Karşınızdaki kişinin ruh ikiziniz olduğunu anlamanın yolları

İnsanın kendi ruhuyla konuşması, aslında doğumundan çok önce gerçekleşen bir hadisedir. Hepimizin mükemmel bir ruh ikizi vardır ve bu iki kişi arasında kimsenin görmediği bir köprü bulunur. Birçok insan ruh ikizi nedir sorusuna yanıt verirken yaparken mükemmel bir uyum birlikteliğinden bahseder. Oysa gerçekte ruh ikizi sizi “tamamlayan” kişidir. Ruh ikizi İngilizce “soulmate” olarak, yani “ruh eşi, ruh ikizi, ruh arkadaşı” olarak bilinir. 

Ruh ikizi nedir?

Hiçbirimiz, dünyadaki misyonumuzu tek başımıza tamamlayabilecek güçte değiliz. Hepimizin potansiyelini gerçekleştirebilmesi için birilerine daha ihtiyacı var. Dürüst, samimi ve sadık bir ruh ikizine sahip olmak, potansiyelinizin en iyisine ulaşmanızı sağlar. Sizi konforlu bölgenizin dışına çıkarır, sınırlarınızı zorlar ve en iyi halinize ulaşmanızı sağlar.

Böyle bakıldığında insanın ruh ikiziyle ilişkisinin her zaman uyumlu olduğu sanılabilir. Oysa ruh ikizinizle ilişkiniz özellikle ilk başlarda zorlayıcı olabilir. Bir puzzle’ın keskin uçlu iki parçası gibi düşünün, bazen bu iki parça hiçbir zaman birbiriyle uyuşmayacakmış gibi gelebilir. Ancak kısa bir süre evirip çevirdikten, döndürdükten ve tam şeklini verdikten sonra mükemmel bir uyum gerçekleşir. İşte o an, ruhunuzun derinliklerinde “Bu doğru kişi” hissini yaşarsınız.

Ruh ikizi bazen de gizli olabilir. O kişiyi ilk gördüğünüzde hiç ilginizi çekmemiş ama bir şekilde sizi o kişiye iten gizli bir güç olabilir. Ruh ikizi her zaman sizin aradığınız kişi de olmayabilir. Karşınızdaki kişiden beklentilerinizi sıraladığınız liste, o kişiyle hiç uyuşmayabilir.

İlgili yazı: “Ruhumun ikizi, seni arıyorum” diyebilenlerden misiniz?

Ruh ikizi nasıl anlaşılır?

Eğer siz de romantik bir ilişkiden beklentilerinizi sıraladığınız listeyi bir kenara atmaya ve hem gözlerinizi hem de kalbinizi ruh ikizinize açmaya hazırsanız, bu dünyadaki şanslı kişilerden biri olabilirsiniz. Peki, ruh ikizinizi bulduğunuzu nasıl anlayacaksınız? İşte ruh ikizi belirtileri:

1. Sadece bilirsiniz

İçinizde derinlerden gelen bir ses, sizin için o kişinin mükemmel olduğunu söyler. Ruhunuzun derinlerinden gelen bir ses, sizi tüm beklentilerinizi bir kenara itmeye ve tamamen kendinizi vermeye iter.

2. Yollarınız kesişir

Ruh ikizleri birbirleriyle daha önce karşılaşmıştır. Daha önce iletişim kurmamış olabilirsiniz ama mutlaka aynı anda, aynı yerde bulunmuşsunuzdur.

3. Ruhlarınız doğru zamanda karşılaşır

İki gönül arasında bir bağ kurulabilmesi için her iki tarafın da bu bağı almaya hazır olması gerekir. Yıllarca aynı ortamda bulunmuş ancak hiçbir zaman kendinizi hazır hissetmemiş olabilirsiniz.

Karşınızdaki kişinin ruh ikiziniz olduğunu anlamanın yolları
İçinizde derinlerden gelen bir ses, sizin için o kişinin mükemmel olduğunu söyler.

4. Birlikte sessiz kalmak huzur verir

Başkalarıyla olduğunuzda sessizlikler tuhaf bir his yaratırken, ruh ikizinizle birlikteyken sessiz kalmak soğuk kış akşamındaki sıcacık battaniye gibi insanı rahatlatan bir şeydir. Aynı odada otururken, arabada giderken, aranızda sessiz bir huzur vardır.

