İçinizi rahatlatacak hızlı mantra ve pratik nefes egzersizi

Günümüzde kişisel gelişimi takip edenler, gelişimin sadece okumakla olmadığını bilirler. Sadece okuduklarınızı tekrar ederek de en doğru çözüme ulaşmanız da pek mümkün değildir. Fizyolojik olarak da bazı egzersizler yapmamız gerekir. Nefes egzersizi vücudu A’dan Z’ye kontrol ve iyileştirme sağlayabileceğiniz ilk adımdır. Daha sonra mantra ve olumlamalarla açtığınız Beta dalgasının titreşimlerine uygun kodlar yerleştirirsiniz. Bu şifaya giden elzem bir adımdır.

mandala

Peki mantra nedir önce onu öğrenelim?

Mantra, genellikle Sanskritçe olan dini hece veya şiirdir. Asıl anlamı zihni boşaltmaktır. Kullanımı felsefesine göre değişiklik gösterir. Esasen ruhani kanallar olarak kullanılan bu kelimelerden oluşturulan titreşimlerden faydalanarak kişinin daha yüksek bir bilince ulaşmasını amaçlar. Mantra müziğini hem dinlemeniz hem de söylemeniz tavsiye edilir. Dinlemekle belirli titreşimler alınsa da beraber söylendiğinde kafatasındaki titreşim beynin sol ve sağ hemisferlerinin dengelenmesini, kullanılmayan beyin hücrelerinin aktive olmasını, hormon ve enzimlerin daha dengeli salgılanmasını sağlar. Herkesin mantrası kendine göre farklılık gösterse de belirli olumlamaların ve titreşimlerin daha faydalı olduğu görülmüştür.

Nefes egzersizi nedir?

Nefes alma şekliniz bütün vücudumuzu etkileyen bir sistemdir. Tam ve derin nefes almak gerginliği azaltmak, rahatlamak ve stresi azaltmak için başvurulması gereken ilk yöntemlerdendir.. Rahat olduğunuzda nefesiniz yavaşlama ve hafifleme eğilimindedir. Sığ veya derin olabilir. Nefes egzersizlerinin rahatlamanıza yardımcı olma yollarından biri, rahat olduğunuz zamanki gibi hissetmenizi sağlamasıdır.

maxresdefault

Bu iki egzersiz nasıl birleştirilebilir?

Ünlü medyum Jill Willard çevresindeki herkes için sevgi dolu bir spiritüel rehberdir ve tüm kariyerini işte bu nefes alma ve mantra egzersizleri üzerine kurmuştur.

Kendisi Gwyneth Paltrow, Patricia Arquette, Google ve Facebook’un yüksek mertebeli çalışanlarına kadar ünlülerin de yaşam koçudur.

Jill, çalışma hayatına başladığı günden beri tüm kalbiyle içgüdülerimize inanmamızın en önemli adım olduğuna inanıyor. Eğer gerçekten kendi sesimizi duyabilirsek, hayatlarımıza daha kolay yön verebileceğimizi de ekliyor. Buna bir de nefes egzersizini ekledikten sonra her sorunun çözümünün varolacağını söylüyor.

İşte Jill’in mantra ve nefes egzersiziyle zihni kolayca sakinleştirebilmek için uyguladığı o videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak:

mindbodygreen.com

youtube.com

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!