Kadınlar son moda giysileriniz hakkında aslında ne düşünüyor?

Giyim kuşamına dikkat eden bir erkekseniz, Instagram’dan ya da bloglardan takip ettiğiniz stil ikonlarının tarzlarından esinlenmek ve gardırobunuzda zaman zaman yenilikler yapmanız çok doğal. Ancak cesur tarzlarıyla ortalıkta arz-ı endam eden erkekler kadınların radarından kaçmıyor ve tarzlarıyla adeta gizli bir değerlendirmeye tabi tutuluyorlar.

Biz de bu yüzden Uplifers olarak, farklı ve iddialı stillerden hoşlanan ama bir yandan da “Acaba kadınlar da beni şık buluyor mudur?” diye düşünmeden edemeyen ve erkek modasını yakından takip eden beyler için kadın gözüyle keyifli bir yazı hazırladık:

Heritage County Stili

heritage

Moda blogger Megan Collins:

“İlk bakışta şık ve iyi görünmesine rağmen modern şehir hayatı için biraz “fazla”. Bu stili klasik bir Barbour mont ve hoş süet botlarla da yaratmak mümkün. Aksi halde bu stil biraz kostüm gibi görünebiliyor”

Elle.com editörü Ruthie Friedlander:

“Coco Chanel der ki: Her kadın evden çıkmadan önce bir aksesuarını çıkartmalıdır. Yani sadelik her şeydir! Dolayısıyla moda çekimlerinde iyi dursa da bu tarz bir stil şehir hayatında biraz kalabalık ve yorucu görünebiliyor. Ayrıca erkeklerin gereğinden fazla uzun botlar giymesinden hoşlandığımı söyleyemem”

Stilist Connie Wang:

“Bir erkek ne kadar sadeyse o kadar şıktır. Dolayısıyla böyle bir country stili arayışındaysanız bunun için maksimum 2-3 parça kullanın.”

Athleisure stili

athleisure

Moda blogger Megan Collins:

“Doğru kombinlendiği ve kaliteli parçalar seçildiği zaman gayet cool görünebilen bir tarz. Ancak Athleisure stili eşofmanlarla sokağa çıkmakla karıştırılmamalı”

Elle.com editörü Ruthie Friedlander:

“Bana göre eşofman, tayt vb. sportif parçaları yalnızca spor salonlarında kullanmak gerekiyor. Rahat hissetmek elbette güzel bir şey ancak eşofmanlarıyla bir kafede sosyalleşen bir erkeği şık bulmuyorum”

Stilist Connie Wang:

“Ben şahsen erkeklerde bu tarzı seviyorum. Ancak fit ve iyi vücudu olan erkeklerin bu tarzı tercih etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca seçtikleri kıyafetler de üstlerine tam olarak oturmalı”

Kaykaycı stili

skater

Moda blogger Megan Collins:

“Eğer liseli ya da profesyonel bir kaykaycı değilseniz bu stilden kesinlikle uzak durmanızı öneriyorum”

Elle.com editörü Ruthie Friedlander:

“Sportif bir tarza sahip olmak için ille de dev baskıları olan kapüşonlu sweatshirtler giymek zorunda değilsiniz. Bunun için havalı sneakerları ve basic tişörtleri deneyin”

Stilist Connie Wang:

“Eğer yaşınızdan küçük gösteriyorsanız ve ince yapılıysanız, parçaları çok iyi seçmek ve kombinlemek kaydıyla bu tarzı deneyebilirsiniz”

İtalyan stili

italyan

Moda blogger Megan Collins:

“İtalyan stili hoştur ama bangır bangır bağıran bir İtalyan stili için aynı şeyi söyleyemem. Çünkü “Görüntüm dışında hiçbir şey umurumda değil” mesajı veren bir erkek kadınlar arasında hoş karşılanmaz”

Elle.com editörü Ruthie Friedlander:

“Özel bir günde ya da profesyonel bir ortamda vücuda oturan kaliteli bir takım elbise giyilmesi son derece klas bir harekettir. Ancak bu tarz bir takımı sokakta alelade yürümek için giymek çok benim tarzım değil”

 

Kaynak:

Esquire.com

 

 

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!