Jüpiter’in İkizler yolculuğu ve burçlara olan etkisi

Şans, fırsat, bolluk, bereket, genişleme ve büyümenin gezegeni Jüpiter, 26 Mayıs 2024 tarihi itibariyle İkizler burcuna geçti ve Haziran 2025 tarihine kadar İkizler burcunda yolculuğuna devam edecek.

Jüpiter İkizler burcunda zayıf ve zararda bir enerji yansıtır. Çünkü İkizler burcu Jüpiter’in kendi yönetiminde olan Yay burcunun karşısında yer alır. Yay burcunun doğasında derin bilgi, felsefe ve bilgelik vardır. İkizler burcu ise gündelik, sığ ve yüzeysel bilgi içerir.

Jüpiter İkizler burcu transitinde basın yayın sektörü, seyahat, ticaret, dijital ortamlar, eğitim gibi konular ön planda olacak. Bu transit, yüzeysel, çok konuşan ama derinleşemeyen bir enerji yansıtır. Dedikodu, arkadan konuşma, bilginin manipüle edilmesi gibi durumlar olası. Ve bu durumlar, etik, ahlaki ve dini değerlerin yozlaştırılmasına sebep olabilir.

Jüpiter İkizler burcunda iken Balık burcunda seyahatine devam eden Satürn ile yıl boyunca kare açı içinde olacaklar.

Mitolojiye göre Jüpiter Tanrıların Tanrısı Zeus, Satürn ise Zeus’un babası olan Zaman Tanrısı Kronos’tur. Zeus babası Kronos’u Titanlar’la birleşerek tahttan indirir ve Tartarus’a hapseder. Bu sebeple Jüpiter ve Satürn’ün birbirine kare olacağı 1 yıllık döngü için Olimpus’un iki büyük tanrısının birbiri ile çatışması diyebiliriz…

Doğu felsefesi Satürn Balık için zor sınavları olan karmik yük şeklinde tanımlar. Satürn’ün bulunduğu Balık burcu Jüpiter yönetimindedir. Bu nedenle kendi yöneticisinden kare alan Satürn, oldukça problemli bir döngüyü başlatacak.

Jüpiter İkizler’de zayıf, Satürn ise Balık’ta verimsiz… Biri hava elementinde, diğeri ise su elementinde birbiri ile zorlu etkileşim içine girecekler. Tıpkı mitolojik hikayesinden de anlayacağınız üzere bu dünyada yönetim şekillerinin değişmesine işaret eder. Yeni rejimler, yeni düzenler, yeni sistemlerin kurulabilmesi için çatışmalar kaçınılmazdır. Zeus babası Kronos’u tahttan indirirken Yeraltı Tanrısı Hades kendisine yardım etmiştir. Jüpiter İkizler seyahatinde Pluto’dan (Hades’ten) aldığı açı, yine yardım göreceğini, bunun da dünyada mevcut düzeni, iktidarları ve yöneticileri devireceğini işaret eder.

Düşünce ve fikirlerin engellenmesi, buna bağlı halk ayaklanmaları meydana gelir. Jüpiter’in en son İkizler burcuna geldiği 2012-2013 döngüsünde ülkemizde hepinizin bildiği üzere Gezi Parkı olayları cereyan etmişti. Bu geçişten de benzer etkiler görme olasılığı oldukça yüksek…

Su ve havanın çatışması sebebi ile hava şartları, okyanuslar, denizlerde meydana gelebilecek sert hava koşullarını getirebilir. Yeni hastalıkların ortaya çıkması, sulardan gelecek zararlı etkiler, akciğer hastalıkları, ruhsal sorunlarda ve intihar vakalarında artış meydana gelebilir.

Jüpiter İkizler geçişi eğitim almak, eğitim vermek konusunda olumludur. Doğum haritasında Jüpiter’i İkizler burcunda olanlar için 12 yılda bir gelen şans ve fırsatları getirebilir ancak Satürn’den kare aldığını unutmadan kararlarınızı verirken iyi analiz etmelisiniz. Bununla birlikte Jüpiter İkizler döneminde eğitim sistemi, müfredat değişikleri de gündeme gelebilir. İnançlar konusunda çatışmaların yaşanabilme olasılığına karşı din ve inançlar konusunda da fanatizmden uzak durmak gerekir…

Jüpiter İkizler geçişinden olumlu etki alacak olan burçlar: İkizler, Kova, Terazi, Aslan ve Koç burçları. Ancak İkizler burçları her ne kadar Jüpiter’i burcunda ağırlıyor olsa da Satürn’den kare açı aldıklarını unutmamalılar… Bu sebeple doğum haritalarına göre çok avantajlı da olabilirler, çok dezavantajlı da.

Koç burcu

Kardeşler, yakın akrabalar, kuzenler, komşularla alakalı konuları gündeminize taşır. Ticari ilişkiler, iletişim, anlaşma ve sözleşmelerde şanslı etkiler verir. Yeni fikirler, yeni düşüncelerle kendinizi yenileyebilirsiniz.

Boğa burcu

1 yıl boyunca para evinizden seyahat edecek olan Jüpiter, ekonomik ve finansal konularda destek verecek. Yeni bir şeyler üretmek, ürettiklerine değer katmak konusunda harika bir zaman. Maddi kaynaklarınızı verimli ve güvenli bir şekilde kullanın, Jüpiter’in bolluk ve bereketi sizinle.

