Kadınları seksi kılan özellikler değişiyor: karakter, öz güven ve azim

Seksi, günümüzde çoğunlukla dış görünüşle alakalı görünen bir kelime. Ancak, bu kelime için dış görünüş, buz dağının sadece görünen yüzü. Daha derin anlamıyla, gerçek hayatın içinde incelemek, bizi çok daha kapsamlı bir tanıma ulaştırabilir.

Kadınların seksi olmak için ne manken vücuduna ne de Photoshop‘un hünerlerine ihtiyaç duymadığını gösteren bu 7 özellik, seksi olmak için güzel bir fizikten çok daha fazlasının gerektiğini belirtiyor.

Kadınları seksi kılan özellikler değişiyor: karakter, öz güven ve azim
Öz güvenin büyüsü, bir kadının anında daha çekici görünmesine yardımcı olabilir

Özgüven

Mükemmel olmadan da seksi olunabilir. Öz güvenin büyüsü, bir kadının anında daha çekici görünmesine yardımcı olabilir. Güçlü, başın dik durduğu bir yürüyüş, güzel bir duruş, geniş gülümseme ve göz teması, fiziksel özelliklerden çok daha etkili bir izlenim bırakabilir.

Azim

Azim bir insana hedef, ardından koşacak bir amaç ve tutku kazandırır. Karşıdaki insana mücadele edebilecek, bir takım olabilecek kişilikte olduğunu gösterir.

Tutku

İster bir hobiye, bir sanata, bir insana ya da hayata karşı olsun, tutku insanı canlı tutan, yenilenmesine yardımcı olabilen bir duygudur. Bir kadını tutkuyla sevdiği şeyi yaparken izlemek, gerçekten çok seksi olabilir.

Kadınları seksi kılan özellikler değişiyor: karakter, öz güven ve azim
Bir kadını tutkuyla sevdiği şeyi yaparken izlemek, gerçekten çok seksi olabilir.

Nezaket

Modern hayatın şartlarında kazanılması zor görünen bir özellik olan nezaket, bir insanın kalbinin kapılarını rahatça aralayabilir. Hem kendine hem de karşısındaki insana saygı gösteren bireyler ile derin bir bağ kurmak, kaba bir insanla iletişime geçmeye göre çok daha kolaydır.

Dürüstlük

Kendini tanıyan ve kendine güvenen bir kadın, karşısındaki insandan bir şey gizlemeden, açık oynamayı tercih edebilir. Davranışlarını başkaları için değiştirmeyen, kendi olabilen insanlar, fazlasıyla etkileyici olabilirler.

Kadınları seksi kılan özellikler değişiyor: karakter, öz güven ve azim
Bir insanın kaliteli olmasının, üzerindeki kıyafetlerin fiyat etiketiyle ya da banka hesabındaki para ile hiçbir alakası yoktur.

Kalite

Bir insanın kaliteli olmasının, üzerindeki kıyafetlerin fiyat etiketiyle ya da banka hesabındaki para ile hiçbir alakası yoktur. Kaliteli olmak kendini onurla taşıyabilmek ve etrafındaki insanlara saygı gösterebilmektir.

Zeka

Güzelliğin geçici doğasına karşın, zeka sahibini uzun yıllar boyunca yarı yolda bırakmayacak bir meziyettir. Bir insanın dış görünüşü güzel olabilir, ancak akıcı bir sohbete girip derin bir bağ kuramadığınız sürece, ilişkinizde aradığınız tatmini bulamayabilirsiniz. Sizinle fikir ve görüşleri hakkında tartışabilen kültürlü bir kadın, oldukça seksidir.

Tabi ki birçoğumuz dış görünüşe de önem veriyoruz. Fakat dış görünüş tanışıklığı başlatan, ilk kıvılcımı çakan özellikten daha öteye gidemeyebiliyor. Bir insanın karakteri ve yetenekleri, onu fiziksel özelliklerinden bağımsız bir şekilde etkileyici ve seksi kılabiliyor.

Kaynak:

Huffington Post

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!