Kışın içinizi ısıtacak süet trendi, şimdi ofislerde

Kışın beyaz kollarına kendimizi yavaş yavaş bıraktığımız bugünlerde, giderek soğuyan hava ve artan yağmurlar canım kış mevsiminin tüm güzelliği ile kapımızı çaldığının en büyük habercisi. Kışın gelişi ile birlikte tabi ki vitrinler de çoktan değişti ve hatta bizler de gardıroplarımızı şöyle bir karıştırdık. Kimilerimiz yazlıkları kaldırdık, kışlıkları çıkarttık.

İşte bu kışa ısınma turlarında, içinizi ısıtacak ofis trendleri ile moda serüvenimize devam ediyoruz. Bugüne kadar isminden sıkça bahsettirdi ve her tasarımcının ‘’sevgili rüyası’’ oldu. Hatta geçtiğimiz yıldan bu yana moda hitlerinde ilk 10 listesinden inmedi. Süet trendi birbirinden güzel seçenekler ile bu kış modasının da vazgeçilmezi.

Süet, genel olarak kıyafetlerimizde, eteklerden gömleklere, ayakkabılarımızdan çantalara ve hatta saç bantlarımıza kadar uygulanabilecek çok kullanışlı bir parça. Tasarımcılarımız da 2015 – 2016 sonbahar – kış sezonunda süet trendini hazırlarken, bize yine en geniş yelpazeyi sundular.

Kışın içinizi ısıtacak trendi süet, şimdi ofislerde
Tasarımcıların gözdesi süet, bu kışın da en vazgeçilmez parçası olabilir

Süet trendini ofislerimizde nasıl uygulayabiliriz? Özellikle klasik şıklığımız için koyu tonlarda siyah, gri veya lacivert süet kalem eteğimiz ile yine aynı tonlarda süet topuklu ayakkabılarımızı ipek veya mat beyaz dokunuşta gömleklerimiz ile kombinleyebiliriz.

Kışın içinizi ısıtacak trendi süet, şimdi ofislerde
Süet kalem etek, ofis için mükemmel bir seçim.

Alternatif olarak ise, tek parça krem veya toprak tonlarında tercih edeceğimiz, bu sezonun diğer trendi olan midi elbisemiz ile kombinleyeceğimiz aynı tonda süet topuklu ayakkabılarımız ile mükemmel bir görünüm sağlayabiliriz.

Kışın içinizi ısıtacak trendi süet, şimdi ofislerde
Süeti bu kış elbise ve çizmelerde bir hayli göreceğiz.

Klasik şıklığımız kadar, spor şık kombinlerimizde de süet trendini uygulamamız mümkün. Örneğin, koyu tonda jean ile kombinlediğimiz beyaz gömlek veya bluzumuz üzerine, spor olduğumuz kadar klasik şıklık tercih edeceğimiz stilimizde süet koyu tonlarda (siyah, gri, koyu yeşil veya lacivert gibi) bu sezonun diğer bir trendi püskül detayı da içeren blazer ceket kullanabiliriz.

Kışın içinizi ısıtacak trendi süet, şimdi ofislerde
Püsküllü süet ceketler spor şıklığınızı tamamlıyor.

Klasik dokunuşumuzda spor stile daha yakın bir kombin oluşturmak istersek, tercihiniz bu sezonun diğer bir trendi olan yüksek bel skinny süet pantolonunuz ile kullanacağınız uzun gömlekler. Tabi ki bu kombinde spor olduğumuz kadar klasik tarzımızı da korumak için kalın topuk modasını yansıtan topuklu ayakkabılarımızı kullanabiliriz.

Ben süet trendini aksesuarlarımda da uygulayacağım diyenler içinse, süet seçenekler ile adeta bir cennet oluşturmak mümkün. Süet trendini yansıtan yüksek topuklu ayakkabı – çanta bütünlüğü (aynı desen aynı ton) şıklığınızı zirveye taşıyacaktır. Alternatif olaraksa, ayakkabı – çanta kombininizde zıt tonları, örneğin krem tonlarda süet ayakkabı ile kırmızı tonda süet çanta veya siyah tonda süet ayakkabınız ile mor tonda süet çanta tercih edebiliriz.

Bu kış da ofis modası benden sorulur diyorsanız, gardırobunuzu süet trendine mutlaka hazırlayın.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar :

Stil sahibi kadınların 10 sırrı

Pınar Özeken (Ulus)
2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü ile Kimya bölümlerini bitirdi. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği ve İspanya Pompeu Fabra üniversitesinde master derecelerini ... Devam