Japonların kozmetik dünyasına sunduğu ilginç ürünler

Japonya, güzellik ürünleri ve uygulamaları bakımından adeta eşsiz bir hazineye sahip. Temizleme yağlarının bu kadar popüler olmasını onlara borçluyuz. Aynı şekilde piyasadaki en iyi güneş kremlerinin bazılarını da onlar üretiyor. Ne var ki ürettikleri bazı garip güzellik ürünleri de var: Sıkıldığında gözde batma hissi yaratan göz beyazlaştırıcı damlalar ya da dudak ve kaş dövmeleri gibi. Fakat ne kadar garip olsa da bu ürünler işe yarıyor ve çokça kullanılıyor.

Japonya’daki popüler ürünlerden biri de yüz esansı. Bu ürün, sulu yapısı nedeniyle bize başta toniği andırıyor. Ancak toniklerin çoğu cildi kuruturken, bu esanslar cildi parlatmasıyla biliniyor. İçeriğindeki çeşitli vitamin ve asitler sayesinde ölü hücreleri atıp cildinizi daha ışıldar hale getiriyor. Peki bu ürünü ne zaman kullanmalıyız? Esansları da serum gibi düşünebiliriz. Nemlendiricinizi sürmeden önce esanstan elinize 4-5 damla damlatıp cildinize uygulayabilirsiniz. Burada önemli olan, avuç içinizdeki esansı yüzünüze ovmadan, sadece bastırarak uygulamanız.

İlginizi çekebilir: Dünyanın farklı ülkelerindeki güzellik sırları ve tarifleri

Yazının devamında Japonya’nın güzellik dünyasına sunduğu diğer 4 ürünü anlatacağız:

1- Konjak süngeri

Yüzünüzü yumuşak bir şekilde temizlemenize yardımcı olan bu sünger kuruduğu zaman katılaşıyor. Günde iki kere yüzünüzü bu süngerle yıkayabilirsiniz.

konjak süngeri
Konjak süngerini yüz yıkama ürünleriyle birlikte günde iki kez kullanabilirsiniz.

2- Göz beyazlaştırıcı damla

Bu soğuk göz damlaları, gözü nemlendirirken daha parlak bir görünüm kazanmasına da yardımcı oluyor. Fakat bu ürünlerin bir olumsuz yanı var: İlk damlatıldıkları anda gözleri yakması.

3- Kağıt maske

Kuru cilt, tahriş, ince çizgiler gibi cilt kusurları için kullanılan kağıt maskenin uygulaması da oldukça kolay. Bunun için nemli yüzünüze maskeyi kenarlarından tutarak yerleştirmeniz yeterli.

kağıt maske
Kağıt maske cilt kusurlarını iyileştirmek için kullanılıyor.

4-Ayva tüyleri için jilet

Japonlar, yüzlerindeki ayva tüylerinden kurtulmak ve ölü deriyi atmak için tek bıçaklı jiletler kullanıyor. Bu yöntemin bizim kullandığımız ağda, cımbız gibi klasik yöntemlerden daha iyi olup olmadığı ise tartışılır.

Kaynak:

popsugar.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!