Her sabah yapmanız gereken en önemli şey

Gerçekten fişi çekmek ve kendinizi yeniden hazırlamak istiyor musunuz? O zaman yazar ve kişisel destek uzmanı Tim Ferriss’e kulak verin. Ferriss’in önerisi şöyle:

Sabahları yeterince erken kalkın ve hayatınızı yoluna koyun. Cep telefonunuzu uçak moduna alın ve uyandıktan sonraki ilk 1 saat boyunca e-mailerinize veya sosyal medya hesaplarınıza bakmayın.

Tim Ferriss, Vox Media tarafından organize edilen Recode Decode programı kapsamında bir söyleşiye katıldı. Söyleşide sabah rutinini anlattı. “Sabahları mesaj ve e-mail şeklinde gelen mermilerden önce kendimi yeni başlayan güne hazırlamak, ne yapacaklarımı ve yapmayacaklarımı planlamak için bir süre ayırıyorum” diyen Ferriss, sabah rutininin çok önemli olduğunu vurguluyor. Ferriss’in söylediğine göre hepimiz telefonlarımıza kilitlenerek bir çeşit sanal gerçeklik yaşıyoruz. Aslında bu alışkanlıkların hepsi, bizleri içinde bulunduğumuz andan uzaklaştırıyor.

tim_ferriss
Kaynak: Michael Buckner/Getty Images for SXSW

Bu yorumlardan sonra Ferriss’in sosyal medya kullanımının kısıtlanması gerektiği şeklindeki görüşleri çok şaşırtıcı değil. Öyle ki Ferriss sosyal medya diyeti yapmanın kendisini hayatta daha mutlu ve daha az reaktif yaptığını söylüyor.

Tim Ferriss’in sosyal medya kullanımı ve sabah rutiniyle ilgili yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, alttaki konuşmasını dinleyebilirsiniz.

Kaynaklar:
Thrive Global
Recode

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!