Öz güveninizi artırmak için başvurmanız gereken vücut dili önerileri

Öz güveninizi tazelemeniz gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Hepimiz zaman zaman kendimize olan güvenimizi kaybediyoruz ve endişeli hissedebiliyoruz. Eğer kendinizi bu durumda hissediyorsanız, vücudunuzun hareketlerini değiştirmek bu noktada size yardımcı olabilir ve kaybolan güveninizi yeniden geri getirebilir. İşte öz saygınızı ve kendinize olan güveninizi artırmanıza ve güvensizliklerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak vücut dili önerileri:

Gülümseyin

iş yapan adam
Gülümsemenin iyileştirici gücünden her zaman faydalanın.

Ortada hiçbir sebep yokken gülümsemek size saçma gelebilir; fakat beynimiz, sıklıkla hissetmemizi istediğimiz duygudan bile etkileniyor. Kendinize gülümsemeniz bile, aniden kendinize olan güven seviyenizin artmasına ve bilinçaltınızın size kendinizi iyi hissettiğinizi hatırlatmasına yardımcı olacaktır. Eğer kendinize güvenmekte problem yaşıyorsanız, gülümsemenin büyülü etkisini denemelisiniz.

İlgili yazı: Gülümsemenin bilinmeyen 10 faydası

Postürünüze dikkat edin

Aşırı derecede uzun olmasanız bile, kendinizi uzun göstermek için doğru bir şekilde durmanız, kısa süreliğine bile olsa kendinizi diğer insanlardan daha büyük hissetmenize sebep olacaktır. Bu noktada kambur durmamaya ve omuzlarınızı düşürmemeye özen gösterin; çünkü yanlış duruşlar, daha kısa görünmenize ve kendinizi güvensiz hissetmenize neden olacaktır.

Ellerinize hakim olun

İnsanlar gergin oldukları anlarda, ellerinde mutlaka bir obje olur ve onunla oynarlar veya objeyi kurcalarlar. Sakin ve sinirli kişileri el hareketlerinden kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Sinirlendiğinizde özellikle ellerinizi daha az kullanmanız ve genel olarak daha az hareket etmeniz, sakinleşmenize yardımcı olabilir.

Superman duruşundan ilham alın

1341849-superman_returns
Kendinizi güçlü ve güvenli hissetmeniz, öyle düşünmenize ve sonunda da olmanıza yardımcı olacaktır.

Süperman duruşu aslında gerçekten oldukça önemli bir duruş. Kendinizi güçlü ve güvenli olarak göstermeniz, öyle düşünmenize yardımcı olacaktır. O yüzden otururken ve kalkarken bacaklarınızı çok açmayın ve Superman pozunun güçlü etkisinden faydalanın.

Yavaşlayın

Yavaşlayın ve yavaşlamanın eşsiz faydalarını görün. Her ne kadar şehir hayatında bu durum çok kolay olmasa da, yavaşlamak yaptığınız işe daha çok odaklanmanıza, yediğiniz yemeğin tadını daha çok almanıza yardımcı olacaktır. Yavaşladığınızda kendinizi rahatlamış hissedecek ve yaptığınız iş konusunda endişe duymayacaksınız.

Kaynak:

inc.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!