İkizler burcu

12 yıl aradan sonra Jüpiter yeniden burcunuzda! Bu sizin için 12 yılda bir gelen bir şansı simgeler ancak Satürn’den aldığınız kare ile adımlarınızı atarken iyi analiz etmelisiniz. Bu süreci kendinize ve aslında neyi başarmak istediğinize odaklanarak, girişimlerinizi iyi analiz ederek yapmak faydalı olacak. Ayrıca kilo alımına dikkat edin.

Yengeç burcu

Bu sizin için içsel bir büyüme süreci. Bilinçaltınızı şifalandırmak için harika bir sene. Meditasyon, yoga, enerji çalışmaları vb. yapabilir, muhtaç insanlara yardım edebilirsiniz. Şimdiye kadar kimseye söylemediğiniz kendinizden bile sakladığınız bazı konular gündeme gelebilir. Ortaya çıkan her neyse sizi şifalandıracaktır. Jüpiter’in gizli koruması sizinle…

Aslan burcu

Sosyal ortamlar ve arkadaşlık ilişkilerinin oldukça aktif olduğu bir döneme giriyorsunuz. Sosyal gruplara, derneklere üye olabilir, topluma faydalı çalışmaların içinde görev alabilirsiniz. Yeniliklere karşı oldukça esnek olacaksınız. Çevreniz bir hayli genişleyecek ve yeni ortamlara gireceksiniz. Bazı hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başak burcu

Kariyer, toplumsal statü ve mesleki konularda gündemleriniz olabilir. Kariyerde yeni fırsatlar ve büyüme enerjisine hazır olun. Satürn’den aldığınız karşıt enerji Jüpiter ile birleşince çalışma hayatında yeni sorumluluklar verebilir, bu sebeple biraz da yorabilir. Sağlığınıza karşı da dikkatli olmakta fayda var.

Terazi burcu

Jüpiter ikizler geçişinin en şanslı burçlarından birisiniz. Sizi ileriye taşıyarak ufkunuzu genişletecek olan şans ve fırsatlar sizinle. Yurtdışı bağlantılı işler, uluslararası ticaret, akademik başarılar, seyahat ve eğitimler gündeminize gelebilir. Jüpiter’in sizi desteklediği 1 yıllık döngüyü iyi değerlendirmelisiniz. Hayatınızda başarılı olmak istediğiniz konularla ilgili girişimlerinizi yapabilirsiniz.

Akrep burcu

Miras, nafaka, borçlar, ödemeler, banka, bankacılık işlemleri, vergiler vb. konuları gündeminize taşır. Derin bilgi için detaylı araştırmalar yapmak, kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır. Cinsel dürtüler ve libido artışı olabilir. Sağlığa dikkat etmekte fayda var. Ameliyat konuları da gündeme gelebilir.

Yay burcu

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar gündeme gelebilir. Satürn’den zorlayıcı açı alan Yay burçları için zaman zaman Jüpiter’in büyüteç etkisi sorunları büyütebilir. Evli olanlar evlilikle ilgili sınavlar verebilir, bekar olanlar bir evliliğin sorumluluğunu alarak evlilik yapabilir. İlişkilerdeki sorunlara odaklanarak çözümlemek için uygun zamanlar.

Oğlak burcu

Günlük hayatınız oldukça hareketleniyor. İş hayatında yeni fırsatların, iletişim ve bilgi ağının genişlediği bir döneme giriyorsunuz. İş sebebi ile sık sık seyahat edebilir, seyahatlerinizde size fayda sağlayacak olan insanlarla tanışabilirsiniz. Beslenme düzeninizi gözden geçirmeli, kilo problemlerine karşı dikkat etmelisiniz. Sağlığınızı ihmal etmemeniz gereken bir dönem.

Kova burcu

Jüpiter İkizler geçişinin bir diğer şanslısı ise Kovalar. Yeni hobiler edinebilir, keyifli vakit geçireceğiniz ortamlara girebilirsiniz. Aşk, romantizm ve eğlence sizinle. Bebek sahibi olmak isteyenler için oldukça şanslı bir dönem. Çocuğu olanlar ise çocukları ile alakalı güzel gelişmeler yaşayabilir. Spekülatif yatırımlar konusunda risk almadan, akıllıca hareket edenler için kazançlı bir dönem olabilir.

Balık burcu

Ev, yuva, aile ve köklerle ilgili gündemleriniz olabilir. Yeni bir ev almak, evinizi değiştirmek, evde tadilatlar yapmak konusunda şanslı bir dönem. Aile içinde iletişim artabilir, aileniz genişleyebilir… 1,5 yıldır burcunuzda seyahat eden Satürn’ün daraltıcı etkisine Jüpiter’in büyütücü etkisinin dahil olması ile birlikte abartılı duygularla büyük girişimlerden, riskli yatırımlardan kaçınmalısınız. 

İlginizi çekebilir: Yılın en şanslı ayı: Mayıs 2024 ve astrolojik olarak Hıdırellez

Çimen Halitoğlu Çakır Karma Astrolog
1985 Van doğumluyum. Lisans eğitimimi Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesinde 2011 senesinde tamamladım. Üniversite sonrası Turizm-Otel/Cafe-Restaurant işletmeciliği gibi alanlarda hizmet verdim. Yaşamı ve varoluşu sorgulamam ... Devam