelleri görüntüleme özelliği ise, en hızlı şekilde aradığınız standartlara sahip oteli bulmanızı sağlıyor.

otel son dakika2.     OtelSonDakika’yı kurma fikri nasıl ortaya çıktı? Bu fikri uygulamaya geçirmeye nasıl karar verdiniz?  

Şevki Demir: Aslında tüm iş fikirleri yaşanan ya da gözlenen bir soruna çözüm üretme ihtiyacından ortaya çıkmıştır. Çıktığım bir iş seyahati sırasında, programımın uzaması ve uçağı kaçırmam sonucunda konaklama için kısa sürede uygun bir yer bulmam gerekti. Ancak bu pek de kolay olmadı. Hem zaman çok kısıtlıydı, hem de seçenekler hakkında yeterli bilgiye ulaşmak mümkün değildi. Günümüzde ister iş, ister günlük hayat için pek çok ihtiyacımıza artık mobil uygulamalar üzerinden ulaşıyoruz. Bu ihtiyaca uygun mobil bir çözümün üretilebileceği fikriyle çalışmalara başladım ve OtelSonDakika ortaya çıktı.

Serra Berkol: Foreks olarak; yazılım sektöründeki deneyimimizden biliyoruz ki, mobil ticaret özellikle son yıllarda parlayan yıldız konumunda. Artık günümüzde herkes mobil yaşıyor. Alışverişten kültür sanata, sosyal hayattan bilgiye kadar hemen her ihtiyacımıza mobil uygulamalar üzerinden ulaşıyoruz. Bu süreçte de, özellikle güvenilir, hızlı ve kolay uygulamaları tercih ediyoruz. Turizm de mobil ticaretin aktif ve yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandığı önemli bir sektör. Mobil alanda yeni ürünler geliştiriyoruz ve hem otel hem de kullanıcı açısından sağlıklı bir iş modeli olarak gördüğümüz için Şevki Bey’in fikri çok ilgimizi çekti.

 3. Otelcilik ve seyahat sektöründe Booking.com, Hostelworld gibi bir çok güçlü global rakibiniz var.  Sizi diğerlerinden ayıran farklılıklar nelerdir? Otelsondakika, kullanıcılarına diğerlerinin sağlayamadığı ne gibi avantajlar sağlıyor?

Şevki Demir: OtelSonDakika’yı farklılaştıran ve öne çıkaran özelliklerimiz; sadece 4-5 yıldızlı ve özenle seçtiğimiz butik otellerle çalışmamız, daha uygun fiyat seçenekleri sunmamız ve kişiselleştirilmiş bir servis vermemizdir. Müşterilerimize sunduğumuz bir kolaylık da müşterilerin kupon ve kodlarla uğraşmadan direk bizim üzerimizden satın alma işlemini gerçekleştirmeleri,  otele gittiklerinde sadece check-in etmeleridir.

4. Otelsondakika’nın kullanıcı profilini tanımlayabilir misiniz? En çok kimler tarafından tercih ediliyorsunuz?

Serra Berkol: OtelSonDakika, birinci sınıf otellerde keyifli bir gece ya da hafta sonu geçirmek isteyenlerin yanı sıra yerli ve yabancı konuklarına, iş adamlarına, şehirde kalmak durumunda  olan misafirlere ve dostlarına sürpriz bir hediye vermek isteyenlere hitap ediyor. 19-45 yaş arası, akıllı telefon ve kredi kartı kullanan, mobil uygulamaları ve alışverişlerinde fırsatları yakından takip edenler uygulamamızı sıkça kullanıyor.

5. İşbirliği yaptığınız otelleri seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? Otel seçimi aşamasında kriterleriniz neler?

Şevki Demir: Çalıştığımız otellerin yorum ve puanlarına mutlaka bakıyor ve tek tek özenle seçiyoruz. Daha sonra belirlenen otelleri birebir ziyaret ediyoruz. Yalnızca OtelSonDakika kullanıcı profilinin memnun kalacağı standartlara sahip otelleri uygulamamıza dahil ediyoruz. Daha sonra kullanıcılara otellerin ayrıntılı hizmet bilgilerini, fiyatlarını ve fotoğraflarını sunuyoruz. Kullanıcıların geri bildirimleri doğrultusunda da düzenlemelere gidiyoruz.

IMG-20140616-WA0001  IMG-20140616-WA0002

6. Bildiğimiz kadarıyla uygulamanıza şu an yalnızca Türkiye’deki oteller dahil. Gelecekte yurtdışındaki otellerle de işbirliği düşünüyor musunuz?

Serra Berkol: Mobil ticaret küresel hizmet veren bir ağa dönüştüğü için, elbette yurtdışı oteller de uzun vadeli planlarımız arasında yer alıyor. Şu anda uygulamayı, Türkiye’deki birinci sınıf otelleri konuklarıyla buluştururken maksimum kaliteye ulaşma hedefiyle geliştirmeye devam ediyoruz.  Yurtdışı otellerle işbirliği fırsatlarını ise en uygun zamanda hayata geçirmek üzere değerlendirme aşamasındayız.

7. Okuyucularımız uygulamaya nasıl erişebilirler? Uygulamanın kullanımı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Serra Berkol: Ios ve Android işletim sistemine sahip, akıllı telefon kullanıcıları App store ve Google Play’ den uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirler ve günlük olarak fırsatları değerlendirebilirler. Fırsatlarımızı hafta içi 08.00-12.00, hafta sonu 08.00-01.00 arası kullanıcılarımıza sunuyoruz. Müşterilerimizin sorularına cevap vermek üzere Call Center’ımız 7/24 açık bulunuyor.

Ekran Resmi 2014-06-16 13.33.12
Resmin üzerine tıklayarak uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

8. Bugüne kadar kullanıcılarınızdan aldığınız geri bildirimler ve kendi gözlemleriniz doğrultusunda bizimle paylaşmak istediğiniz ilginç bir veri ya da deneyim var mı?

Şevki Demir:   Bir süre önce sistemimizde üst üste aynı firma adına yapılan satın almalara rastladık. Biz de uygulamamıza nasıl ulaştıklarını öğrenmek için satın alan ilk kullanıcıya ulaştık. Genelde firmalar bayii, eğitim toplantıları gibi organizasyonlarda anlaşmalı otelleri tercih ediyorlar. Bunu da otellerin yoğunluklarından dolayı organizasyondan çok önceki tarihlerde organize etmeleri gerekiyor. Fakat ünlü bir otomotiv firmasının bayii eğitiminde son dakika kaynaklı bir ertelemeden dolayı organizasyona katılacak bir grubun rezervasyonlarında bir karışıklık meydana gelmiş. İstanbul Taksim’de otel arayan gruptan birinin tavsiyesi üzerine OtelSonDakika uygulamasını kullanarak 3 yıldızlı otel fiyatına 5 yıldızlı bir otelde konaklama fırsatı yakalamışlar. Kullanıcımız toplantıları sırasında kaldıkları otel ve fiyat bilgisini diğer gruplarla paylaştıklarında herkesin çok ilgisini çektiğini ve OtelSonDakika uygulamasını hemen indirip incelediklerini ve kullanmaya başladıklarını söyledi. Bu da uygulamanın sunduğu kolaylık ve kullanıcı memnuniyeti açısından bizim için önemli ve değerli bir geri bildirim oldu.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!