Kin duygusundan kurtulabilirsiniz: Düşmanlarınızla rüyalarınızda yüzleşin

Rüyalarda hissettiğimiz duygular, uyanık hayatımızda hissettiğimiz duygulardan farklı olabilir. Daha inatçı, aşırı olabilirler. Rüyalarda duygularımızı daha özgür ifade edebiliriz. Uyandığımızda ruh halimiz, bazen sembollerden daha önemli olabilir. Duygusal halimiz gelişim sürecimize destek olabilir.

Rüyada ya da uyandığımızda kendimizi öfkeli hissediyorsak, bizi üzen durumlarla baş ediyor, hakkımızı almak için uğraşıyor olabiliriz. Gerçek hayatta üzüldüğümüz durumları ve başkalarından onay ihtiyacı almayı hissettiğimiz deneyimlerimizi gözden geçirmeliyiz.

Uyanık yaşantımızda ifade etmekten çekindiğimiz ya da güvenli bulmadığımız duygularımızı, rüyalarda cesaretle, özgürce ifade ederiz. O nedenle rüyalardaki duygularımızı önemsemeliyiz ve gerçek hayatta ne kadarını ifade edip edemediğimize, neden ve ne zamandan beri ifade edemediğimize odaklanarak bu konuları çözümleyebiliriz. Çözüme ulaştırdığımız duygularımızın tekrarını rüyalarda görmeyiz.

Bazen bu duyguyu ifade etmeme durumunu birinden de öğrenmiş olabiliriz, böyle zamanlarda da daha önceki yazılarımda da belirttiğim yüksek benlik çalışması ile o kişiden aldığımız tüm duygu ve davranış deneyimlerinden özgürleşebiliriz.

Yüksek benlik çalışması içten ve düzenli olarak yapıldığında sizi şifalandırdığı gibi, karşı tarafı da şifalandırır. Özellikle birine ya da birilerine düşmanlık, kin gibi duygular besliyorsak, rüyalarımızda o kişi/kişileri sık sık görebiliriz. Uyanık hayatta güvenli olmayan bu durum, rüyalarda yüzeye çıkar. Eğer bizi kimin düşmanca hissettirdiğini biliyorsak, gerçek hayatla arasında bir bağ kurabilir ve sorunu çözebiliriz.

Yine düşmanlık, kin duyguları hissettiğimiz kişilerle de yüksek benlik çalışması yaparak özgürleşme sağlayabiliriz. Bu çalışmayı hatırlayacak olursak 4 gece boyunca, yatmadan önce “Sevgili yüksek benliğim bu gece rüyamda ……………(burada o kişinin adını soyadını söyleyelim) adlı kişinin yüksek benliği ile buluşarak duygularımızı, düşüncelerimizi ifade ederek, özgürleşmeye niyet ediyorum” cümlesini en az 20 defa okuyarak şifalanabiliriz.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected] mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarımı takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Rüyalarınızı keşfedin: Zihnimiz bir köprü, rüyalarımız ise sınır muhafızıdır

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam