“İyi günde kötü günde girişimcilik” başlığıyla GBA Mentor Clinic 23 Mayıs’ta 5. kez düzenleniyor

Günümüzün belki de en önemli konu başlıklarından biri olan girişimcilik, doğru yönlendirildiğinde ve doğru yollardan gidildiğinde harikalar yaratıyor. Girişimciler ise tüm dünya ile bağlantı kurulabilecek, potansiyel iş imkanı sağlayabilecek, yeni oluşumlar, yeni tasarımlar ve yeni amaçlarla dünyayı daha iyi yaşanabilir kılacak fikirlerini ve girişimlerini geliştirebilmenin ve sunabilmenin en iyi yollarını arıyor. 

2011 yılında kurulan ve Türkiye girişimcilik ekosisteminin ilk Bireysel Katılım Yatırımcısı Ağı olan Galata Business Angels (GBA) ise bu alanda, kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olarak Türkiye’de melek yatırımcılığın ve girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

GBA Mentor Clinic 25 Mayıs’ta Raffles İstanbul’da gerçekleşecek.

Türkiye’deki girişimcileri güçlendirmek, yurt dışındaki yatırımcıları Türkiye’ye çekebilmek ve Türkiye’den çıkan Startup’ların Avrupa veya Amerika’ya açılma sürecinde pazara girişlerini sağlamak amacıyla, Fransa merkezli Sophia Business Angels ve ABD merkezli Houston Angel Network ile işbirliği yapan GBA; Mynet, Airties, Gittigidiyor, Yemeksepeti, Markafoni, Monitise, Vepa Grup, ReklamZ, DBI, 41-29 gibi dünya çapındaki şirketlerin kurucularından, yöneticilerinden ve deneyimli melek yatırımcılardan oluşuyor. Türkiye’de ve dünyada büyük etki yaratabilecek girişimler ortaya çıkarmayı ve Türkiye’deki gençler için verimli bir girişimcilik ortamı hazırlamayı hedefliyor.

İyi günde, kötü günde girişimcilik

Türkiye’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından Galata İş Melekleri’nin “Mentor Clinic” etkinliği bu yıl beşinci kez gerçekleşiyor. “İyi günde, kötü günde girişimciliğin” işleneceği Mentor Clinic V’de her yıl olduğu gibi, bu yıl da girişimciler mentorlarla buluşuyor; mentorluk desteği ile fikirlerini büyütüyor, süreçlerini hızlandırıyor ve girişimcilik ekosistemi daha da güçleniyor. 23 Mayıs’ta Raffles İstanbul’da gerçekleşecek Mentor Clinic V’de mentorluk seanslarının takibi ise buradan yapılabilecek.

Girişimcilik ekosistemindeki bilgi ve tecrübelerin aktarılmasını hedefleyen GBA Mentor Clinic ile başlangıç aşamasındaki, geliştirilmeye ve rehberliğe açık girişimler, ekosistemin Türkiye ve Avrupa’daki önemli temsilcileriyle bir araya geliyor. 

Mentorların tam listesine buradan ulaşabilir, TEGV‘e minimum 30TL bağış yaptıktan sonra mentorluk almak için dilediğiniz 2 mentoru seçebilirsiniz.

Etkinlik programı ise şöyle:

 • 09.00-09.30 Kayıt
 • 09.30-12.30 Konuşmalar
 • Levent Erden – İyi Günde Kötü Günde Girişimcilik
 • Nazım Salur / Bi Taksi, Kurucu – Krizle Mücadele
 • Sertaç Taşdelen / Binnaz Abla, Kurucu Ortağı- Girişimcilik Hikayesi
 • Ömer Erkmen aka. Ömer Abi – Mentorluk almanın önemi üzerine
 • Juan Pablo Vazquez / IE Business School Madrid – Küçük balık büyük balığı nasıl yer?
 • Ceren Sayar / İş Bankası Inovasyon Birim Müdürü – Bir banka girişimcilere ne verebilir?
 • Hande Çilingir / Insider, Kurucu Ortağı – Girişimcilik Hikayesi
 • 12.30-13.30 Öğle Yemeği
 • 13.30-17.30 Mentorluk Seansları
GBA Mentor Clinic / Konuşmacılar

Şimdiye dek 1500 girişimci 150 mentorla buluştu

Önceki yıllarda Ali Sabancı, Murat Özyeğin, Emre Kurttepeli, Candace Johnson ve Elmira Bayrasli gibi özel konuşmacıları ağırlayan Mentor Clinic’te, yaklaşık 1500 girişimci 150 mentorla buluştu, Avrupa’ya açılma konusunda potansiyeller keşfedildi, girişimciler fikirlerine ortak ve ekip arkadaşları buldu, yatırım aldı, öğrenciler iş ve staj olanağı elde etti. 

Girişimciler, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na yapacakları minimum 30 TL bağış ile etkinlikteki yerlerini ayırtabilecek. GBA Mentor Clinic V ile ilgili tüm gelişmeleri takip etmek ve etkinliğe katılabilmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!