Her şeye rağmen ayağa kalkmak için bir köpekten alabileceğimiz hayat dersi

“Son zamanlarda farkına vardım ki, köpeğimle birçok ortak noktaya sahibiz. İkimiz de işsiziz, günde iki kez tuvalete çıkıyoruz -tabi o bazen daha çok çıkabiliyor-, ben yemek yediğimde o da yiyor, ben uyuduğumda o da uyuyor, aynı sudan içiyoruz ve aynı koltuğa oturuyoruz ama o bazen bu konuda kaba davranabiliyor ve benim tam olarak oturmak istediğim yere benden önce oturuyor.

Köpeğimle sahip olduğumuz tüm bu ortak rutinlerimizin dışında bizi ayıran bir şey olduğunu gözlemledim; benim hüzünlü ve mutsuz hissettiğim zamanlarda o, sadece hayatta olduğu içi mutlu. Bu durum, kafamda bir soru işareti oluşmasına neden oldu. Köpeğim Mosby’nin bir işi olsa ne olurdu?

İlk olarak ona ilk gelen işi kabul etmeyeceğine ve onu tatmin edecek bir iş arayacağına eminim. En önemlisi de bunu mükemmel olduğu için yapmayacak. Mosby’nin de hataları olduğu ve motivasyonunu kaybettiği zamanlar oluyor. Ne var ki Mosby, böyle zamanlarda bir anda modunu yükseltebiliyor ve hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor.

Mosby gibi hayvanları sadece izleyerek bile, onlardan pek çok şey öğrenebileceğimizi düşünüyorum. Çünkü bizim de tıpkı onlar gibi, toplumsal yükümlülükleri ayrı tuttuğumuzda, ihtiyacımız olan tek şey sevgi.”

“Mosby gibi hayvanları sadece izleyerek bile, onlardan pek çok şey öğrenebileceğimizi düşünüyorum. “
Büyük mucizeler basit detaylarda gizli

Mosby’nin sahibi Tyler Hudson’ın söylediği bu cümleler, sizin de bakış açınızı biraz da olsun değiştirmedi mi?

Çoğu zaman ilham almak ve güçlü hissetmek için çok önemli şeyler görmek, yaşamak isteriz. Büyük mucizeler yaşansın, biri bizi düştüğümüz durumdan kurtarsın isteriz. Ancak bazen hayatın basit güzelliklerini fark etmek için gözlerimizi açmamız ve basit düşünmemiz yeterli olur.

Zaman zaman hepimiz içinden çıkamayacağımızı düşündüğümüz şeyler yaşadığımızı düşünüyor, çaresiz kalıyor, yalnız hissedebiliyor ya da motivasyonumuzu kaybedebiliyoruz. Ne var ki hayat tüm mucizeleriyle ve fırsatlarıyla devam etmeye devam ediyor. Önemli olan kendinizi nasıl ayağa kaldıracağınızı biliyor olmak. Sonra mı? Sonrasında neler olacağını yaşamadan asla bilemezsiniz…

Şimdi sizi Tyler Hudson ve güzeller güzeli köpeği Mosby ile yalnız bırakalım.

 

 

İlginizi çekebilir: 80 yaşındaki büyüklerimizden öğrenebileceğimiz hayat dersleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!