İstanbul Kite Festival’e Amarok Kite Academy sporcuları damga vurdu

Türkiye’nin en iyi kiteboard sporcularının buluştuğu ‘İstanbul Kite Festival’de, Amarok Kite Academy sporcuları katıldıkları her kategoride ödül kazanma başarısı elde etti.

İstanbul BURC Beach’te 12-14 Ağustos’ta gerçekleşen ‘İstanbul Kite Festival’de Amarok Kite Academy adına yarışan sporcular Sedat Çelenk Big Air yarışının şampiyonu olurken, Çisil Özen Türkiye Kadınlar Freestyle Kiteboard şampiyonu, Egemen Serttaş Türkiye Erkekler Freestyle ikincisi oldu.

istanbul kite festival
İstanbul Kite Festival

Türkiye’nin en büyük ulusal kiteboard organizasyonu İstanbul Kiteboard Festival finalleri, geçtiğimiz günlerde İstanbul BURC Beach’te gerçekleşti. Birbirinden iddialı 120 sporcunun şampiyonluk için mücadele ettiği İstanbul Kite Festival’de, Amarok Kite Academy adına yarışan sporcular katıldıkları her kategoride dereceye girerek önemli bir başarıya imza attılar.

İstanbul Kite Festival’de Maximum Kiteboard Turkish Open Freestyle Kategorisi’nde gerçekleşen yarışlarda, kadınlarda Çisil Özen Türkiye Şampiyonu olurken, erkeklerde Egemen Serttaş ikinciliği elde etti.

Yarışmada düzenlenen Sony Action Cam Big Air Yarışı’nda Amarok Kite Academy adına mücadele eden Sedat Çelenk birinci, Çisil Özen de üçüncü oldu. Sony Action Cam Hangtime Erkekler Yarışı’nda Sedat Çelenk; Kadınlar Yarışı’nda da Çisil Özen ikinci olma başarısı gösterdi.

Sedat Çelenk’in ‘Efsane Kiteboardcu’ özel ödülüne layık görüldüğü İstanbul Kite Festival’de düzenlenen bir diğer kategori olan ‘Kitefoil’de de Amarok Kite Academy’nin bir başka sporcusu olan Enç Özen dördüncülüğü elde etti.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!