Ne giyeceğim derdinden kurtulmak için dolabınızı fazlalıklardan temizleyin

Closet Whisperer’ın kurucusu, stilist ve yazar Brittany Witkin, birçok müşterisinin dolabını düzenlemesine yardımcı olan soruyu Popsugar ile paylaşarak, dolabının karşısında ne giyeceğini düşünerek saatler harcayan herkesi dolabını düzenlemeye davet etti.

Ne giyeceğim derdinden kurtulmak için dolabınızı fazlalıklardan temizleyin
Kullanmadığı 100’den fazla parçayı nasıl ayıkladığını anlatan Witkin, aslında her şeyin basit bir soru ile başladığını belirtiyor.

Kendi dolabını nasıl düzenlediğini ve kullanmadığı 100’den fazla parçayı nasıl ayıkladığını anlatan Witkin, aslında her şeyin basit bir soru ile başladığını belirtiyor.

“Bu parça işine yarıyor mu?”

Basit ve yavan bir soru gibi görünebilir, ancak dürüstçe cevap verildiğinde büyük fark yarattığını göreceksiniz. Soruyu biraz daha çeşitlendirerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz:

1. Bu kıyafeti giymek, sana kendini iyi hissettiyor mu? Bu kıyafeti giymek için hevesli misin?

Eğer yüzünüzde kararsız, burun kıvıran bir ifade oluşuyorsa, bu parçadan vazgeçmenin zamanı gelmiş demektir. 

2. Bu parçayı aklınızda soru işaretleri kalarak mı giyiyorsunuz? En son ne zaman giydiniz?

Eğer o pantalonu ya da bluzu her giydiğinizde kendinizi rahatsız hissediyorsanız, darlığından, bolluğundan ya da duruşundan şikayetçi oluyorsanız, belki de gardrobunuzdan kalıcı olarak temizlemeniz gerekiyordur. 

Ne giyeceğim derdinden kurtulmak için dolabınızı fazlalıklardan temizleyin
Eğer o pantalonu ya da bluzu her giydiğinizde kendinizi rahatsız hissediyorsanız, belki de gardrobunuzdan kalıcı olarak temizlemeniz gerekiyordur.

Sadece bu soruyu sorarak dolabından 100’den parça kıyafet ayıklayan Witkin, gereksiz parçalar gittiğinde, çok daha rahat kombin yapabildiğinizi, daha önce bir arada kullanmayı hiç akıl edemediğiniz uyumlu parçaları görmeye başladığınızı söylüyor.

Siz de bu basit soru sayesinde, hem gardrobunuzda yer açabilir, hem de kullanmadığınız kıyafetleri bağışlayarak ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunabiliriniz.

Kaynak:

Popsugar

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!