5. Hiçbir şey söylemeden düşüncelerini anlarsınız

Ruh ikizleri arasında derin bir iletişim kanalı vardır. Konuşmadan bile karşınızdaki kişinin düşüncelerini anlayabilirsiniz.

6. Sıkıntılarını hissedersiniz

Ruh ikizleri birbirlerini o kadar iyi bilir ki kapıdan girdiğinde gününün nasıl geçtiğini anlayabilirsiniz. Onun duygularını hissedebilirsiniz.

İlgili yazı: Ruh ikizi nedir: Ruh eşi var mıdır, var ise nerededir?

7. Hayata dair aynı hedefleri paylaşırsınız

Değerler, etik ve hedefler konusunda aynı tarafta yer alırsınız. Bu hedeflere ulaşmak için farklı yollar seçebilirsiniz ancak aynı sonuca ulaşmak istersiniz.

8. Konuşmaktan korkmazsınız

İlişkinin gidişatıyla ilgili konuşmalar zorlayıcı olabilir. Endişelerinizi anlatmak veya karar vermek rahatsızlıklar yaratabilir. Ancak ruh ikizi olan kişiler, birlikte adım attıklarında başarılı olacaklarını bilirler.

9. Yalnız kalma isteğiyle tehdit edilmezsiniz

Spora gitmek veya arkadaşlarla dışarı çıkmaz sizin ilişkiniz için sorun olmaz. Karşınızdakinin özgürlük isteğine saygu duyarsınız. Bir ilişki yaşıyor olsanız bile yalnız geçirmek istediğiniz vakitlere saygı duyarsınız.

10. Kıskançlık yoktur

Ofisteki güzel kızlar veya spor salonundaki yakışıklı antrenörle sizin ilişkiniz için bir tehdit olmaktan çıkar. Onun için tek olduğunuzu bilmenin güvenini yaşarsınız.

11. Farklılıklara ve fikirlere saygı duyarsınız

Bazen ruh ikizleri birbirinden tamamen zıt kişiler olabilir. Bu her ne kadar zaman zaman zorlayıcı olsa da ruh ikizi olan kişiler karşısındakinin onu tamamladığını bilir ve farklılıklara saygı duyar.

12. Bağırışlar, kötü sözler veya ayrılık tehditleri yoktur

Elbette herkes öfkelenebilir, insanlar birbirlerini istemeden kırabilir. Ancak ruh ikizi olan kişiler kırıcı, kaba veya cezalandırıcı değildir.

13. Karşınızdakini mutlu etmek istediğiniz için verici olursunuz

Verici olmak zaman zaman ilişkilerde bir çeşit sömürüye dönüşebiliyor. Ancak ruh ikizleri, karşısındakini mutlu etmek için verici olmaktan çekinmez.

14. Nasıl özür dileneceğini bilirsiniz

Özür dilemek veya sevdiğiniz kişiyi incittiğinizi kabul etmek her zaman kolay olmayabilir. Ancak ruh ikizleri, sözlerinin veya davranışlarının kırıcı olup olmadığını kolayca fark eder ve böyle bir şey olduğunu hissettiklerinde özür dilemekten çekinmezler.

Karşınızdaki kişinin ruh ikiziniz olduğunu anlamanın yolları
Ruh ikizleri, karşısındakini mutlu etmek için verici olmaktan çekinmez.

15. Tekrar karşılaşsanız yine birlikte olurdunuz

Eğer karşınızdaki kişi ruh ikiziniz ise onun sizin için tek olduğunu bilirsiniz. İlişkinizin zorlandığı zamanlarda bile geri dönme imkanınız olsa yine onu seçerdiniz.

16. Onun kollarında olmak tüm endişeleri alıp götürür

Günün sonunda kendinizi bulmak istediğiniz tek yer onun kollarıdır. Eğer zor bir gün geçirdiyseniz, bir şeyler istediğiniz gibi gitmediyse hemen onun yanına koşmak istersiniz. Onun kollarındayken kalbiniz ısınır, içiniz huzurla dolar.

Kaynak:
Lifehack

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!