Yakın zamanda takip edebileceğiniz kültür-sanat etkinlikleri

Bahar ayına yaklaşırken, harika filmleri, müzik festivalleri, konserleri ve sergileri yakalamak isterseniz, doğru yerdesiniz!

1.  16 şubat’ta başlayan 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali devam ediyor, 26 şubat’ta sona erecek. 

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, Cinemaximum salonları; City’s Nişantaşı, Kanyon, Budak / CKM ve Akasya‘da, 2-5 Mart tarihleri arasında ise Ankara ve İzmir‘e uğrayacak.

2. 15.Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 11-18 Mart tarihleri arasında Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

3. 45. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandı, biletleri satışa çıkıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 45. İstanbul Müzik Festivali, bu yıl 29 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yılın temasının ‘’Sıradışı’’ olarak duyurulduğu festivalin biletleri 25 Şubat’ta satışa çıkıyor.

sanat

4. Garanti Caz Yeşili konserleri, 1 Mart’ta Salon İKSV sahnesinde, İngiliz indie pop ikilisi Seafret, konseriyle devam ediyor.

5. Pozitif Fuarcılık ve Basın Yayın Birliğince bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Uluslararası CNR Kitap Fuarı”, 24 Şubat’ta kitapseverlerle buluşacak.

6. İsveçli şarkıcı Jay-Jay Johanson, Türkiye turnesi kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir’de müzikseverlerle buluşacak. Müzik kariyerine çok genç yaşlarda başlayan ve yayımladığı her albümde farklı müzik türlerini deneyimleyen Jay-Jay Johanson, 9 Mart’ta İzmir’deki Container Hall’da, 10 Mart’ta Ankara’daki 6:45’te ve 11 Mart’ta İstanbul’daki Roxy’de sahne alacak.

7. Bob Dylan’ın Cover Albümü Mart Ayında Çıkıyor!

Amerikan country ve rock müziğinin kült ismi Bob Dylan’ın üçüncü cover albümünün çıkış tarihi 31 Mart olarak duyuruldu. Triplicate adını taşıyan üçüncü albüm klasik şarkılardan oluşacak.

Gordon Jenkins, Arthur Schwartz gibi Amerikan müzisyenlerinin klasiklerinden toplam 30 şarkının yer aldığı albüm, Dylan’ın 38. stüdyo albümü olarak anılacak. Mart ayında piyasaya çıkacak olan albümden paylaşılan ilk şarkıyı Youtube üzerinden dinleyebilirsiniz.

8. Terrence Malick İmzalı Song to Song’un Fragmanı Yayımlandı!

Rooney Mara, Natalie Portman, Ryan Gosling, Michael Fassbender gibi isimlerin yer aldığı Terrence Malick imzalı Song to Song filminin fragmanı yayımlandı.

Badlands, The Thin Red Line, The Tree of Life gibi filmlerle tanınan Amerikalı yönetmen Terrence Malick’in yazıp yönettiği filmde, Teksas’ta düzenlenen bir müzik festivali sırasında yaşanan bir aşk hikayesi anlatılıyor. Karakterlerin takıntı ve ihanetlerle kesiştikleri noktaları ele alan filmin oyuncu kadrosunda, Ryan Gosling, Michael Fassbender, Natalie Portman, Christian Bale, Cate Blanchett, Benicio Del Toro, Boyd Holbrook, Val Kilmer, Bérénice Marlohe ve Holly Hunter gibi isimler yer alıyor. ABD vizyon tarihi 17 Mart olarak belirlenen filmin fragmanını YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

9. Duncan Macmillan’ın yazdığı,Mehmet Birkiye’nin yönettiği, Tiyatro İn’in yeni sezon oyunu ‘AKCİĞER’ 26 Şubat Pazar 20.30’da Zorlu PSM’de.

jazz

10. Güney Afrikalı fotoğrafçı Roger Ballen’in ‘RETROSPEKTİF’ sergisi açıldı. Sergi 4 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de ziyaret edebilir.

11. Nuri Bilge Ceylan’ın kişisel sergisi ‘BABAMIN DÜNYASI’ açıldı. Sergi,5 Mart Pazar gününe kadar  Dirimart Nişantaşı’nda izlenebilir.

12. Patrick Barlow’un yazdığı,Mehmet Birkiye’nin yönettiği ’39 BASAMAK’ bu akşam (24 Şubat Cuma) 20.30’da Zorlu PSM’de.

13. İstanbul Modern’in yeni sergisi, İstanbul Limanı’na odaklanıyor. İstanbul kentinin deniz ve limanlarla ilişkisini vurgulayan “LİMAN”, 19. yüzyıldan günümüze Türkiye sanatında deniz kenarında ve liman çevrelerinde gelişen kültürel ve toplumsal hayatı mercek altına alıyor. Sergi, 28 Ocak-4 Haziran 2017 tarihleri arasında görülebilir.

14. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi ressamı Feyhaman Duran’ın, “Feyhaman Duran-İki Dünya Arasında” isimli sergisini Sakıp Sabancı Müzesi’nde gezebilir, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Cumhuriyet’e geçiş sürecinin izlerini yansıtan eserlerini görebilirsiniz. Sergi 30 Temmuz’a kadar açık olacak.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!