İple çekeceğiniz Aralık ayı etkinlikleri

Kış aylarının en güzel yanlarından biri, kültürel anlamda biraz durgun geçen yaz aylarının aksine, her köşe başında bir etkinlilk bulabilmektir. Bu Aralık ayında da müzikten tiyatroya; çeşitli workshoplardan dans festivallerine kadar pek çok kültür sanat olayı, ajandalardaki yerini çoktan aldı bile. İşte Türkiye’nin 3 büyük şehrinden öne çıkan Aralık ayı etkinlikleri:

1.Editors @ Volkswagen Arena / İstanbul– 6 Aralık
Editors
Editors

Indie müzik severlerin vazgeçilmezi; Türkiye’de de ciddi bir hayran kitlesine sahip olan grup Editors, belli bir janra bağlı kalmayan alternatif proje Off The Hook kapsamında, 6 Aralık’ta; Türkiye’de verdikleri 4. konser için Volkswagen Arena’da olacak.

2.Royal Filarmoni Orkestrası @ Zorlu PSM / İstanbul – 11 Aralık
Royal Filarmoni Orkestrası
Royal Filarmoni Orkestrası

Ünlü şef Marcello Rota yönetimindeki, dünyaca ünlü Royal Filarmoni Orkestrası bu kez Türk seyircisinin kalbine dokunacak bir programla sahnede! Erdal Kızılçay’ın yaptığı düzenlemelerle Sezen Aksu parçalarının çalınacağı konserde, Sezen Aksu da izleyici olarak bulunacak.

3.Livio Gianola feat. Christina Benitez @ ODTÜ KKM / Ankara – 11 Aralık
Livio Gianola
Livio Gianola

9. Ankara Uluslararası Flamenko Festivali kapsamında gerçekleştirilecek konser, Ulusal İspanya Balesi için son derece önemli bir müzisyen olan Livio Gianola’nın sihirli müziği ile ünlü İspanyol dansçı Christina Benitez’in nefes kesici dansları ile unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

4.Mohsen Namjoo @ Container Hall / İzmir – 18 Aralık
Mohsen Namjoo
Mohsen Namjoo

Son yıllarda deneysel müzik severler arasında son derece popüler bir isim haline gelen İranlı müzisyen, Türkiye turnesi kapsamında 18 Aralık’ta İzmirliler ile buluşuyor. Ruha hitap eden tınıları, Fars kültürünün büyüleyici etkisi ve sahne performansı ile İzmir’e unutulmaz bir gece yaşatacak Mohsen Namjoo’yu mutlaka ajandanıza dahil etmelisiniz.

5.Bir Delinin Hatıra Defteri @ Tatbikat Sahnesi / İstanbul – 3 Aralık
Bir Delinin Hatıra Defteri Tatbikat Sahnesi'nde
Bir Delinin Hatıra Defteri Tatbikat Sahnesi’nde

Sevilen oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun, Ankara Devlet Tiyatrosu’nda 5 sezon boyunca kapalı gişe oynadığı oyun, sanatçının kendi kurduğu Tatbikat Sahnesi’nde İstanbul izleyicisi ile buluşuyor. Tiyatroya ilgi duyuyorsanız, Erdal Beşikçioğlu’nun tek kişilik dev performansı ile sahneyi doldurduğu bu şahane oyunu mutlaka izlemelisiniz.

 

İlginizi çekebilecek diğer içerikler:

Wish Tree (Dilek Ağacı) Sergisi 25 Aralık – 23 Ocak arasında izleyiciyle buluşuyor

Graffitinin dönüştürücü etkisi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!