Kasım ayı koşu etkinlikleri takvimi

Kasım ayında birbirinden güzel ve heyecan verici koşu etkinlikleriyle dolu bir ay olacak. Koşu severlerin tüm yıl boyunca dört gözle beklediği 38. İstanbul Maratonu ve diğer etkinlikler sayesinde son derece aktif ve sportif bir ay bizi bekliyor. İşte Kasım ayının koşu etkinlikleri:

1-6 Kasım: İstanbul 5 gün yarışları

Bu yıl on üçüncüsü düzenlenen 5 gün yarışları, İstanbul’un farklı yerlerinde gerçekleşecek olan farklı yarışlardan oluşuyor. Klasik mesafe, uzun mesafe ve sürat yarışı gibi seçeneklere sahip olduğunuz bu yarışlardan ister hepsine, isterseniz de aralarından seçtiklerinize katılabilirsiniz. 1 Kasım’da kayıt yaptırabileceğiniz etkinlik 2 Kasım’da Belgrad Ormanındaki uzun mesafe koşusuyla başlıyor. 3 Kasım’da Çekmeköy’de klasik mesafe, 4 Kasım’da Heybeliada’da orta mesafe, 5 Kasım’da Ayazma Deresinde orta mesafe ve son olarak da 6 Kasım’da Maçka Demokrasi Parkında Sürat Yarışıyla devam edecek olan etkinliği İstanbul Orienteering Spor Kulübü düzenliyor. Etkinliğin tanıtım filmini aşağıda bulabilirsiniz.

Istanbul 5 days 2016 trailer

10 Kasım: Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu

Karsiyaka_9164

Karşıyaka Belediyesinin düzenlediği Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusunun bu yıl yirmi üçüncüsü düzenleniyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir’de gerçekleştirilecek olan koşuya isteyen herkes ücretsiz katılabiliyor. Geçtiğimiz yıllaarda Anayasa Meydanından başlayıp Zübeyde Hanım Kabrinde sonlanıyor. Toplam 4,3 km’lik bir parkuru içeren koşuya çevre illerden ve Ankara ile İstanbul’dan birçok kişi katılıyor. Dereceye girenlere madalya ve katılanların tamamına katılım belgesinin verildiği etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgileri Karşıyaka Belediyesinin internet sitesinde bulabilirsiniz.

13 Kasım: Vodafone 38. İstanbul Maratonu

İstanbul Maratonu

Bu yıl otuz sekizincisi düzenlenen Büyük İstanbul Maratonu, yediden yetmişe binlerce kişinin katıldığı bir gelenek haline gelmiş durumda. Maraton, 15 K, 10 K ve halk koşusu şeklinde 4 farklı parkuru bulunan yarışa katılabilmek için öncesinde koşmak istediğiniz parkura kayıt yaptırmanız gerekiyor. Her yıl oldukça renkli görüntülere ev sahipliği yapan maraton, Boğaziçi Köprüsünden başlayarak Sultanahmet’te bitiyor. Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

18-20 Kasım: Çekmeköy Winter Time Challenge

“Winter challenge, mud challenge, night challenge” gibi farklı yarışlarla karşımıza çıkan Team Ultra Trailer Runner ekibi, koşu severleri 18-20 Kasım tarihlerinde, Çekmeköy’de düzenlenecek macera dolu bir yarışa davet ediyor. 72, 48, 24 ve 12 saatlik bölümleri olan bu etkinliğe katılmak için internet sitelerine kayır yaptırmanız gerekiyor.

İlginizi çekebilir: Koşu sırasında sık karşılaşılan sorunlar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!