Evlerde renk zamanı: İç mekanlarınızın havasını değiştirebilecek alternatif boya renkleri

Her insan özel olduğu gibi içerisinde insan barındıran her ev de özeldir. Duvarların her biri insana anlam katacak şekilde tasarlanmalıdır. İşte tam da burada iç cephe boya renkleri seçimi ve uygulaması devreye girmektedir. Biz de bu içeriğimizde farklı ve sizlere ilginç gelebilecek boya renkleri derledik.

Çakıl taşı rengi

İç Cephe Boya Renkleri

Renk hoş duruşu ve insan ruhuna dokunan etkisi ile duvarlarda fark yaratıyor. Özellikle boya markaları içerisinde rengin kolay bulunabilmesi de ev sahipleri olarak bizlerin işini kolaylaştıran etmenlerden biri.

Cam göbeği rengi

İç Cephe Boya Renkleri

Bu renk evinize ferahlık ve zariflik katan duvar boyası renkleri arasında yer alıyor. Siz de duvarlarınızı renklendirmek istiyorsanız cam göbeği rengi ile yapılmış evleri inceleyebilirsiniz.

Nil yeşili

İç Cephe Boya Renkleri

Nil yeşili rengi ismini yıllardan beri Afrika yarım adasına bereket getiren Nil Nehri’nden almaktadır. Duvarlarımıza yansıttığımız bu renkle evimize bereket gelmesini dileyebilir, özellikle çocuk odalarında bu rengi deneyebiliriz.

Mürdüm rengi

Evinize modern bir tarz katmada bu renk hiç korkak davranmıyor. Siz de evinize bambaşka bir tat kazandırmak için mürdüm rengi deneyebilirsiniz.

Buz beyazı

İç Cephe Boya Renkleri

Buz beyazı genel duvar renklerinden farklı olarak sadeliği ve minimalizmi merkezine alır. Sade, minimalist bir yaşam tarzı benimseyenler bu rengi evlerinde kullanılabilir.

Lületaşı rengi

İç Cephe Boya Renkleri

Doğada bulunan ögeleri evimize getirmek her zaman için iyi sonuçlar verecektir. Özellikle lületaşı gibi hoş renkler, duvar boyaları seçiminde size doğal bir öncelik kazandırabilir.

Turkuvaz rengi

İç Cephe Boya Renkleri

Türk ismi ile özdeşleşmiş, Akdeniz ve Türk rengi olarak bilinen Turkuvaz, yıllardır duvarları süslemeye devam ediyor.

Mutlu evleri yaratan içerisindeki insanların mutlu hissetmesinin yanı sıra seçilen renklerin verdiği duygudur. Biz de bu içeriğimizde size farklı renkleri önererek mutlu evlerin yaratım sürecine katkıda bulunmaya çalıştık. Umarız sizler için de faydalı olmuştur.

Detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. 

 

İlginizi çekebilir: Boya badana hakkında dikkat edilmesi gereken 5 unsur

Barış Korkmaz
Evde Mimar girişimini bir hayalimi gerçekleştirmek için kurdum. Ev dekorasyonu ve tadilat alanlarındaki içerikleri ile insanların da hayallerindeki eve sahip olmaları için yardımcı olmaya ... Devam