Kendi başınıza üretebileceğiniz rengarenk aksesuarlar

El emeği ile ortaya konan işler, fabrikasyon olanlara göre kullanıcıda her zaman hem estetik hem de sanatsal yönden daha değerli görülmektedir. Son zamanlarda hobi dükkanlarının sayılarındaki artış gibi internet üzerindeki “Kendin-Yap” temalı videoların çeşitliliği ile de internet bağlantısı olan herkes her an, her şeyi yapabilecek potansiyele sahip. Bunun için çoğu insan evlerinden bile çıkmadan, gerekli malzemeleri online olarak sipariş edip etkinlik gününü beklemekte. Bu etkinlikler örneğin çok merak ettiğiniz bir yemeğin tarifi ile tamamlanan bir akşam yemeği olabilir, çadır kampı sırasında kullanmak isteyeceğiniz ahşap oyma bir kupanın yapılışı olabilir ya da özellikle çocukların tanımlaması zor bir ilgi ile takip ettiği “slaym” (slime) hazırlama videoları da olabilir. 

Boş vakitlerinizde yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz, eldeki malzemeler ya da piyasadan çok uygun fiyata tedarik edebileceğiniz ürünlerle ilham veren ve keyifli bir etkinlik ortamı yaratabilirsiniz.

Çok çeşitli konulara yönelik sorunuz olabileceği gibi bunlara ait çok fazla yanıta da (doğru veya yanlış) aynı anda erişebilmektesiniz. Hatta bunun için son zamanlarda trend olan bir videolu soru&cevap platformu bile var. Uygulamanın adı Papillon. Merak edenler cep telefonları üzerinden de uygulamayı indirip inceleyebilir.

Gün geçtikçe, okuduğumuz haberlerin trajiklik ve trajikomiklik arası bir çizgide seyrettiğine şahit oluyoruz. İşte böyle bir ortamda hem kafanızı dinlendirmek hem de hayatınıza katacağınız rengarenk aksesuarlarla gününüzü neşelendirmek için bu yazıda, farklı modellerdeki kendin-yap işlerinin görsel bir derlemesini bulacaksınız. Boş vakitlerinizde yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz, eldeki malzemeler ya da piyasadan çok uygun fiyata tedarik edebileceğiniz ürünlerle ilham veren ve keyifli bir etkinlik ortamı yaratabilirsiniz.

Püskül ile aksesuar yapımı

Ponpon ile aksesuar yapımı

Bileklik, halhal, kolye gibi takılarla aksesuar yapımı

 

İlginizi çekebilir: Değişiklik arayanlar için birbirinden modern ve şık ev dekorasyonu önerileri

Gözde Kızılkan Mimar & Şehir Plancısı & Yogi
Gözde; İstanbullu bir mimar, şehir plancısı, gezgin, yogini, sanat ve sporsever. Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini Almanya’da bulunan Bauhaus Üniversitesi’nin mimarlık bölümünde ... Devam