iPhone 12 ile çekildi: Portreler, şehir manzaraları, gece gökyüzü ve daha fazlası

Dünyanın farklı yerlerinden fotoğrafçıların iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ile günün her saatinde şehir ve doğa manzaralarının, ve daha fazlasının etkileyici görüntülerini yakaladığı fotoğraflar arasında bu sene Türkiye’den gazeteci Nilay Örnek ve seyahat yazarı Bahar Akıncı’nın da fotoğraflarına yer verildi.

iPhone 12 ile çekildi: Portreler, şehir manzaraları, gece gökyüzü ve daha fazlası

iPhone 12 serisi gelişmiş kamera sistemleri ve bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan A14 Bionic ile tüm kullanıcılara güçlü bilişimsel fotoğraf özellikleri sunuyor. Dünyanın her yerinden fotoğrafçılar iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max kullanarak günün her saatinde şehir ve doğa manzaralarının, insanların ve daha fazlasının etkileyici görüntülerini yakalıyor.

iPhone 12 Pro Max ile çekildi. NKCHU, Çin.
iPhone 12 ile çekildi. Nilay Örnek, Türkiye.
iPhone 12 Pro ile çekildi. Ikuchika Aoyama, Japonya.
iPhone 12 Pro Max ile çekildi. Calogero Agrò, İtalya.
iPhone 12 ile çekildi. Bahar Akıncı, Türkiye
iPhone 12 mini ile çekildi. Andrey Glazunov, Rusya
iPhone 12 Pro ile çekildi. Abdullah Shaijie, Kuveyt
iPhone 12 Pro ile çekildi. Abdullah Shaijie, Kuveyt
iPhone 12 Pro Max ile çekildi. Hélène Hadjiyianni, Fransa
iPhone 12 Pro ile çekildi. Ikuchika Aoyama, Japonya
iPhone 12 mini ile çekildi. Joe Panpiansin, Tayland
iPhone 12 mini ile çekildi. Matti Haapoja, Kanada
iPhone 12 Pro Max ile çekildi. Neal Kumar, Amerika Birleşik Devletleri
iPhone 12 Pro Max ile çekildi. Pieter de Vries, Avustralya
iPhone 12 Pro ile çekildi. Sarah M. Lee, Birleşik Krallık
iPhone 12 ile çekildi. Bo Liu, Çin
iPhone 12 Pro Max ile çekildi. Rohit Vohra, Hindistan

iPhone 12 ve iPhone 12 mini’deki güçlü çift kamera sistemi; panoramik Ultra Geniş kamera ve ƒ/1.6 diyaframıyla yüzde 27 daha fazla ışık sağlayarak loş ışıklı ortamlarda daha iyi fotoğraf ve videolar çeken yeni Geniş kameradan oluşuyor. Her iki modelde ayrıca her ortamda daha iyi fotoğraflar için Gece modu ve tüm kameralarda daha hızlı çalışan Deep Fusion gibi bilişimsel fotoğrafçılık özellikleri de bulunuyor. Smart HDR 3; beyaz dengesi, kontrast, doku ve doygunluk değerlerini ayarlayarak son derece doğal gözüken fotoğraflar elde etmek için yapay öğrenmeyi akıllı bir şekilde kullanıyor.

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’teki yeniden düşünülmüş pro kamera sistemi kullanıcıların yaratıcılığına yaratıcılık katan Ultra Geniş, Geniş ve Telefoto kameralarla şimdi daha da çok yönlü. iPhone 12 Pro Max, profesyonel kamera deneyimini Telefoto ve Geniş kameralarla daha da ileriye taşıyor. 65 mm odak uzaklığına sahip Telefoto kamera 5 kat optik zoom aralığıyla daha fazla esneklik sunarken, Geniş kamera ise 1,7 μm pikselli yüzde 47 daha geniş sensörüyle loş ışıklı ortamlarda yüzde 87 daha iyi performans sağlıyor. Pro modellerdeki LiDAR Tarayıcısı da loş ışıkta 6 kat daha hızlı otomatik netleme ve Gece modu portreleri gibi gelişmiş özelliklerin kapılarını açıyor.

Yeni iPhone 12 serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için apple.com/tr/iphone0 sayfasını ziyaret edin.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!