Kişisel gelişimin anahtarı rüyalarınızda gizli olabilir mi?

İnsanlar çoğunlukla sadece gördüklerine inandıklarını savunurlar. Fakat bazen de inandıkları neyse onu görmeyi tercih ederler. Bazı alışkanlıklarımız otomatik hale geldiğinde gördüklerimizi sağlıklı değerlendiremeyiz. Aynı resme baktığımız gün içerisinde herkes inandığı şeyi görmeyi tercih eder. Günlük hayatta gördüklerimizin algısı değiştikçe rüyalarımız da değişmeye başlar.

Potansiyelimizi geliştirdikçe, bakış açımızı genişlettikçe rüyalarımızın sembollerinin ve genel akışının değiştiğini fark edebiliriz.

Rüyalarımızı analiz etmek ve uyanıkken neler yaşadığımızı fark etmek rüyalarımızın değiştiğini anlamamız için de bize yardımcı olur. Rüyalarımızdan bihabersek o zaman neler olup bittiğini anlamak ya da farklılaştığına tanıklık etmek bizim için zor olacaktır.

Rüyalarımız kişisel gelişimimizin önemli, bir parçasıdır. Uyanıkken anlayamadığımız ve göremediğimiz durumları, aklımızdaki soru işaretlerini, uykudayken bize yansıtan değerli bilgilerdir.

Sağlıklı ve dengeli bireyler olmamızın yolu, başkalarının hayatlarını anlamak ya da onları çözmek yerine, kendimizi anlamak, rehberlerimizin yol göstericiliğini fark etmekten geçer. Bunu anlayan insanlar için rüyalar da daha aktiftir. Gördüklerimizin ya da inandıklarımızın dışında başka alternatifler olduğuna, ancak egomuzun, kaygılarımızın, korkularımızın bizden uzak olduğu anlarda inanabiliriz. Bu anlar da uyku sürecidir. Uyku sürecinde diyafram nefesi ile nefes alır, verir ve uyanıkken bizi sınırlandıran kısıtlamalardan ve inançlardan kendimizi azat ederiz.

Bazen bir niyetimiz olmamasına rağmen çıkış yolu gösteren danışmanımız rüyalarımızdır. Günlük hayatta köşeye sıkışıp karar veremediğimiz anların çözümlerini bize ya aynı sorunu (duyguyu/davranışı) hatırlatarak ya da daha önceki deneyimin bir sembolünü bize hatırlatarak bilgi verebilir, yolumuzu aydınlatmaya çalışan bir anahtar görevi görebilir rüyalar.

Rüyalarınızı değerlendirirken gördüğünüz kişileri, onlarla daha önceden yaşadığınız deneyimlerdeki sonuçları ve size hissettirdiklerini hatırlamak, seçimlerinizi aynı sonuçla, aynı duygu ile tekrar edeceğinizi gösterir.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir @nefesle.terapi Instagram hesabını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalarınızı analiz ederken nasıl sorular sormalısınız?

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam