İçerisi değişirse, dışarısı da değişir: Kendini kampa almaya hazır mısın?

Yaşamınızı daimi olarak değiştirme gücüne sahip olmak ister misiniz? Peki, size buna zaten sahip olduğunuzu söylesem?

Başarı, mutluluk ve zenginlik tesadüfen ve sadece bazılarının başına gelen, diğerlerinin sahip olamayacağı şeyler değildir. Bunlar tamamen belli bir şekilde düşünme ve davranma alışkanlığının sonucudur. Ayrıca bunlar sanıldığı gibi çok büyük çaba ve zaman gerektiren şeyler de değildir. Çünkü değişim aniden olur.

Başarı, mutluluk ve zenginlik tesadüfen ve sadece bazılarının başına gelen, diğerlerinin sahip olamayacağı şeyler değildir.

Hazmetmesi biraz zor olmakla beraber değişim sandığımızdan çok daha hızlı gerçekleşir. Çünkü değişim dışarının değişmesi değil, algımızın yani bilincimizin değişmesidir. Ve biz bir dakikadan kısa sürede bile algımızı değiştirebiliriz.

Evet değişim bir süreçtir, adım adım ve her gün izlenmesi gereken bir süreç. Ancak değişimin uzun zaman alacağı inancı biraz da Freudyen analizin baskın etkisinden kaynaklanmaktadır. Yirmi yıl sonra hala kendinizi divanda uzanmış ve sorunlarınızı anlatırken düşünebiliyor musunuz?

Bazen küçük bir değişiklik bile büyük bir farklılık yaratabilir

İçsel Değişim Kampı ile istediğiniz hayatı yaratabilirsiniz. Her gün yaptığınızdan farklı bir şekilde yatağınızdan kalkmak, işe veya okula farklı yollardan gitmek gibi ufak değişiklikler bile, yeterli sayıda yaptığınızda uzun vadede sizi değiştirme gücündedir. İçsel Değişim Kampı, psikoloji bilimindeki en son gelişmeleri sunmakla kalmayan, aynı zamanda bedenimiz ve zihnimiz için tamamen yeni bir “tasarım” sunan modern ve bilimsel bir sistemdir.

İçsel Değişim Kampı boyunca her gün hayatınızda küçük değişiklikler yapıyor olacaksınız. Bunlar başlangıçta sizin için algılanamayan değişiklikler olabilir. Ancak talimatları uygulamaya devam ettikçe, hayatınızda gözle görülür değişiklikler olduğunu deneyimleyeceksiniz.

İçsel Değişim Kampı boyunca her gün hayatınızda küçük değişiklikler yapıyor olacaksınız.

Eğer herhangi bir şeyi 28 gün boyunca gerçekten yaparsanız, bu sizi değiştirecektir. Bu sistemi farklı kılan şey, uyguladığınız tekniklerin çoğunun siz onları kullanmayı bıraktıktan uzun süre sonra bile size yardımcı olmaya devam etmesidir. İçsel Değişim Kampı sürecinde yaptığınız eylemler yaşantınızda bir değişim dalgası yaratarak bunun hayatınızın diğer alanlarını da etkilemesine ve böylece başkalarının da etkilenmesine sebep olacaktır.

İster yapabileceğinizi, isterse yapamayacağınızı düşünün, muhtemelen bunda haklı çıkacaksınız.” Henry Ford

İçsel Değişim Kampının amacı, yaşamınızın kontrolünü elinize almanızdır. Bu sistemi uygulayabilmek için öncesinde herhangi bir yeteneğe sahip olmanıza da gerek yoktur. Eğer gözlerinizi kapayabiliyor, konuşabiliyor, yazabiliyor ve hareket edebiliyorsanız, düşünce ve davranışlarınızı da kontrol altında tutabilirsiniz. Ve sonucunda hayalinizdeki hayatı yaşayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, talimatları adım adım izlemek, doğru yaptığınızdan emin olmasanız bile bunu sürdürmektir. Bu süreç zihninize yepyeni bir tasarım yaparak bilincinizi tamamen değiştirecektir.

Biz değişmeyi istesek de istemesek de dünyanın hızla değiştiği bir gerçek. Bu durumda asıl soru yaşantımızın değişip değişmeyeceği değil, onun neye dönüşeceğidir. İçsel Değişim Kampı sürecinde, sınırlarınızı aşmanıza ve gerçek potansiyelinizi açığa çıkarmanıza yardımcı olacak teknikleri keşfedecek ve dünyaya bambaşka bir açıdan bakmayı öğreneceksiniz. İçsel Değişim Kampı, sizin daha mutlu, kendine güvenen ve güçlü bir kişi olmanız için zihninizi yeniden tasarlama sürecidir.  

Gerçek potansiyelinizi ortaya çıkaracak bu yolculuğa başlamadan önce, durup şu soruları kendinize sormanızı istiyorum:

  • Bir sabah uyandığınızda bir mucize gerçekleşseydi ve hayatınız tam istediğiniz gibi olsaydı, nasıl olurdu?
  • Şimdi durun ve bunu zihninizde canlandırın.
  • Mucizenin gerçekleştiğini nasıl bilirdiniz?
  • Etrafta neler görürdünüz?
  • Neler işitirdiniz?
  • Parasal durumunuzda, iş yaşamınızda, ilişkilerinizde ve sağlığınızda hangi değişiklikler olurdu?

Önümüzdeki on yılda gerçekleştireceğiniz ne varsa, şimdi yaptıklarınızın sonucu olacaktır. Öyleyse şimdi durun ve aklınızdan geçenlere, bedeninize ve çevrenize dikkat edin. Neler oluyor? Bunlar olmasını istediğiniz türden şeyler mi? Eğer değilse bir şeyleri değiştirmeniz gerekiyor demektir. “Nasıl yapacağımı bilmiyorum?” diyor ve İçsel Değişim Kampı ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bana www.ayselkeskin.net üzerinden ulaşabilirsiniz. Barış, sağlık ve sevgiyle… 

 

İlginizi çekebilir: Hayallerini gerçekleştirmek ve kim olduğunu bulmak için olduğun kişiden vazgeç

Aysel Keskin Psikolojik Danışman
Merhaba ben Aysel Keskin. Psikolojik Danışman ve Psikoterapistim. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olduktan sonra, Türk Deniz Kuvvetlerinde yedi senelik bir ... Devam