İnsan kendini sabote eder mi?

Belki isteyerek değil ama bilinç dışı olarak insan kendini sabote edebilir. Peki bundan kurtulmak mümkün müdür?

Bana göre rüyalar bize bu konuda yardımcı olabilirler.

Hadi ne demek istediğimi biraz açalım. Evet, kendimizi farkında olmadan sabote edebiliriz. Örneğin hayatı boyunca başarılı olmamış bir ebeveynin başarısızlığına biz de bilinç dışı bağlanarak başarısız olabiliriz. Bunun için anne-baba karakterlerinize hayatları boyunca yaptıklarına ve yapamadıklarına bakmanız gerekiyor. Maddi-manevi yaşantılarının tekrar etme olasılığı sandığınızdan çok daha yüksektir. Bu durumu tespit edebildiysek, işte rüyalarımızdan burada faydalanabilir. Yine bize yol göstermesini, bize destek vermelerini isteyebiliriz.

İnsan kendini sabote eder mi?

Bu desteği hissedebilmek ve faydalanabilmek için, birkaç dakikanızı ayırın ve yatmadan önce lütfen bedeninizi sakinleştirin. Bunun için sakin ve derin nefesler alın verin. Uzun, derin ve sakin diyafram nefesleri ile bedeninizi hem öğretici hem keyifli yolculuğa hazırlayın. Eğer bu çalışmayı yaparken bedeninizin herhangi bir bölgesi ağrıyarak, acıyarak, sızlayarak ya da benzer bir şekilde size tepki verdiyse lütfen önce elinizi o bölgeye koyup daha derin ve kocaman nefesler alın. Orada bulunan hislerin yenilendiğini ve tepki vermesini sağlayan durumun dönüştüğünü imgeleyin. Yeteri kadar sakinleştiğinizi düşündüğünüzde aşağıdaki telkin cümlelerini samimi, istekli, içten bir şekilde okuyarak uykuya dalabilirsiniz.

Sevgili annem, babam ve büyük atalarım, ben kendi varlığımla bedenen, ruhen güvende, sağlıklı ve buradayım. Benim duygularım, düşüncelerim sadece benim varlığımda olanlar, sizinkiler ise sizin varlığınızla birlikteler. Kendim olduğumda çok daha güvende ve sağlıklıyım, daha rahat ve sakinim. Kendimi ertelemek, görmezlikten gelmek beni mutsuz ediyor. Bunun farkına vardım. Sizlerin benim mutluluğumu ve sevgimi desteklediğinizi biliyorum. Beni anladığınız ve önemsediğiniz için teşekkür ediyorum. Bugünden itibaren rüyalarım rehberliğinde keyifli yolculuklarda bedenen ve ruhen özgürleşmeye niyet ediyorum.

Farkındalığı bol rüyalar görmenizi dilerken, bir sonraki yazımda buluşmak üzere

Rüyalarınızı yorumlatmak ve rüyalarınızın rehberliğinde ilerlemek konusunda destek almak isterseniz [email protected]  mail adresinden detaylı bilgi alabilir, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Kendinizle iş birliği kurmak: Rüyaların anlamı

Serap Özdağ Spiritüel Nefes Terapisti
06 Temmuz 1978 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı. İnsanların bedensel sağlığı üzerine çalışırken, ... Devam