Kendin olma sanatı: Hak ettiklerinizin önündeki tek engel kendi sınırlarınız

Merhaba Uplifers ailem, uzun süredir yazamıyor olsam da yeni bir yıla girmeden evvel sizlerle aynı ailenin içinde olduğumu hatırlamak ve hatırlatmak istiyorum. Uzun yıllardır Human Design rehberliğimin yanı sıra Gen Anahtarları rehberlik lisansımı da almış bulunuyorum. Her iki sistemin birçok benzerliğinin yanı sıra aynı hedefe hizmet ettiğini biliyoruz: Kendimizi keşfetmek.

Kendimizi keşfetmek üzerine uzun yıllardır aldığım ve verdiğim eğitimler doğrultusunda sayısız deneyimler kazandım. Böylelikle kendini keşfetmenin kendin olma sanatını yaşatmak olduğunu keşfettim. Yanlış okumadınız “kendin olma sanatı” diyorum çünkü bir insanın kendi olabilmesi için kendi inceliklerinin ve tekniklerinin ayrıntılarına hâkim olması gerekiyor. Bu hakimiyeti kurabilmesi için de oldurmaya çalıştığı incelikler ve tekniklerle var ettiği kendisi olmayan kişiliğini ortadan kaldırması gerekiyor. Bu kişiliğe ben oldurulmaya çalışılan “ayrı benlik” diyorum siz “EGO” diyorsunuz.

Ayrı benliğimizin tekniği ve inceliği basit: “Sahip ol ve güç kazan.” Ömrümüz bu teknikle heba olup gidiyor ve insanlık hala sahip olmak ve güç kazanmak için kendini paralıyor. Bu denli büyük bir mücadele ve çabaya rağmen de hiçbir yüz gülmüyor. Çünkü zaten hakkımız olan birçok şeyi elde etmek için mücadele verirken kaybedildiği görülmüyor. Kibir, gurur gibi sınırlar yaratan tavırların içinde hep bir mağduriyet yaşanıldığı algılanamıyor. Çünkü tek bir odak var; sahip ol ve güçlen. Bu kocaman yalanı şimdi silip süpürme zamanı; “Ben, tüm doğallığımla ortaya çıkmaya ve benzersizliğimi yaşamaya kararlıyım.” demenin zamanı. Çünkü:

  • Sağlıklı olmak hakkımız ve biz sağlıklı olmak için kırk takla atmazsak, bozulacak diye korkmazsak sağlığımız bozulmuyor.
  • Refah içinde bolluk ve huzurla yaşamak hakkımız ve paranın peşinde koşup paraya tapınmazsak bize geliyor.
  • Sevmek ve sevilmek en doğal hakkımız, ancak kibir ve gururun bunu engellediğini görmezsek tükeniyoruz.

Saçma mı geliyor bunlar, öyleyse ayrı benliği çıkartıp tekrar okuyabilirsin kendi varlığının öz gerçekliği ile kendi haklarını, sahip olma tutkularınla nasıl engellediğini görebileceksin. Aklınla nasıl sınırlar yarattığını ve aşamadığını görebileceksin. Hak ettiklerinin önündeki tek engelin kendi yarattığın sınırlar olduğunu görebileceksin. Her şey daha büyük bir şeye hizmet eder ve her hizmet daha büyük bir mucizenin varlığını yaratır. Korkuyorsanız korkuların, seviyorsanız sevdiklerinizin yaratıcısı olduğunuzu hatırlamak için gururunuzu ayaklarınızın altında çiğnemeye razı olun. Ve kendi yarattığınız yalan dünyadan kendin olma sanatının yaratıldığı gerçek dünyanıza adım atın.

Tüm ailemi sahip olmak ve güç kazanmak yalanından uyanmaya kendi gerçekliğinin sanatını yaratmaya davet ediyorum. Seçiminizi yapın ve 2023’ü karşılayın ki aydınlanalım ve aydınlatalım. Her birimiz kibrimizi ve gururumuzu çiğnemeyi göze aldığımızda korkularımızın sevgiyle yaratıcılığa dönüştüğüne ikna olduğumuzda çok özeliz, çok güzeliz ve çok değerliyiz.

2023 de ne kadar özel-güzel ve değerli olduğunuzu kendinize ispatlamanız dileğimle sevgilerimi ve kucak dolusu öpücüklerimi yolluyorum.

İlginizi çekebilir: Kendini anlamak için Human Design insan tiplerini yakından tanıyın

Nalan Kahraman Human Design ve Zihin Eğitmeni
Merhaba, Ben kimim? – Neden varım? – Önemli olan akıllı olmaksa hissettiklerim niye var? türünden bitmek bilmeyen sorularımın cevaplarını 2008 yılında tanıştığım Human Design ... Devam