Kadınlar bu konuda yalnız değil: Erkekler de orgazm taklidi yapıyorlar

Eğer size birinin orgazm taklidi yaptığını hayal etmenizi istesek, çok yüksek ihtimalle aklınıza direkt olarak bir kadın figürü gelecektir. Bunun nedeni; bilim insanları dahil toplumun neredeyse her kesiminin orgazm taklidini kadınlara özgü bir şey gibi varsaymaları yüzündendir. Aslında araştırmacılar, orgazm taklidi konusundaki araştırmalarında, erkeklere bu soruyu sorma zahmetine bile katlanmıyorlardı; çünkü cevabı kesinlikle bildiklerini düşünüyorlardı. Fakat güncel bir araştırma, bilinen her şeyi alt üst ediyor; çünkü bir çok erkek orgazm taklidi yaptıklarını dile getiriyorlar.

cinsel hayat
Yapılan güncel bir araştırmaya göre, erkeklerde farklı sebeplerden dolayı orgazm taklidi yapıyorlar.

Ünlü erkek dergisi Playboy’da yayınlanan ve yaşları 18-29 arasında değişen 230 üniversite öğrencisi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların ortalama 4’te 1’i en az bir kez orgazm taklidi yaparak karşı tarafı gerçekten orgazm olduklarına inandırmışlar. Sonuçlar her ne kadar farklılık gösterse de, erkekler genellikle partnerlerinin kendilerini iyi hissetmeleri ve partneriyle aynı anda orgazma ulaşmak adına bu yola başvuruyorlar. Yani bu noktada orgazm taklidi, kötü seks hayatı ya da tatminsizlik demek değil.

İlgili yazı: Partnerinizin orgazm taklidi yaptığının 5 göstergesi

Orgazm taklidinin genellikle birkaç sebebi bulunuyor. Bunlar:

  1. Seksi daha iyi hale getirmek.
  2. Orgazma ulaşamayacak kadar sarhoş olmak.
  3. Kendi istemediği, ancak partneri istediği için seks yapmak.

Yine de, erkeklerin sahte orgazmı, ilişkileri için ister iyi olsun ister kötü, nihayetinde yaptıkları nedene bağlı olarak görülüyor.

Kaynak:

lehmiller.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!