Damak tadından fazlası: Kahve seçimleriniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

Kahve kimileri için sabah saatlerinin olmazsa olmazı kimileri içinse yemekten sonra yapılan keyif anlamına gelir. Dünya çapında en popüler içeceklerden biri olsa da herkesin kahveyi içerken tercih ettiği çeşit farklıdır. Kahve seçimini yaparken her ne kadar damak tadı en önemli faktör olsa da aynı zamanda seçtiğiniz kahve çeşidi, kişiliğinize dair de pek çok ipucu veriyor.

Americano, latte ya da espresso… Kahve seçimleriniz kişiliğiniz hakkında birçok şey söylüyor. İşte kahve çeşitleri ve kişiliğiniz hakkında verdiği detaylar:

Espresso shot

Kahve seçimleriniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

Eğer süt ya da aroma gibi ekstralarla kahvenizi süslemiyorsanız siz sade bir kişisinizdir. Bu aynı zamanda kararlı ve etkili olduğunuzun göstergelerinden biridir. Siz bir şeylerin tadını olduğu gibi çıkarırsınız ve bu güzellikleri görmek için fazladan önemsiz şeylere ihtiyaç duymazsınız. Tek shot espresso tercih edenler kolay odaklanan ve memnun olan insanlardır. Çift shot espresso tercih edenler ise iş insanlarıdır ve zamanlarını lüzumsuz insanlar ya da eylemlerle harcamayı sevmezler.

Latte

Kahve seçimleriniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

Espresso, süt ve süt köpüğünün dengeli karışımıyla hazırlanan latte içimi en kolay kahvelerden biridir. Latte, kaygısız ve kendisine hakim kişiler tarafından tercih edilir ve bu kişiler kargaşadan pek hoşlanmaz.

Cappuccino

Kahve seçimleriniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

Hayatını biraz daha Avrupai tarzda yaşamayı ve yoğun tatları seven kişilerin ortak tercihlerinden biri de cappuccino’dur. Bu kişilerle ilk tanıştığınızda biraz havalı olduklarını düşünebilirsiniz ama tanıdıkça çok farklı bir enerjilerinin olduğunu anlayacaksınız. Eğer favori kahveniz cappuccino’saysa kesinlikle sabah insanısınız!

Soğuk kahve

Kahve seçimleriniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

Yaz ya da kış fark etmeksizin soğuk kahve tercih edenlerdenseniz insanların sizi iki türlü tanımlaması olasıdır: Cool ve keskin. İnsanlar sizin bazen duygusuz olduğunuzu düşünebilir ama bu sizin için sorun değildir; çünkü bunun doğru olduğunun farkındasınızdır. Soğuk kahve sevenler her ne kadar duygusuz olarak nitelendirilse de doğru karar alabildikleri için arkadaşlarının ilk başvurduğu kişilerden biri olurlar.

Americano

Kahve seçimleriniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

Americano, Avrupalıların Amerikan tarzda kahve yapmasının sonucu olarak ortaya çıkmıştır ve bu sebeple kültürlerin karışımı olma özelliği taşır. Americano’yu seven kişiler de böyledir. Americano’nun içerisinde espresso bulunur ve bu kişilerin espresso’yu seven tarafları hızı da sevdiğinin bir göstergesidir. Americano insanları yeni şeyler denemeyi sever ve yeni şeyler için son derece açıktırlar.

Blender kahveleri

Kahve seçimleriniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

İçerisinde bolca aroma, krema ya da süt bulunan ve blender’da hazırlanan bu kahveler daima genç kalan kişiler tarafından tercih edilir. Bu kişiler, bakış açıları sayesinde her şeyi daha genç bir gözle görebilir ve her zaman heyecan verici olayların peşindedirler. Hayat onlar için hiçbir zaman basit ya da sıkıcı değildir. Çok çalışmak yerine eğlenmeyi severler ve olumsuz düşünceleri kendilerinden uzakta tutarlar.

Filtre kahve

Kahve seçimleriniz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor?

Filtre kahve, her şeyin yolunda gitmesini isteyen, hafif eski kafalı ve geleneksel kişilerin tercihidir. Bazıları size inatçı diyebilir ama siz ne istediğini gayet iyi bilen birisinizdir. Kendi metotlarınız vardır ve bunlara bağlısınızdır. Şekerli ya da sade içmeniz de bu durumda herhangi bir değişiklik yaratmaz.

İlginizi çekebilir: Kahve kaç kalori?

Kaynak:
mtlblog.com
psychcentral.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!