“İçindeki mutluluğa uyan”: Dünyaca ünlü yazar Agapi Stassinopoulos’tan kişisel gelişime dair ilham verici notlar

Yunanistan, Atina’da doğup büyüyen Agapi Stassinopoulos, 18 yaşında Royal Academy of Dramatic Art’a kabul edildi ve İngiltere’nin en ünlü tiyatrosu Young Vic’in üyesi oldu. Şimdilerde yaptığı ilham verici konuşmalarından ve satış rekorları kıran kitaplarından tanıdığımız Agapi Stassinopoulos İngiltere’den sonra kariyerini ilerleterek Amerika’ya yerleşti ve orada Santa Monica University’de psikoloji lisansını tamamladı. 

Sonraki yıllarda kız kardeşi Arianna Huffington’ın kitabı üzerinde birlikte araştırma yaparlarken, Agapi’nin Tanrılara ve Tanrıçalara olan aşkı ortaya çıktı ve bu aşk Agapi’nin iki önemli kitabının başlangıcı oldu: Tanrıçalar ve Tanrıların Aşkı / Tanrıçalarla KonuşmakÜnlü yazar aynı zamanda Yunanistan’da çekilen “Tanrıların Arayışı” isimli belgeselin ortak yapımcılığını üstlendi ve American Heart Association, The Spirit of Women, the Whole Foods Leadership Academy, Time Inc., the Girl Scouts of America, TEDx, Wisdom 2.0 Conference, Nike, Starbucks, Kaiser Permanente gibi pek çok değerli konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Şimdilerde Wharton Business School için “Heartfelt Leadership” üzerine bir müfredat geliştirerek, “cömertlik ve empati” ilkelerine dayanan bilinçli liderliği, günümüz iş yerlerine getirmeyi ve insanların daha doyurucu bir yaşam sürmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Kız kardeşi Arianna Huffington ile Thrive, The Third Metric prensipleri üzerine atölye çalışmaları gerçekleştiriyor. Ve kişisel gelişim kitapları, okunma rekorları kırıyor. Biz de Uplifers olarak sizlere Agapi’nin son kişisel gelişim kitabı “Wake Up to the Joy of You“‘dan bahsetmek istiyoruz. 

“İçindeki mutluluğa uyan”

2016 yılında çıkarttığı “Wake Up to the Joy of You” kitabıyla daha huzurlu ve mutlu bir yaşama giden 52 meditasyon yöntemini okuyucularıyla paylaşan Agapi, kitabının amacını şu şekilde özetliyor: “Bu yıl kendinizi keşfetme yılınız. Lütufla dolu bir hayat yaratmanızın, içinizdeki neşeyi, keyfi, mutluluğu, barışı ve yolculuğu keşfetmenin tam zamanı.”

Tüm bunları yapabilmeniz için size yol gösteren Agapi Stassinopoulos kitabında sizlere, kendiniz için zararlı olan her şeyi bırakıp, sizin için iyi olanları hayatınıza dahil etmeniz için nasıl zaman yaratmanız gerektiğini anlatırken, mutlu bir hayata gitmenin çeşitli yollarını (meditasyon, sağlık, zaman) sizlerle paylaşıyor. Önemli olanın sizin için kötü olan şeylere harcadığınız zamanı dönüştürüp, kişisel çatışmalarınıza daha çok odaklanmak olduğunu belirten yazar, okurlarının kitabıyla birlikte ilişkiler, para, benlik saygısı, endişe, çocukluk travmaları gibi “çatışma” alanlarını keşfetmelerine yardımcı oluyor. “Wake Up to the Joy of You” ile birlikte yaratıcılığınıza güvenmeyi, kalbinizi açmayı ve içinizdeki zenginlikleri keşfetmeyi öğreneceksiniz. 

“Bu kitabı baş ucunuzda tutun. Bu kitap senin sevgi dolu bir arkadaşın, onu benimse ve onunla eğlen. Onu içindeki iyiliği çıkarmak için kullan ve içindeki mutluluğa, neşeye uyan”.Agapi Assasinopoulos 

Kaynaklar: 
Pyschologytoday.com
YouTube
Unbindingtheheart.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!