Kedi ve köpeğinizle yılbaşı kutlamalarını güvenli ve eğlenceli hale getirmek için öneriler

Mutluluk, paylaştıkça çoğalır. Hepimiz en mutlu anlarımızı en yakınlarımızla paylaşmayı seviyoruz. Evdeki yeni yıl heyecanı, ışıklar, süsler, yılbaşı ağacı, yılbaşı akşamı için organize edilen aktiviteler kedi veya köpeğiniz için bir stres kaynağı olabilir. Yeni yıl kutlamalarını evinizde geçirecekseniz, kutlamalara en yakın dostunuz olan kedi ve köpeğinizi dahil ederken biraz daha dikkatli davranmak gerekebilir. Birkaç ufak önlem alarak yılbaşı kutlamalarını kedi veya köpeğiniz için hem eğlenceli hem de güvenli hale getirmek için öneriler:

1. Onun da ışığı olsun

Özellikle köpekler, sürekli yanıp sönen yeni yıl ışıklarından rahatsız olabilir. Bunun önüne geçmek istiyorsanız, köpeğiniz için de ışık satın alabilirsiniz. Bunu güvenli hale getirmek için ışığı köpeğinizin yuvasının veya yatağının etrafına sabitleyebilirsiniz.

2. Yılbaşı lezzetlerini unutmayın

Yılbaşı akşamı kendiniz ve sevdikleriniz için özenle sofra hazırlarken kedi veya köpeğinizi unutmayın. Onun için de özel bir lezzet hazırlayabilir veya en sevdiği mamayı satın alabilirsiniz. Böylelikle kedi veya köpeğinizi lezzetli yılbaşı akşamı yemeğinden mahrum bırakmamış olursunuz.


Kaynak: iheartdogs.com

3. Aksesuarlar olmazsa olmaz

Hepimiz yılbaşı akşamı ufak aksesuarlarla kendimizi renklendiriyoruz. Kedi veya köpeğiniz için de ufak bir aksesuar alabilirsiniz. Bu bir şapka, atkı, papyon veya sizin aklınıza gelen başka bir şey olabilir. Onu da yılbaşı akşamının renkli dünyasının bir parçası yapabilirsiniz.

4. Aile fotoğrafı çektirin

Yılbaşı akşamı tüm yemekler yenmeden, saatler ilerlemeden, tüm aile kameranın karşısına geçip bir hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayın. Aile üyeleri arasında elbette kedi veya köpeğiniz de olmalı. Eğer fotoğraf çekmek istediğiniz yeri beğenmediği için size katılmıyorsa, kedi veya köpeğinizin sevdiği bir yerde fotoğraf çektirebilirsiniz.


Kaynak: wamiz.co.uk

5. Hediye paketlerken onu da ortak edin

Hediye paketlerinin çıkardığı sesler, kedi veya köpeğiniz için tam bir eğlence kaynağı olabilir. Onu bundan mahrum bırakamazsanız. Zaten mahrum bırakmak isteseniz de o size fırsat vermeyecektir. Böyle bir kavgaya girmek yerine kedi veya köpeğinizin önüne de paketleme malzemelerinden bazılarını koyup onun da eğlencenin bir parçası olmasını sağlayabilirsiniz.

6. Ona da hediye alın

Yeni yıl hediyeleri herkesi sevindirir. Bu sevince en yakın dostunuzu da ortak edebilirsiniz. Kedi veya köpeğiniz için alabileceğiniz en güzel hediyelerden biri oyuncak. Onun seveceği, oynamaktan hoşlanacağı bir oyuncak alıp yılbaşı akşamı hediye edebilirsiniz. Böylelikle ona da yeni yıla heyecanlı bir giriş armağan etmiş olursunuz.

7. Eğlenirken onun güvende olduğundan emin olun

Yılbaşı akşamı herkesin yeme-içmeye ve eğlenceye vakit ayırdığı bir akşam oluyor. Eğlenirken kedi veya köpeğinizin güvenliğini sağlamayı unutmayın, dikkati elden bırakmayın. Yılbaşı akşamı için aldığınız süsler, maytaplar kedi veya köpeğinizi korkutabilir, onun için tehlikeli olabilir. Etraftaki sıcak yemekler veya içecekleri düşmeyecek bir yere koyduğunuzdan emin olun. Eğer bulunduğunuz yerde havai fişek gösterisi yapılıyorsa, kedi veya köpeğiniz çok korkabilir. Gösteri sırasında kedi veya köpeğinizin kendisini güvende hissetmesini sağlayın.

8. Yeni yılın ilk gününü temizlik günü ilan edin

Doyasıya eğlendiğiniz bir yılbaşı akşamının ardından eviniz biraz kirlenmiş olabilir. Yeni yılın ilk gününü temizlik günü ilan edip tüm aileyi buna ortak edebilirsiniz. Bir kişi güçlü bir süpürgeyle evinizi süpürüp yılbaşı akşamından kalan kir ve tozlardan kurtulurken bir diğeri de mutfağı temizleyebilir.

İlginizi çekebilir: Evcil hayvan sahiplerine alabileceğiniz en güzel yılbaşı hediyeleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!