Kahkahaya da zam geldi: İlaç niyetine izleyebileceğiniz 5 anime

Efendim gündemimiz malum; geçtiğimiz hafta ağzımıza burnumuza kadar zamla dolduk. Biz de bu zamlara bir yenisi ekleyelim ve “çok sıkıldım”, “daraldım”, “ay yeminle patlayacağım şimdi.”, “işimi de, iş arkadaşlarımı da sevmiyorum.”, “hayatın anlamı ne ki?” diyenler için geçerli olacak yeni bir zam belirleyelim istedim ve ilaç niyetine bir kahkaha listesi hazırladım.

Şimdiden iyi seyirler.

Gintama (MAL: 9.02, IMDB: 8.9)

Edo döneminin sonlarında “Amando” adlı zalim uzaylılar Dünya’yı hedef haline getirmiş ve dünyalıları amansız bir savaşa sürüklemişlerdir. Savaşın sonunda dünyalılar kendi evlerinde azınlık gibi yaşamaya başlamış ve uzaylılar samurayları hiç olmadığı kadar küçük düşürerek hükumet üzerinden kılıçlarını kullanmayı yasaklamışlardır.

Aradan uzun zaman geçer. Sakata Gintoki adındaki kahramanımız artık samuraylara ihtiyaç duyulmayan bir dönemde güçlü bir uzaylı olan Kagura ve bir nevi öğrencisi olan Shinpachi ile dünyayı daha katlanılır bir yer kılabilmek ve en önemlisi kiralarını ödeyebilmek için “Yorozuya” adındaki oluşumlarına gelen birbirinden garip görevleri kabul ederler.

Parodi yumağı, leziz bir absürt komedisi olan Gintama’yı izlenecekler listenize muhakkak alın.

Great Teacher (MAL: 8.75, IMDB: 8.7)

Eski bir motosiklet çetesi üyesi, Eikichi Onizuka’nın hayatında tek bir amacı vardır: en iyi öğretmen olmak! Zar zor girmeyi başardığı okuldan, aynı şekilde zar zor mezun olup eline diplomasını alır. İş için başvurduğu ilk okulda kötü bir tecrübe geçirir ve kendini yollara vurur. Ama bilmediği şey okulun müdürünün Onizuka’dan etkilenmiş olması ve onu işe almak istemesidir. Bunu haber alan Onizuka tam gaz okula geri gider ve işi alır. Ama ne yazık ki Onizuka’nın hayalini kurduğu cici öğrencilerin yerinde, okulun en problemli ve öğretmenlerden nefret eden sınıfı vardır. Onizuka’nın işi bu sınıfı adam etmektir. Ne de olsa Onizuka “en iyi öğretmen” olmak için çabalamaktadır, bu da iyi bir fırsattır.

Onizuka gibi karakteri olan başka bir anime zor bulursunuz, suratının girmiş olduğu o tuhaf şekiller bile başlı başına bir sanat eseridir!

Nichijou (MAL: 8.52, IMDB: 8.4)

Yuuko, Mio ve Mai isimli üç liseli kız ve Nano isimli bir android robotun etrafında yaşanan komik olayları anlatan eğlencelik bir seri.

Özellikle Sakamoto karakterinin Hakase tarafından zora düşürülmesi ama en çok da Yuuko’nun sersemlikleri sizi epey mutlu edecek.

Danshi Koukousei no Nichijou (MAL: 8.34, IMDB: 7.8)

Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake çok yakın üç arkadaştır. Gittikleri lise erkek lisesi olduğundan bunun sıkıntısını yaşamakta ve bundan dolayı karşı cins ile karşı karşıya kaldıklarında çoğu zaman ne yapacaklarını bilmemektedirler.

Hayattan kesintiler kategorisindeki bu anime hiç olmayacak anlarda güldürmesi ve “tuhaf surat” sahneleri ile meşhurdur.

School Rumble (MAL: 8.04, IMDB: 8.0)

Tsukamoto Tenma’nın hiç kimselere söyleyemediği büyük bir aşkı vardır: Karasuma Oji. Ancak Karasuma-kun kısa süre içinde Amerika’da bir okula transfer olacaktır. Tenma, aşkını Karasuma-kun’a anlatabilmek için akla hayale gelmedik her yolu dener ama her seferinde bir aksilik çıkar. Tenma’nın ise haberi olmaksızın kendisine aşık olan bir başka genç vardır; okulun kabadayısı Harima Kenji.

Bu sırada Tenma’nın durumuna yakın arkadaşları müdahale etmek ister. Bir anda Karasuma’nın Tenma’nın kendine olan aşkından, Tenma’nın da Harima’nın hislerinden bihaber olduğu ama söylemeye çalıştıkları ve bir süre sonra her şeyin daha da karışacağı bir okul yılı başlar.

Her seferinde çıkan aksilikler insanı bu kadar mı güldürür? Evet, güldürür!

 

İlginizi çekebilir: yeni kore dizileri

Yazarın diğer yazıları için tıklayın.

Serpil Şahin
Serpil Şahin, üniversite yıllarından beri medya işi ile ilgileniyor. Radyo ve TV ile başlayan yolculuk, İstanbul’a döndüğünde gazete ve dergi ile devam eder. Bir ... Devam