Kanser hastası çocukları gülümseten kahraman hemşireler

Çocukluk kural tanımaz; zorluk ve hastalık nedir bilmez. Çünkü bir çocuk, savaşın ortasında da kalsa, ölümcül bir hastalığın pençesinde yaşam mücadelesi de verse hayal kurmaktan ve oyunlar oynamaktan asla vazgeçmez. İşte çalıştıkları onkoloji kliniğindeki çocuk hastaların bu yönünü fark eden hemşireler Holly Christensen ve Bree Hitchcock, bu küçük savaşçıların yüzlerini güldürecek paha biçilmez bir fikre imza attılar.

Çocuklar neşeli peruklarıyla çok mutlular
Çocuklar neşeli peruklarıyla çok mutlular

Minik hayatlara sihirli dokunuşlar

The Magic Yarn (Sihirli İplik) adını verdikleri projeleri kapsamında, kemoterapi gören ve bu yüzden saçlarını kaybeden kız çocuklarına tam da hayal ettikleri gibi “fantastik” peruklar hazırlıyorlar. Bildiğimiz örgü ipleri ile hazırlanan bu peruklar, klasik peruklardan epeyce farklı. Çünkü The Magic Yarn Project’in hazırladığı bu peruklar sayesinde çocuklar sadece giden saçlarını yerine koymuş olmuyorlar; aynı zamanda en sevdikleri Disney prensesi ya da animasyon film karakteri gibi hissedebiliyorlar! Üstelik yumuşak bir materyalle hazırlanan bu peruklar, çocukların tedaviden ötürü hassaslaşan cildiyle de son derece uyumlu.

Tüm dünyadan destek alıyorlar

American Cancer Society verilerine göre sadece Amerika’da, bu yıl kanserden etkilenen 15 yaş altı hastaların sayısı 10.000’in üzerinde olduğu belirtiliyor. Böylesine ciddi bir istatistiğin varlığından çok etkilenen kahraman hemşireler Holly ve Bree, bu işi tamamen karşılıksız ve çocuklara fayda sağlama amacıyla yapıyorlar ve kurdukları oluşum yüzlerce gönüllüsü olan bir vakıfa dönüşmek üzere! Tasarladıkları muhteşem perukları hazırlarken kullandıkları malzemeleri temin etmek ve projelerini daha iyi tanıtarak daha çok çocuğa ulaşabilmek için Gofundme.com üzerinden bağış toplamaya başlayan kahraman hemşirelere destek vermek için siz de harekete geçebilirsiniz!

 

Kaynak: Upworthy.com

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Evcil hayvan sahiplenme ve hayatınızda değiştireceği 5 şey

Engelleri aşarken engel kabul etmeyen bir savaşçı: Ebru Bulgurcu

İkramiye garantili piyango bileti: İyilik

 

 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!