İçinizdeki savaşa son verin: Duygularımızla yüzleşmek

Kişi acı duygusuyla yüzleşemediğinde savaşır. Kişiyi savaşmaya iten, acısının üstünü örttüğü intikam duygusudur.

O yüzden savaşanlara, canınızı bilerek ve isteyerek yakanlara, merhamet duygusundan yoksun olanlara farkındalıkla bakalım.

Üstesinden gelemedikleri büyük bir acıları olduğunu hissedebiliriz. Çok sevdikleri birini kaybetmiş olabilirler, bu kişi ellerinden zorla alınmış olabilir. İstemedikleri davranışlara maruz kalmış, fiziksel ve duygusal şiddet görmüş olabilirler. Daha da pek çok sebebi olabilir.

Bilinçli insan savaşmak yerine, duygularıyla yüzleşebilir. Her ne yaşadıysa kendini sevgiyle iyileştirmek için elinden geleni yapabilir.

Hooponopono kadim şifa aracını kullanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için yüreğimizin sevgi dolu olması gerek… İşte kanser de üstünü örttüğümüz acının bedende savaş ilan etmesi, sağlıklı hücrelere saldırması olabilir. Bunları fark etmek, idrak etmek iyileşmeye giden hızlı, etkin yol olabilir.

Lütfen hep hatırlayın duygular enerjidir. İfade edilmedikçe, kanalize edilmedikçe, serbest bırakılmadıkça, enerji bedeninizde maddeleşir, form alır. Ardından fizik bedene yansır. Pek çok tedavi ile hastalığı iyileştirebilirsiniz. Ancak; duygularınızla yüzleşmedikçe hastalık tekrar edebilir…

Duygularınla yüzleş!

  • Acını görüyorum, üzgünüm.
  • Özür dilerim.
  • Lütfen beni affet.
  • Seni seviyorum.

Size yapılmış, sizde acı, öfke, intikam yaratan ne varsa iyileştirmek, savaşı barışa dönüştürmek için iyi gelir.

Sevgilerimle…

İlginizi çekebilir: Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Hande Akın Kişisel Dönüşüm Danışmanı & Yazar
5 Şubat 1977 İstanbul doğumluyum. Şişli Terakki Lisesi’nde okudum. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü’nden mezun oldum. 15 yıl reklam sektöründe prodüksiyon ve ... Devam