İstanbul’un en yeni CrossFit box’u: Antrum

CrossFit box’larına has samimi ortam ile nezih bir spor salonunun en iyi yönlerini birleştirmeyi başaran Antrum CrossFit kapılarını Maslak’ta Dereboyu-2 Caddesi’nde açtı. Hem İTÜ Ayazağa metrosuna, hem iş merkezlerine yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sağlayan Antrum CrossFit’in amacı her seviyeden insanı CrossFit sistemi ile tanıştırırken onlara en yüksek hizmet kalitesini sunmak.

GT_OXZ2_20141214_0020

Hem başlangıç, hem de profesyonel seviyedeki insanlara hitap eden bir antrenman programı oluşturulan Antrum’da hedeflerinin “üyelerimizin fiziksel performansını yükseltmek, yani daha yüksek hayat standardına ve daha mutlu bir yaşama ulaştırmak” olduğunu belirten head coach (baş antrenör) ve kulüp müdürü Utku Tuncer, “sağlık mutluluk demektir. Biz de daha sağlıklı bir hayat tarzı sağlayarak insanların daha mutlu olmalarını sağlıyoruz” diye belirtiyor.

2014 CrossFit Games Asya Bölgesi 8.si Utku Tuncer

Antrum’un iki farklı yüzü ve işlevi sayesinde genç, yaşlı veya amatör, profesyonel demeden herkesin ihtiyacı ve seviyesine uygun bir antrenman rutini bulabileceğini belirten Utku Tuncer, “CrossFit zaten kişinin atletik kapasitesine uyumlanabilen bir sistem. Antrum’da da bundan yararlanıyoruz.” diyerek açıklıyor. Antrum’da atletik performanslarını geliştirmek için antrenman yapan profesyonel sporcuların arasında basketbolcular, Ironman dahil çeşitli triatlon yarışlarına katılan sporcular, takımların altyapısında yetişen genç futbolcular ve Checkmat BJJ ( Brazilian Jiu-Jitsu ) takımı mevcut.

Malzemeleri CrossFit Games‘in ekipman sponsoru Rogue Fitness‘dan tedarik edilen box’ın 12 metre tavan yüksekliği ve 800 metrekarelik alanı ile ferah bir CrossFit deneyimi sunuyor. Ana sponsorun Reebok olduğu box’ta ayrıca Supplementler sponsorluğunda besin takviye ürünleri de mevcut.

Başlangıç seviyesi üyeler, güvenli ve sağlıklı şekilde CrossFit’e başlamalarını sağlamak için “oryantasyon” sınıflarına yönlendirilip, 4 seans oryantasyon dersine katıldıktan sonra günlük WOD’lara katılabiliyorlar.

WOD’ların saatleri de aynı şekilde yoğun iş temposunda çalışanlar için alternatifler sunuyor: sabah mesai öncesi gitmek isteyenler için 6.30 ve 7.30’da, çocuğunu okula götürdükten sonra güne devam etmeden kendilerine vakit ayırmak isteyenler için 10.00’da, öğle arası kaçmak isteyenler için 12.30’da ve iş çıkışı tercih edenler için 17.00, 18.00, 19.00 ve 20.00’de dersler mevcut.

WOD (günün antrenmanı) saatlerinde dersler 16 kişi ile sınırlandırılacak olup, üyelerin Antrum’un resepsiyonundan telefon ile yerlerini rezerve etmeleri öneriliyor.

GT_OXZ2_20141214_0043

Oryantasyon ve WOD’lara ek olarak haftanın belli günleri 3 farklı ders çeşidi sunuluyor: “Endurance” sınıfı, yani halter kullanılmadan, vücut ağırlığıyla yapılan, yağ yakmayı hedefleyen kardiyo ağırlıklı dersler ile “Weightlifting” ve “Gymnastics” sınıfları ise bu alanlardaki tekniklerini ilerletmek isteyenler için birebir. CrossFit’e ek olarak haftada 2 kere yoga seansları da üyelere sunulan alternatifler arasında.

Ayrıca yeni senenin sürprizi olarak dünyada çok sevilen ve Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan “Spartan Race” yarışına Antrum ekibi olarak destek verecekler. Buna paralel olarak Ocak ayından itibaren haftada 2 kere akşam saatlerinde Spartan SGX grup dersleri CrossFit Antrum’un programlarında yerini alacak. Ağırlık içermeyen, yüksek tempolu ve bol kalori harcatmaya yönelik olan Spartan SGX derslerinin antrenörlük sertifika programı ise Mart ayında ilgilenenlerle buluşacak.

Dileyenlerin vale hizmeti de alabileceği Antrum’da 3, 6 ve 9 aylık sınırsız üyelik seçeneklerinin yanı sıra, kurumsal şirketler ve gruplara ayrıcalıklar sunuluyor.

Antrum’un hocaları Olay Ünlü, Roni Menda, Yunus Ilhan ve Onur Sayın ve head coach’u Utku Tuncer ile birlikte siz de yepyeni bir spor deneyimine hazırsanız Antrum sizi bekliyor!

GT_OXZ2_20141214_0089

Ders programı ve iletişim bilgileri için Antrum’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://crossfitantrum.com

Fotoğraflar: Gözde Mimiko Türkkan

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!